Atgriezties pie raksta

Gūst traumas alkohola reibumā

Aizvadītās nedēļas nogalē pieaudzis pacientu skaits, kuri medicīnisko palīdzību meklē, būdami alkohola reibumā – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 1,95 promiles lielā alkohola reibumā ar akūtu gastrītu. Pacients, nesagaidot ārstu, pēc 5 minūtēm aiziet no slimnīcas. NMPD no naktskluba atved vīrieti 2,45 promiles lielā alkohola reibumā, kurš sakāvies un ar glāzi sagriezis labo plaukstu.


NMPD atved vīrieti, kurš alkohola intoksikācijā gulējis uz ielas blakus makšķerēm un nav bijis pamodināms. NMPD saukts arī sievietei 1,7 promiles lielā alkohola reibumā, kuru piekāvis dzīvesbiedrs, sitot vairākas reizes pa seju un galvu ar dūrēm – diagnosticē galvas un sejas sasitumus un kakla ādas virspusējus nobrāzumus – un vīrietim, kurš pēc ilgstošas alkohola lietošanas sācis dzirdēt balsis.


Draugi uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 2,89 promiles lielā alkohola reibumā, kurš esot sakāvies ar brāli. Sitot salauzis sev vienu labās plaukstas kaulu, ir sista brūce uzacī. Medicīnas darbinieku palīdzība nepieciešama arī vīrietim 1,95 promiles lielā alkohola reibumā, kurš kritis un sasities.


Traumas guvuši arī bērni un pusaudži: zēns, iecērtot durvīs kreiso plaukstu, zaudējis daļu no trešā pirksta gala, ir naga bojājums, pusaudze sportojot kritusi un satraumējusi kreiso plaukstu, meitene kritusi un sastiepusi labās potītes saites, meitene, spēlējot basketbolu, satraumējusi kreiso plaukstu, meitene durvīs iespiedusi kreiso plaukstu, pusaudze deju sacensībās kritusi un satraumējusi labo elkoņa locītavu, bet zēns durvīs iespiedis kreisās plaukstas pirmo pirkstu un norāvis nagu.


Uzņemšanas nodaļā sniedz palīdzību arī meitenei, kuru vecāki veduši pie rokas un netīšām parāvuši. Šajā gadījumā diagnosticē labās plaukstas locītavas sastiepumu. NMPD atved jaunieti, kuru, ejot pa ielu, parāvis suns. Diagnosticē labā elkoņa sasitumu un ādas nobrāzumu.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī sieviete, kura kāpņutelpā kritusi un bijusi bezsamaņā – diagnosticē galvas un sejas sasitumus un smadzeņu satricinājumu –, vīrietis, kurš sasitis roku un salauzis vienu labās plaukstas kaulu, un pacients, kuru piekāvis kaimiņš. Diagnosticē krūškurvja sasitumu un vienas ribas lūzumu. 


Sniedz palīdzību arī sievietei, kura pie mājas kritusi un sasitusi kreiso plecu, un vīrietim, kurš guvis brūci kreisajā pēdā, satraumējos kāju pret asu dzelzs priekšmetu.


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kurš sev uz kājas uzlējis kastroli ar pelmeņiem un apdedzinājis pēdu, un sievieti, kurai kaimiņu suns sakodis augštilbu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu. Diagnosticēta depresija, urīnceļu infekcija, gastroduodenīts, akūts bronhīts, akūts tonsilīts, starpribu neiralģija, apakšdelma muskulatūras iekaisums, panarīcijs, limfadenīts, mugurkaula spondiloze ar sāpju sindromu, plaukstas locītavas iekaisums, cirkulatori asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, stenokardija, pneimonija un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 48 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12, dienas stacionārā ārstējušies 8. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 62 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42647

2018. gada 5. novembrī, 20:32, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

izgatavoju • 2018. gada 5. novembrī, 21:14
foogrāfijas no tusiņiem, bet pa kluso, spicākajiem tusētājiem piezīmēju ūsas, tusētājām vistu spārnus, lai tā būda rūc, putniņdeja

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet