Atgriezties pie raksta

VUGD aicina ikdienā neaizmirst par ugunsdrošību

Nav nepieciešami plaši ugunsgrēki, lai cilvēks zaudētu dzīvību – pēdējo dienu laikā nelielās, bet traģiskās ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši vairāk nekā 10 cilvēki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pieredze liecina, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības.


VUGD apkopotā statistika liecina, ka šogad kopumā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 59 cilvēki, bet traģiskais novembra sākums, kur vienā no ugunsgrēkiem dzīvību zaudēja pat 4 cilvēki, dati kļuvuši vēl nepatīkamāki.


Vairumā gadījumu ugunsnelaimes saistāms tieši ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, neuzmanīgu sveču dedzināšanu, bojātu apkures ierīču lietošanu vai degtspējīgus priekšmetu novietošanas pie krāsns. 


Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot šādus drošības padomus:  • iztīriet dūmvadus un pārbaudiet apkures ierīču stāvokli;

  • pie apkures ierīcēm nenovietojiet viegli degtspējīgus priekšmetus un atcerieties aiztaisīt ciet krāsns durtiņas;

  • gatavojot ēdienu, neatstājiet to bez uzraudzības;

  • nelietojiet bojātas elektroierīces;

  • nesmēķējiet telpās un īpaši gultās, jo tas ir bīstami un apdraud ne tikai jūsu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību;

  • uzstādiet mājoklī dūmu detektoru, kas laikus brīdinātu par izcēlušos ugunsgrēku. 


VUGD atgādina – ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42655

2018. gada 6. novembrī, 23:17, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet