Atgriezties pie raksta

Jaunā gada pirmā nedēļa sākas ar kautiņiem

Aizvadītās nedēļas nogalē reģistrēti vairāki gadījumi, kad pacienti traumas guvuši piekaušanas dēļ – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Uzņemšanas nodaļas durvis ver vīrietis ar galvas sasitumu, vaiga nobrāzumu un deguna kaula lūzumu, kuram uzbrukuši nezināmi cilvēki un viņu piekāvuši. Arī pacients ar galvas sasitumu, pieres nobrāzumu un labā augšstilba sasitumu stāsta, ka esot piekauts. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atved sievieti alkohola reibumā ar galvas sasitumu, deguna kaula lūzumu un labā pleca sasitumu, kuru esot piekāvis vīrs.


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved arī: vīrieti ar sistu brūci labās uzacs rajonā, kurš traumu guvis sportojot,  pacientu ar kreisās kājas potītes lūzumu – arī sporta trauma – un sievieti ar kreisās kājas potītes lūzumu, kura kritusi no trepēm.


Ar sportojot gūtām traumām Uzņemšanas nodaļā palīdzību meklē sieviete, kura, slēpojot no kalna, kritusi un sasitusi degunu un galvu, vīrietis, kurš, spēlējot basketbolu, traumējis labās rokas piekto pirkstu, un pacients ar sistu brūci augšlūpā – trauma gūta spēlējot hokeju. Bērns, vizinoties ar ragaviņām, kritis un salauzis labo atslēgas kaulu.


Pacientu vidū ir arī vīrietis alkohola reibumā ar grieztu brūci kreisajā plaukstā – brūci sašuj, vīrietis alkohola reibumā ar sistu brūci pierē, kurš pieri sasitis mājās krītot, un sieviete, kura ar celtniecības nazi iegriezusi kreisās rokas piektajā pirkstā. Brūci sašuj.


Uzņemšanas nodaļā pacietiem diagnosticēti kuņģa – zarnu trakta traucējumi, akūta respiratora vīrusu infekcija, deformējošā spondiloze, akūts bronhīts, pneimonija, alkohola reibums ar abstinences sindromu un citas kaites. Pacienti pēc medicīniskās palīdzības vērsušies arī ar sirdsklauvēm, sāpēm sirdī, sāpēm vēderā un citām veselības problēmām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 33 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 9, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 8. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 55 gadījumos (saslimšanas un ar traumas).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43037

7. janvārī, 13:06, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet