Atgriezties pie raksta

Traumu daudzveidībai medicīnas darbinieki ir gatavi

Sieviete uzkāpusi uz neizolēta elektrības vada dārzā un guvusi elektrotraumu – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Aizvadīto nedēļas nogali raksturo traumu gūšanas daudzveidība gan bērnu, gan jauniešu un pieaugušo vidū. Jaunietis spēlējis bumbu un sasitis kreiso plaukstu, bet jauniete griezusi saldējumu un iegriezusi sev kreisās rokas pirmajā pirkstā. Brūce sašūta. 


Pusaudzis, braucot no kalna ar velosipēdu, sasitis labo apakšdelmu. Vēl kāds, spēlējot basketbolu, saskrējies ar citu spēlētāju un guvis sistu brūci zem kreisās acs.


Zēns lecis pa pirmā stāva logu un satraumējis abus papēžus, meitene kritusi no šūpuļtīkla un sasitusi krūškurvi, zēns sasitis kreiso pēdu, meitene iespiedusi labo pēdu divriteņa ritenī, zēns, darbojoties ar āmuru, iesitis sev pa pieri. Ir sista brūce pierē. Meitenei labajā plaukstā iekodusi lapsene. Ir izteikta alerģiska reakcija.


Uzņemšanas nodaļā reģistrēts arī gadījums, kad zēns sastiepis kreiso pleca locītavu un elkoni. Esot turējies mammai pie rokas un tad neveiksmīgi sagriezies. 


D.Širovs norāda, ka ir gana daudz līdzīgu traumu, kad vecāki mazus bērnus šūpina, turot aiz rokām. Tas ir risks gūt sastiepumus.


Virkni pacientu uz Uzņemšanas nodaļu nedēļas nogalē atved Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Šādu pacientu vidū ir: vīrietis ar izteiktu alerģisku reakciju pēc tam, kad viņam labajā ausī iedzēlis sirsenis, vīrietis, kurš siltumnīcā, krītot pret stikliem, guvis apakšstilba cīpslas bojājumu, vīrietis, kurš ar āmuru sev iesitis pa apakšstilbu, labojot velosipēdu, vīrietis ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu, kurš nedēļu lietojis alkoholiskos dzērienus, vīrietis, kurš, braucot ar velosipēdu, iebraucis bedrē un kritis, salaužot labo potīti.


NMPD saukts arī vīrietim ar galvas smadzeņu satricinājumu, kurš iepriekšējā dienā izrakstīts no slimnīcas režīma pārkāpuma dēļ, jo lietojis alkoholiskos dzērienus. Nu pacients sarīkojis skandālu Uzņemšanas nodaļā, izsaukts apsardzes dienests.


Nevajadzīgas raizes medicīnas darbiniekiem Uzņemšanas nodaļā radušās, kad NMPD atvedis vīrieti 2,74 promiles lielā alkohola reibumā, kurš publiskā vietā izkritis no invalīdu ratiņiem. Pacients skaļi bļaustās, lamājas, mēģina aizskart citus pacientus. Izsauktie policijas darbinieki vīrieti aizved. Nedēļas nogalē NMPD atved arī sievieti ar sejas sasitumu, kuru mājās piekāvis draugs.


Vēl virkne gadījumu, kad pacienti ver Uzņemšanas nodaļas durvis: vīrietis pret dzelzi sasitis augšlūpu, vīrietim draugs nejauši iesitis ar elkoni pa pieri – ir hematoma, vīrietis kritis pa kāpnēm – sasitis krūškurvi un salauzis divas ribas, vīrietis, spēlējot futbolu, salauzis pēdas kaulu, vīrietis sagriezis labo plaukstu pret motorzāģi, kurš nav bijis ieslēgts, vīrietis kritis pa trepēm – ir sista brūce zodā un galvas sasitums, vīrietis kritis uz stikliem un sagriezis labo apakšdelmu.


Sniegta palīdzība arī gadījumos, kad vīrietis kritis un salauzis kreisā apakšdelma spieķa kaulu, vīrietis, spēlējot volejbolu, sastiepis labo roku, vīrietis turējis mutē žileti un domā, ka varētu būt norijis žiletes fragmentu.


Uzņemšanas nodaļā vēršas arī sieviete, kurai bijušais vīrs, esot alkohola reibumā, sasitis galvu, pacients, kurš kritis un sastiepis labo roku, un sieviete ar nezināmas izcelsmes izteiktu alerģisku reakciju abās pēdās.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: tonsilīts, auss iekaisums, meningīts, vidusauss iekaisums, cirkulatori asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, augonis sejā, kakla iekaisums, ceļa locītavas iekaisums, akūta vīrusu infekcija, apakšdelma iekaisums, gastroduodenīts, furunkuls, vēdera vīrusu infekcija, elkoņa locītavas iekaisums un citas kaites. Jauniete, kura atpūtusies un trīs dienas lietojusi alkoholiskos dzērienus, Uzņemšanas nodaļā nonākusi stiprā alkohola intoksikācijā.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 68 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 8. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 74 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42082

2018. gada 13. augustā, 16:24, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Saldējums • 2018. gada 13. augustā, 18:59
Secinājums kā allažiņ - cilvēki, dzeriet ar prātu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet