Atgriezties pie raksta

Cietušais novērtē aizsarglīdzekļu nozīmi

Nereti drošības prasību ievērošana un atbilstoši aizsarglīdzekļi cilvēkus pasargājuši no vēl lielākām traumām nekā esošās – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Pie tāda secinājuma nonācis vīrietis, kuru aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atvedis uz Uzņemšanas nodaļu. Pacients  ar motociklu iebraucis grāvī. Ir galvas sasitums, muguras sasitums, salauztas divas ribas. Pacients atzīst, ka no vēl lielākām traumām viņu pasargājis aizsargapģērbs, ķivere un arī apstākļu sagadīšanās.


NMPD aizvadītās nedēļas nogalē darba nav trūcis. Uz Uzņemšanas nodaļu atvests vīrietis 1,32 promiles lielā alkohola reibumā, kurš, strādājot ar fleksi, satraumējis kreiso plaukstu, vīrietis 1,93 promiles lielā alkohola reibumā ar galvas sasitumu, kurš gulējis uz ceļa blakus motorollerim un notikušo neatceras, jaunietis, kurš sporta spēlēs saskrējies ar citu dalībnieku un sasitis krūškurvi, un sieviete, kura, krītot dārzā, izmežģījusi labo pleca locītavu.


NMPD atvedis arī sievieti, kura sūdzas par to, ka, jau divas nedēļas strādājot neergonomiskā vidē, sāp galva. 


Traumas guvuši arī bērni: meitene, spēlējoties kritusi uz kreisā elkoņa – diagnosticē kreisā augšdelma distālā gala lūzumu, meitene nokritusi no šūpoļveida virvēm un sasitusi krūškurvi un muguru, meitene kritusi un sastiepusi kreiso gūžas locītavu, meitene uzkāpusi uz naglas un sadūrusi labo pēdu. 


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī pusaudze, kura sastiepusi kreisās pēdas locītavu.


Sportojot traumas guvuši vīrieši: spēlējot futbolu, sagrūsta kreisā pēdas locītava, spēlējot volejbolu, salauzts viens no apakšstilba kauliem, arī sasista roka un kreisā spieķa kaula lūzums.


Reģistrētas arī cita veida traumas. Piemēram, vīrietis naktī pret galda kāju sasitis kreisās pēdas ceturto pirkstu,  sievietei galvā divās vietās iekodis sirsenis, vīrietis, krītot pret krēslu, pārsitis apakšlūpu – sašuj, vīrietis iecirtis kreisās plaukstas otrajā pirkstā un vīrietis, kurš kritis un satraumējis apakšstilbu – diagnosticē viena apakšstilba kaula fragmentāru atlūzumu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: mandeļu iekaisums, deguna blakusdobumu iekaisums, vēdera limfmezglu iekaisums, asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, epilepsija, faringīts, akūta vīrusu infekcija, radikulopātija, urīnceļu infekcija, urīnpūšļa iekaisums un citas kaites. Vīrietis 2,69 promiles lielā alkohola reibumā sūdzējies par stiprām galvassāpēm.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 38 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12, dienas stacionārā ārstējušies 4. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 54 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42261

2018. gada 11. septembrī, 09:15, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

čukča • 2018. gada 14. septembrī, 09:06
"vīrietis 1,93 promiles lielā alkohola reibumā", vai klauni vēl ilgi tirgos alkoholu tuvāk par 88 metriem no bērnudārza, atkal būs blakus kivoskam jānoliek kas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet