Atgriezties pie raksta

Traumē kājas un rokas

Aizvadītās nedēļas nogalē pacienti visbiežāk vērsušies ar kāju vai roku traumām – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Uzņemšanas nodaļā jāsniedz palīdzība sievietei ar sastieptu kreisās pēdas locītavu, vīrietim ar sporta spēlēs sarauto kreisās kājas Ahileja cīpslu, pacientam 2,27 promiles lielā alkohola reibumā, kuram sastiepts labais elkonis, un sievietei, kura sastiepusi kreisā ceļa locītavu.


Vīrietim, kurš saspiedis kreiso plaukstu, diagnosticē ceturtā pirksta lūzumu. Brūci sašuj pacientam, kurš ar stiklu sagriezis labo plaukstu, un sievietei, kura dārzā ar stiklu sagriezusi kreiso apakšstilbu. 


Pacientu vidū, kuri ver Uzņemšanas nodaļas durvis, ir arī sieviete, kura ejot sagrūdusi labo ceļa locītavu, un vīrietis, kurš kritis un sasitis labo elkoni.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kurš lecis no traktora un sagrūdis kreisās pēdas locītavu.


Pēc medicīnas darbinieku palīdzības vēršas arī pacients, kurš sportojot sastiepis muguras muskulatūru. NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 2,05 promiles lielā alkohola reibumā, kurš pirtī kritis no viena metra augstuma. Ir sista brūce galvā.


Traumas, kuras guvuši pusaudži un bērni: braucot ar skrejriteni, traumēta labā kāja – diagnosticē labās pēdas locītavas saišu sastiepumu, sagriezts kreisās plaukstas piektais pirksts, skrējiens, kritiens, salauzts deguns un sasista kreisā plauksta. Ir arī krītot salauzts kreisais augšstilbs un krītot gūta brūce pierē. Brūci sašuj.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība arī virknē saslimšanu. Diagnosticēti asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, epilepsija, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi, nieru kolika, mugurkaula jostas – krustu daļas osteohondroze ar sāpju sindromu, sirdsdarbības traucējumi, urīnceļu infekcija, akūta respiratora vīrusu infekcija, trofiskas čūlas un varikozas vēnas apakšstilbā un citas kaites.


Vīrietim, kurš vairākas dienas lietojis alkoholu, konstatēts akūts pankreatīts un alkohola reibums.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 30 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 10, dienas stacionārā ārstējušies 2. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 36 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42547

2018. gada 22. oktobrī, 19:42, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dupšus un galvas arī • 2018. gada 22. oktobrī, 22:08
labi, ka sieva kā enģelis naskiem soļiem lielajam pusitīm noslauka, čiku arī dod

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet