Atgriezties pie raksta

Medicīnas darbinieki saka paldies par kārtību pilsētas svētkos

Ogres pilsētas svētki aizvadītās nedēļas nogalē medicīnas darbiniekiem papildus raizes nav sagādājuši -– informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

D.Širovs atzīst, ka Uzņemšanas nodaļā darba bijis daudz, reizumis pacienti pēc palīdzības vērsušies ar nedaudzu minūšu intervālu, tāpēc bijis jāpagaida. Nepacietīgākie patvaļīgi atstājuši ārstniecības iestādi, nesagaidot ārsta apskati, bet kopumā Ogres pilsētas svētki aizvadīti neierasti mierīgi, ņemot vērā lielo pasākuma apmeklētāju skaitu un daudzveidīgās norises, arī sportiskās. Pat no Ogres estrādes, kur noticis vērienīgs koncerts gan dienā, gan naktī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nav atvedis nevienu pacientu. 


D.Širovs uzskata, ka jāsaka paldies pašvaldības policijas darbiniekiem, kas rūpējušies par kārtību pilsētā, un paldies drošības dienestiem, kas piesaistīti papildus. Acīmredzot – nozīme ir arī apgaismojumam un videonovērošanai, tomēr gluži bez traumām nedēļas nogale nav pagājusi. Darba nav trūcis arī NMPD.


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kas sporta sacensībās sagrūdis labās ceļa locītavas menisku, vīrieti, kurš alkohola reibumā kritis pa kāpnēm un sasitis galvu, salauzis deguna kaulu un guvis sistu brūci augšlūpā, vīrieti, kuram pazīstams cilvēks pilsētas stadionā iesitis pa galvu. Šajā gadījumā ir sasista galva, smadzeņu satricinājums un lauzts deguna kauls.


NMPD iesaistīšanās bija nepieciešama arī vīrietim 3,42 promiles lielā alkohola reibumā, kurš dusmās ar roku iesitis pa sekcijas stiklu – ir grieztas brūces labajā plaukstā, pacientam, kurš paklupis pret slieksni – ir sista brūce galvā, sievietei, kurai uz ielas sametusies kāja, diagnosticē labā apakšdelma šķembainu lūzumu, bet pacientei, kura kritusi uz tilta, ir šķembains apakšdelma lūzums.


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved arī vīrieti alkohola reibumā, kurš ar motorzāģi iezāģējis sev labajā apakšstilbā, sievieti, kura, braucot ar velosipēdu, kritusi un sasitusi krūškurvi, pacienti, kura dejojot pamežģījusi potīti, kā arī vīrieti 2,7 promiles lielā alkohola reibumā, kurš pie dzelzceļa stacijas esot piekauts. Šajā gadījumā diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu un sejas sasitumu.


Bērni guvuši šādas traumas: meitene kritusi no skrejriteņa un salauzusi apakšdelma kaulu, meitene kritusi un salauzusi labo apakšdelmu, zēns, lēkājot pa batutu, sasitis kreiso apakšstilbu, bet meitene velosipēda spieķos saspiedusi kreiso pēdu.


Sniedz palīdzību arī pusaudzim, kurš, braucot ar motociklu, kritis un sasitis elkoni. Jaunietim 1,25 promiles lielā alkohola reibumā, kuru pilsētā pie lielveikala piekāvuši divi sveši cilvēki, diagnosticē krūškurvja sasitumu. Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī jaunietis, kurš sasitis augšdelmu ar troses velkošo rokturi.


Pēc palīdzības sniegšanas uz mikroķirurģijas centru nosūtīts vīrietis, kurš, strādājot ar fleksi, savainojis četrus kreisās rokas pirkstus, ir cīpslu un nervu bojājumi. Sieviete kritusi un sagrūdusi kreiso ceļa locītavu.


Nedēļas nogalē traumas gūtas dažādos veidos: vīrietis (viņam reģistrē arī 0,74 promiles lielu alkohola reibumu) pilsētā uz ielas piekauts un ir apakšžokļa lūzums divās vietās, pacients dejojot paslīdējis, kritis un sasitis galvu – sašuj brūci galvā, sieviete, ejot pa ielu, aizskatījusies, nav pamanījusi stabu un pret to sasitusi kreiso uzaci – diagnosticē sistu brūci uzacī. 


Sniedz palīdzību arī sievietei, kurai, makšķerējot zivis, āķis ieķēris apakšstilbā, vīrietim, kurš pret dīvāna stūri sasitis kreisās pēdas ceturto pirkstu, un pacientei, kurai, ejot ar saģipsētu pēdu, ģipsis aiz kaut kā aizķēries, tādēļ kritusi un sasitusi celi.


Diagnožu vidū arī salauzts labās plaukstas pirmais pirksts, salauzts pēdas pirmais pirksts, pārsists zods un sastiepta labā pēdas locītava.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: mugurkaula spondilozes paasinājums, ceļa locītavas iekaisums, pankreatīts, roze, insekta kodums un citas kaites. Pacientu vidū arī vīrietis, kuram pēc alkohola lietošanas palicis slikti ar sirdi.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 46 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 7, dienas stacionārā ārstējušies 7. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 52 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42181

2018. gada 28. augustā, 00:00, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet