Atgriezties pie raksta

Ogrē uz laiku slēgta medicīniskā atskurbtuve

Portāla "OgreNet.lv" lasītāji vērsušies ar lūgumu noskaidrot, kāpēc Ogrē šobrīd nedarbojas tikai šajā pavasarī atklātā medicīniskā atskurbtuve Ogrē, Vidzemes ielā 3.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis apstiprina, ka finansiālu līdzekļu trūkuma dēļ medicīniskā atskurbtuve nedarbojas jau mēnesi.


Līgums starp Ogres novada pašvaldību un SIA "MED varavīksne" par atskurbtuves darbības nodrošināšanu tika noslēgts līdz gada beigām, šim mērķim paredzot apmēram 10 000 eiro. 


Par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldība uzņēmējam maksā 60 eiro par vienu klientu. Atgūt izlietotos līdzekļus pašvaldība var tikai administratīvo sodu veidā, ko par izdarīto pārkāpumu samaksā klients. No iekasētajām soda naudām pašvaldība labākajā gadījumā atgūst tikai aptuveni trešdaļu no ieguldītajiem līdzekļiem. 


Atskurbtuvē ievietoto klientu uzturēšanai atvēlētie pašvaldības līdzekļi tika iztērēti ātrāk nekā plānots – apmēram trīs ar pus mēnešu laikā -, tāpēc šobrīd atskurbtuves darbība ir apturēta un uzņēmējs konsultējas ar pašvaldību par darbības atsākšanu un ir iesniedzis priekšlikumu par tāmi nākamajam gadam. 


Pēc uzņēmēja aprēķiniem, lai pilnībā varētu nodrošināt atskurbtuves darbību, Ogres novada pašvaldībai būtu jāatvēl šim pakalpojumam 30-40 tūkstošu eiro gadā. 


Uzņēmējs par pakalpojumu sniegšanu bija vienojies arī ar citām pašvaldībām, taču klientu plūsma no šiem novadiem nebija pietiekama, lai uzņēmējdarbība būtu rentabla. Lai nosegtu izdevumus, atskurbtuvē būtu jāuzņem vismaz 60 klienti mēnesī, bet, lai strādātu ar peļņu, - 90 klienti jeb trīs pārmēru iereibušie dienā. 


U.Ulmanis norāda, ka atskurbtuves klientu skaits nav prognozējams – ir dienas, kad nav neviena alkohola lietotāja. Šobrīd iereibušie tiek ievietoti Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, jo vismaz trešdaļa no aizturētajiem ir no citiem novadiem un dzīvesvietā viņus nav iespējams nogādāt.


Tuvojoties rudens un ziemas periodam, nepieciešamība pēc atskurbtuves pakalpojumiem kļūs vēl aktuālāka. Viens no risinājumiem, kurus atskurbtuves darbības atsākšanā saskata U.Ulmanis, ir kaimiņu novadu, piemēram, Ikšķiles novada pašvaldības, iesaistīšanās šo pakalpojumu izmantošanā. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42493

2018. gada 15. oktobrī, 14:25, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ddd • 2018. gada 18. oktobrī, 08:41
Ikšķilē pašvaldības policija ved klientus uz sarkanā krusta bomžu patversmi Rīgā
ruha • 2018. gada 16. oktobrī, 07:43
Nevis trūkst klientu,bet pašvaldības policijas slinkums,jo jāraksta daudz papīru.Esmu zvanījis lai savāc piedzērušos,apmīzušos,kas guļ stacijā visu Ogres viesu priekšā,bet šie atbrauc,pamodina un saka lai tinās.UN viņš protams pāriet uz citu soliņu un pamst tālāk.Pašvaldības policijai jāsāk ar sevi! :D Nauda ir tikai super dārgajām tualetēm un trepēm.Sabiedrības kārtībai nav
par katru • 2018. gada 15. oktobrī, 19:05
izdzertu šņabīti uz zemi atsūta vienu enģeli, lai acu gaišums valda apkārt, un nevīst rozes un nesāp sirds

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet