Atgriezties pie raksta

Daudzveidība traumu gūšanā turpinās

Aizvadītās nedēļas nogalē ir tikai nedaudzi gadījumi, kad medicīniskā palīdzība vajadzīga pacientiem, kuri pēc tās ieradušies vai atvesti alkohola reibumā – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

13.oktobrī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti 2,36 promiles lielā alkohola reibumā, kuru naktī piekāvis draugs. Ir sista brūce labās uzacs apvidū un augšlūpā.


14.oktobrī NMPD atved vīrieti 3,19 promiles lielā alkohola reibumā, kurš sēdējis uz soliņa, apgāzies un, nokrītot zemē, guvis sistu brūci galvas matainajā daļā. Svētdien policijas darbinieki uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti alkohola reibumā veselības pārbaudei. Pacients ir agresīvs, lamājas, draud izrēķināties fiziski un atsakās no apskates.


NMPD saukts  arī cietušajiem ceļu satiksmes negadījumā. 13.oktobrī NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti, kura cietusi šādā negadījumā – diagnosticē galvas, labās gūžas un ceļa sasitumus. Vīrietis ceļu satiksmes negadījumā guvis labā apakšstilba laterālās potītes lūzumu.


Traumas nedēļas nogalē secen nav gājušas arī jauniešiem. Ir krītot satraumēta labā pēda,  sporta spēlēs saņemts sitiens pa degunu, kas novedis pie deguna kaula lūzuma, ir ar karstu eļļu apdedzināta labā plauksta un pret galda stūri pārsista kreisā auss.


Meitene, spēlējot basketbolu, sagrūdusi kreisās rokas piekto pirkstu, bērns ieskrējis durvīs – ir sista brūce pierē, pusaudze dejojot pamežģījusi kreisās pēdas locītavu. Diagnožu vidū ir arī, lēkājot pa batutu, sastiepts kreisais celis.


Uzņemšanas nodaļas durvis, lūkojot pēc medicīniskās palīdzības, ver arī sieviete, kura kritusi un salauzusi labo pleca kaulu, vīrietis, kurš, kraujot malku, atsities pret metāla caurulēm – diagnosticē stipru galvas sasitumu, sieviete, kura nokritusi no divriteņa un sasitusi kreiso plaukstu, un paciente, kura uzlējusi sev karstu tēju uz abiem apakšstilbiem, gūstot apdegumus.


Uzņemšanas nodaļā vēršas arī sieviete, kurai kreiso roku sakodis kaķēns, vīrietis, kurš, zāģējot malku ar fleksi (leņķa slīpmašīnu), satraumējis sev kreisās rokas trešo pirkstu, un paciente, kura kritusi no velosipēda un sastiepusi kreiso plaukstas locītavu.


Reģistrēts arī gadījums, kad vīrietis ar cirvi iecirtis sev kreisajā plaukstā – brūci sašuj. Vēl kāds pacients, braucot ar velosipēdu no kalna, kritis un salauzis kreiso atslēgas kaulu, bet sieviete kritusi un guvusi sistu brūci kreisajā uzacī. Savukārt vīrietim, kurš mājās kritis no krosa motocikla, diagnosticē locītavas saišu plīsumu.


Sniedz palīdzību arī pacientam, kuram uz kreisās pēdas uzkritis smagums – ir pēdas sasitums, vīrietim, kurš kritis un salauzis labā apakšstilba ārējo potīti, un sievietei ar labā ceļa locītavas meniska bojājumu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība arī virknē saslimšanu. Diagnosticēts akūts tonsilīts, asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, ģeneralizēta ateroskleroze ar asinsrites traucējumiem galvas smadzenēs, starpribu neiropātija, akūts gastrīts, akūts tonsilīts, mugurkaula osteohondroze, obstruktīvs bronhīts, hemorāģisks bursīts, mutes dobuma infekcija pēc zoba izraušanas un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 34 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 9, dienas stacionārā ārstējušies 7. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 56 gadījumos. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42497

2018. gada 15. oktobrī, 19:09, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

pacientiem, kuri pēc bērzu tāss putras ieradušies vai atvesti alkohola reibumā • 2018. gada 17. oktobrī, 11:26
par katru šādu pacientu uz zemi atsūta enģeli, ja pacients pieceļās, tad enģelis paliek dzīvot uz zemes, ja pacients neceļās, tad enģelis peceļas spārnos un lido prom.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet