Atgriezties pie raksta

Savainojumus gūst ar stikliem

Aizvadītās nedēļas nogalē vairāki pacienti sagriezušies ar stiklu – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Vīrietis ieskrējis stiklā un sagriezis kreiso ausi. Brūci sašuj. Kāds cits pacients ar stiklu sagriezis kreisās plaukstas ceturto pirkstu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 3,1 promili lielā alkohola reibumā, kurš, atpūšoties kopā ar draugiem, ieskrējis stikla durvīs. Kakla mugurpusē iedūrušos stiklu draugs jau izņēmis. Diagnosticē grieztas brūces pierē un kaklā.


Vairākas traumas guvuši bērni. Zēns, spēlējot basketbolu, kritis un sasitis kreiso elkoņa locītavu un galvu. Meitene durvīs iespiedusi pirkstu. Diagnosticē pirksta saspiedumu.


Savukārt jaunietis braucis ar skūteri un ieskrējis šķūnī, sasitot galvu un apakšžokli. Ir sista brūce apakšlūpā. Pusaudze, spēlējot basketbolu, kritusi un sastiepusi labās plaukstas locītavas saites. Ir arī gadījums, kad pusaudze sasitusi labo pleca locītavu.


Arī aizvadītās nedēļas nogalē secen nav gājušas sportiskās aktivitātēs gūtās traumas. Vīrietis, spēlējot basketbolu, uzkritis uz kreisās plaukstas, gūstot saišu sastiepumu. Vīrietis motokrosā sasitis labo plecu un salauzis augšdelmu. Vīrietis braucis ar kvadriciklu un sasitis kreiso augšstilbu, gūstot brūci. Vīrietis sportojot samežģījis kreiso pēdas locītavu. Sieviete, braucot ar velosipēdu, kritusi – ir labās ceļa locītavas saišu bojājums. 


Uzņemšanas nodaļā reģistrēts vēl krietns dažādu negadījumu skaits. Sieviete ar nazi iegriezusi sev kreisajā plaukstā – ir griezta brūce. Sieviete, ejot pa kāpnēm, sastiepusi kreiso ceļa locītavu. Iespējami meniska bojājumi. Vīrietim uz kreisās pēdas uzkritis smagums. Vīrietim uz kreisās pēdas uzkritis putekļu sūcējs. Diagnosticē viena pirksta lūzumu. Vīrietis izklaides centrā sasitis labo plaukstu. Sieviete pamežģījusi labo pēdas locītavu.


Vīrietis ar leņķa slīpmašīnu satraumējis kreisās plaukstas piekto pirkstu: norāvis nagu un daļu no pirksta. Vīrietis (Uzņemšanas nodaļā reģistrēts 1,94 promiles liels alkohola reibums) automašīnas durvīs iespiedis plaukstu un salauzis vienu plaukstas kaulu. Sieviete piknikā uzdūrusies uz iesmiem – sadurts augšstilbs. Ir arī gadījums, kad sievietei kreiso plaukstu sakodis zināms vakcinēts suns. Ir multiplas brūces.


Vīrietim, kurš naktī kritis, diagnosticē sista caurejošu brūci augšlūpā. Sašuj. Ir pacients alkohola reibumā, kurš iepriekšējā dienā kritis un sasitis krūškurvi, ir sieviete, kura samežģījusi kreisās pēdas locītavu. Cita paciente ar nazi iegriezusi kreisās rokas trešajā pirkstā. Ir sieviete, kura kritusi un sasitusi labo augšdelmu.


NMPD atved sievieti ar caurdurtu brūci labās rokas otrajā pirkstā. Zināms, ka paciente metusi koka mietu ar naglu un tā savainojusi sevi.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, akūta respiratora vīrusu saslimšana, akūts bronhīts, arteriālā hipertenzija, urīnpūšļa iekaisums, alerģiska reakcija pēc lapsenes koduma, starpribu neiraļģija, traheobronhīts, osteohondroze, roze un citas kaites.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī sieviete ar sūdzībām par stiprām sāpēm kreisās rokas muskuļos. Pirms tam viņa esot darbojusies virvju trasē un jutusi pārslodzi.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 32 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 61 gadījumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42314

2018. gada 18. septembrī, 22:28, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Dupsis Galva Galviņš • 2018. gada 22. septembrī, 08:55
"Ir pacients alkohola reibumā." Eiropas savienībā
Novaja • 2018. gada 21. septembrī, 15:10
pagavorka, utram stal vodgku piva targovat, smatri stob kagda prigaesh prigai na skakalke

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet