Atgriezties pie raksta

Ogrē atsākusi darbu atskurbtuve; klientu netrūkst

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka kopš novembra atsākusi darbu medicīniskā atskurbtuve Ogrē, Vidzemes ielā 3.

Klientu skaits, kam atskurbtuves pakalpojumi lieti noder, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, audzis. Iereibušie cilvēki, kuri dzērumu izguļ uz ielas – aukstā laikā tas ir bīstami veselībai un dzīvībai, nu to atkal var izgulēt Vidzemes ielā. 


Pašvaldības policijas ikdiena ir visai dinamiska. Bieži vien cilvēki, ar kuriem iedzīvotāji pašu spēkiem netiek galā, jau atkārtoti nonākuši policijas redzeslokā, bet ir arī pa kādam jaunam.


1.decembrī, patrulējot pa Ogres pilsētu, pulksten 20.55 saņemts izsaukums uz sociālo māju Mālkalnes prospektā, kur vienā no istabām persona, uzlaužot svešas istabas durvis, iegājusi istabā un apgūlusies uz grīdas. 


Pašvaldības policisti, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka uz grīdas guļ vīrietis alkohola reibumā. Pamodinot, cilvēks nevarēja nostāvēt un neorientējās apkārtējā vidē. Persona nogādāta atskurbtuvē. Jau 2.decembrī pulksten 7, pārbaudot alkohola daudzumu izelpā, konstatētas 2,12 promiles. Noskaidrots, ka vīrietis dzimis 1983.gadā. Viņam atkārtoti gada laikā sastādīts Administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171.panta 2.daļas.


1.decembrī, patrulējot pa Ogres pilsētu, ap pulksten 18.30 saņemts izsaukums, kur agresīvs vīrietis reibuma stāvoklī streipuļo pa gaiteni, dauzās pie kaimiņu durvīm un skaļi uzvedas. Ierodoties notikuma vietā, kādā no istabām policisti sastapa 1986.gadā dzimušu šīs telpas īrnieku. Istabā bez viņa atradās vēl viena persona – gultā gulošs vīrietis, kura vārdu īrnieks nosaukt nevarēja. 


Pārrunu laikā policisti centās noskaidrot, kurš ir staigājis pa gaiteni, traucējis pārējiem iedzīvotājiem mieru, bļaustījies. Istabas īrnieks apgalvoja, ka neviens no abiem istabā esošajiem neko tādu neesot darījis. Personas informētas par apstākļiem, kādos tās var tikt sauktas pie administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā. 


Iznākot no istabas, gaitenī pie policijas darbiniekiem vērsās sieviete, kura pavēstīja, ka persona, ar kuru policijas darbinieki pirms tam veda pārrunas, kopā ar savu draugu esot staigājuši pa gaiteni, dauzījuši pa durvīm un draudējuši viņai un pārējiem kaimiņiem. Sievietei tika paskaidrots par viņas tiesībām vērsties ar iesniegumu Valsts policijā. 


Sarunas laikā (saruna turpinājās sievietes istabā) policisti dzirdēja klaigas un durvju dauzīšanu. Iznākot gaitenī, tur tika pamanīta persona, ar kuru pirms tam policisti bija sarunājušies un kura nesen noliedza savu skaļo uzvedību. Lai mazinātu vīrieša agresivitāti, tika pielietots fizisks spēks un speciālie līdzekļi – rokudzelži. Aizturēšanas laikā personai kaitējums netika nodarīts. Vīrietis nogādāts atskurbtuvē. Veikta alkohola koncentrācijas izelpā pārbaude. Vidējais rādījums – 3 promiles. Ievietošanas brīdī klients mēģināja iespert policijas darbiniekam pa kāju. 


Pēc atskurbšanas minētajai personai sastādīts Administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171.panta 2.daļas. 


2.decembrī pulksten 17.32 saņemts izsaukums uz Mālkalnes prospektu, kur vīrietis sitot sievieti. Ierodoties minētajā adresē, pašvaldības policijas darbinieki konstatēja, ka vienā no stāva gaiteņiem staigā cilvēki un klaigā ar necenzētiem vārdiem. Pēc balsīm – vīrietis un divas sievietes. 


Pieejot pie personām, viena no sievietēm ar policistiem runāt nevēlējās un ieslēdzās savā istabā. Arī pēc klauvēšanas pie durvīm, sieviete tās vaļā nevēra. Otra sieviete paskaidroja, ka gaitenī esošais vīrietis regulāri klaigājot, lietojot alkoholu un sitot viņas kaimiņieni. 


Sarunā, iznākot no istabas, iesaistījās vēl kāds vīrietis. Policijas darbinieki veica pārrunas, cenšoties noskaidrot katra lomu šajā konflikta situācijā, bet neviens no vīriešiem par šo tēmu nevēlējās runāt. 


Viens no vīriešiem nevarēja nosaukt savus personas datus, tad viņam tika paskaidrots, ka personības noskaidrošanai viņš tiks aizvests uz policijas iecirkni. Tā kā vīrietis tobrīd sēdēja uz grīdas, viņš tika paņemts aiz rokas, lai pieceltu kājās. Tajā brīdī otrs gaitenī esošais vīrietis sāka izaicinoši uzvesties un mēģināja ar roku iesist policijas darbiniekam, kā dēļ tika pielietots fizisks spēks un speciālie līdzekļi. Abus vīriešus (dzimuši 1986.gadā un 1972.gadā) ievietoja dienesta automašīnā un nogādāja policijas iecirknī. 


Agresīvi noskaņotais vīrietis policijas telpās skaļi klaigāja, traucēja policijas darbinieku darbu. Otra persona savukārt atvainojās par savu rīcību un tika atbrīvota. 


Tā kā agresīvi noskaņotais vīrietis izteica pretenzijas par savu veselības stāvokli, paskaidrojot, ka sāp vēders, viņu nogādāja Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur pacients turpināja klaigāt un traucēja medicīnas darbinieku darbu. Pēc apskates vīrietim paskaidrots, ka viņa veselības stāvoklis ir tāds, ka viņš var atrasties medicīniskās atskurbšanas telpās. Alkohola testa rādītāji – 3,4 promiles. 


Pēc atskurbšanas procesa persona izlaista no atskurbšanas telpām, sastādīts Administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.panta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42850

2018. gada 4. decembrī, 11:28, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ja šo visu • 2018. gada 6. decembrī, 10:09
ir izveidojuši vīrieši un sievietes, divas rokas divas kājas, tad kā vienmēr rodas jautājums, kur cilvēkam ir prāts, padomājat tikai maniem bērniem jādodas uz skolu un darbu a te pa ceļam kautkādi pampēru testētāji smirdīgi
biezais • 2018. gada 5. decembrī, 12:48
jau nav tas, kuram daudz naudas, bet kurš var atļauties skrandās noplucis mantkārnieku brigādē strādāt, kur visi ir taisnie un pareizie, bet tikai tu neko nesaproti un kā vienmēr neko nedari, un kad jau strādniekiem ziema un vasara sāk traucēt, un kad darba vadītājam jākaras kliņķī jo redzies dēļ savas mūžīgās neapmierātības ar kautko, sev dupsī naglas saspraudis, un pie pusdiengalda brigāde rot raspuskajet, kā arī talbraucējs šoferis policists loheris mētā paletes pālī pa pgalmu, tad mierīgi drīkst likt jampapiskiem pajoliņiem pa brīvu šo visu darīt, promtams vienmēr jau var meklēt sev interesantu nodarbošanos un hobiju un kā pirmo nelikt mantisko labumu mērķi un cik maksā tās telpas atskurbtuvei, man ir viens cents, meklēju telpas darbnicai un dzīvesvietai, tie kas meklē telpas dzīres vietai, lai dzīvo ilgi, bet nevajadzīgi
1 procents • 2018. gada 5. decembrī, 11:25
no katra procenta ir. bet kādēļ cena ir n,99?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet