Atgriezties pie raksta

Arī žāvājoties var gūt traumu

Aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kurš žāvājoties izmežģījis apakšžokli – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika. 

NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vēl virkni pacientu: vīrieti alkohola reibumā ar sistu brūci galvas matainajā daļā, kurš esot paklupis, pacientu alkohola reibumā ar galvas smadzeņu satricinājumu, sistu brūci galvā, kurš pavēsta ka iepriekšējās dienas vakarā esot piekauts, kā arī sievieti alkohola reibumā ar deguna sasitumu, kurai pa degunu esot iesitis vīrs.


Daudz traumu gūtas krītot. Pēc palīdzības ierodas vīrietis alkohola reibumā ar grieztām brūcēm sejā, kaklā, galvas matainajā daļā, kurš esot iekritis stiklos un ar tiem sagriezies. Atvests bērns ar sistu brūci zodā, kurš mājās kritis. Brūci sašuj.


Palīdzību meklē sieviete ar kreisās rokas spieķa kaula lūzumu, kura kritusi mājās, vīrietis ar kreisās pēdas sasitumu un saišu sastiepumu, kurš kritis uz ielas, un pacients ar galvas un apakšžokļa sasitumu, kurš paslīdējis un kritis.


Kritiena rezultātā traumas guvuši vēl virkne pacientu: vīrietis sasitis krūškurvi, sievietei ir kreisās rokas spieķa kaula lūzums (paslīdējusi un kritusi nākot no darba), bet vīrietim, kurš kritis uz ielas, diagnosticē kreisās plaukstas locītavas sasitumu un saišu sastiepumu.


Medicīnas darbinieki sniedz palīdzību arī jaunietim, kuram labajā plaukstā iedūries koka gabals (svešķermeni izvelk), vīrietim ar grieztu brūci labajā plaukstā, kurš traumu guvis mājās (brūci sašuj). Pacientam ar zāģētu brūci labās plaukstas pirmajā pirkstā arī sašuj brūci.


Uzņemšanas nodaļas durvis aizvadītās nedēļas nogalē ver arī vīrietis, kurš sportojot sasitis kreiso plaukstu, un pacients ar labās pēdas locītavas saišu sastiepumu, kurš pēdu pagriezis sportojot. 


Uzņemšanas nodaļā diagnosticētas akūtas vīrusu saslimšanas (5 gadījumi), paaugstināts asinsspiediens (4), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi (2), starpribu neiralģija (1), akūts pielonefrīts un citas kaites. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 33 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 11, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 10. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 50 reizes (saslimšanas un ar traumas). Pavisam nedēļas nogalē pēc palīdzības vērsušies 104 pacienti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42902

2018. gada 10. decembrī, 19:27, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

poga • 2018. gada 11. decembrī, 12:52
tas par domes darbiniekiem?
muhameds • 2018. gada 10. decembrī, 21:01
arī lūdzot dievu pārsit pieri

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet