Atgriezties pie raksta

Traumas gūst gan jaunieši, gan pieaugušie

30.septembrī pēc medicīniskās palīdzības vēršas jaunietis ar galvas sasitumu, kuram ar dūri pa galvu iesitis nepazīstams vīrietis – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika. 

Aizvadītās nedēļas nogale bijusi gana traumām bagāta: jaunietei, kura nokritusi no koka, diagnosticē labās potītes lūzumu, jaunietim, kurš traumu guvis mājās, ir kreisās pēdas piektā pirksta lūzums. Vēl kādam jaunietim ir griezta brūce kreisajā pēdā – sagriezies mājās, bet jaunietei Uzņemšanas nodaļā medicīnas darbinieki palīdzējuši izņemt ausī ieaugušu auskaru. Sniedz palīdzību arī jaunietei ar kreisās pēdas locītavas saišu sastiepumu, kura kāju traumējusi uz trepēm.


Pieaugušajiem citas bēdas: vīrietim, kurš pirms 3 nedēļām uzkāpis uz naglas, ir inficēta brūce kreisajā pēdā, citam pacientam ir sista brūce labajā vaigā, vēl kādam, kurš esot kritis, – sista brūce kreisajā augšdelmā.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī vīrietis ar cirstu brūci kreisajā plaukstā – mājās skaldījis malku, pacients ar krūškurvja kreisās puses sasitumu – kritis no velosipēda, sieviete ar sejas sasitumu, kura kritusi pie veikala, un paciente ar grieztu brūci kreisajā pēdā, kura pēdu sagriezusi upē uz stikla. Jāsniedz palīdzība arī vīrietim ar sistu brūci augšlūpā, kuram ir arī priekšzobu bojājums. Zināms, ka pacients mutes dobumu traumējis ar metāla lauzni.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti ar labā pleca sasitumu, kurš kritis, braucot ar velosipēdu.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies ar sūdzībām par sāpēm vēderā, saaukstēšanos – sāpēm kaklā, galvas sāpēm, vemšanu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru – un citiem veselības traucējumiem. 


Diagnosticēts akūts bronhīts, paaugstināts asinsspiediens, mugurkaula deformējošā spondiloze, kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi un citas kaites. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 37 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 5. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 66 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42384

2018. gada 1. oktobrī, 21:31, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet