Atgriezties pie raksta

Papildinās traumu gūšanas daudzveidība

Neviens no 11.novembrī Ogrē par godu Lāčplēša dienai notikušā lāpu gājiena dalībniekiem nav vērsies pēc medicīniskās palīdzības – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Toties citur gūtu traumu aizvadītās nedēļas nogalē ir atliku likām. Sievietei ir sista brūce augšlūpā, jo traumējusi govs. Vīrietis sportojot sasitis degunu. Diagnosticē deguna lūzumu. Sieviete sastiepusi kreiso potīti.


Vīrietis sportojot guvis sistu brūci labās uzacs rajonā. Vīrietis, ejot pa kāpnēm, salauzis labās pēdas kaulu. Sieviete sportojot sabojājusi kreisā ceļa locītavas menisku.


Vīrietis sasitis roku. Diagnosticē labās plaukstas sasitumu. Sieviete kritusi un salauzusi vienu kreisās plaukstas kaulu. Pašvaldības policijas darbinieki atved sievieti 1,16 promiles lielā alkohola reibumā, ar labās pēdas locītavas sastiepumu, kura notikušo neatceras.


Vīrietis, krītot pa kāpnēm, sasitis galvu. Sievietei ir kreisās plaukstas sastiepums, jo zirgs parāvis aiz pavadas. Sieviete, ejot pa ielu, kritusi un salauzusi vienu pēdas kaulu. Pacientu vidū ir arī vīrietis, kuram uz kreisās plaukstas uzkritis ledusskapis – ir plēsta brūce kreisās plaukstas trešajā pirkstā – un pacients, kurš sev uz kreisās plaukstas uzlējis karstu polietilēnu. Diagnosticē apdegumu. Uzņemšanas nodaļas durvis nedēļas nogalē ver arī vīrietis, kurš ar nazi iegriezis labajā plaukstā. Brūci sašuj.


Traumas guvuši arī bērni: zēns, krītot no trepēm, sasitis kreiso elkoni, zēns krītot pret plastmasas rotaļlietu sadauzījis pieri, bet meitene kritusi vannas istabā. Sašuj sistu brūci zodā.


Darba nav trūcis arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD). NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved jaunieti ar akūtu žultsakmeņu slimību, vīrieti 3,33 promiles lielā alkohola reibumā, kuru divi garāmejoši cilvēki uz ielas esot piekāvuši – ir sejas sasitums, pacientu 3,48 promiles lielā alkohola reibumā, kurš kritis un salauzis kreiso potīti, vīrieti, kurš atrasts guļot pie dambja. Pacients atsakās no apskates un izmeklējumiem. 


NMPD saukts arī sievietei, kura mājās ar nazi satraumējusi kreiso apakšdelmu, vīrietim 2,62 promiles lielā alkohola reibumā, kurš dzīvoklī kritis un notikušo neatceras – diagnosticē galvas sasitumu – un sievietei, kura ejot kritusi un sasitusi galvu. Diagnosticē sistu brūci pakauša apvidū.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu. Diagnosticēta podagra, sirds asinsrites traucējumi, asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, toksiska alkohola iedarbība, akūta respiratora vīrusu infekcija, osteohondrozes saasinājums, panarīcijs, akūta urīnceļu infekcija, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi, kakla iekaisums, akūts bronhīts un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēts 31 pacients, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 13, dienas stacionārā ārstējušies 8. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 55 gadījumos. Ogres slimnīcas Dzemdību – ginekoloģijas nodaļā bijušas 6 dzemdības.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42710

2018. gada 13. novembrī, 18:47, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ERICA BRADDOCK • 2018. gada 14. novembrī, 05:59
HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80,000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU (georgekennethloaninvestment@gmail.com)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet