Atgriezties pie raksta

Bērns pārgājiena laikā apsaldējis kājas pirkstu

Aizvadītās nedēļas nogalē sniegta medicīniskā palīdzība bērnam, kurš pārgājienā apsaldējis kreisās kājas pirmo pirkstu – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika. 

Pārgājiens bijis 7 stundas ilgs, bērnam bijušas slapjas kājas. Apsaldējums pēc smaguma novērtēts kā I pakāpes audu bojājums. Reģistrēts arī gadījums, kad bērnam labās kājas augšstilbā iekodis suns. Uz uzņemšanas nodaļu atved arī bērnu, kurš, braucot ar ragaviņām, nokritis uz sejas un sasitis pieri. Diagnosticē galvas sasitumu.


Palīdzības sniegšanā iesaistīts arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). NMPD atved vīrieti alkohola reibumā, kurš cietis ceļu satiksmes negadījumā. Diagnosticē sistu brūci galvā un galvas smadzeņu satricinājumu. Citā reizē NMPD atved vīrieti ar vairākām vaļējām brūcēm galvā un grieztu brūci kreisajā plecā. Pacientam pa galvu iesists ar pudeli. Sieviete ar krūškurvja, vēdera un pleca sasitumu, kurai esot iesitis paziņa, pēc palīdzības, verot Uzņemšanas nodaļas durvis, vērsusies pati.


Tā kā ziema šogad lutina ar salu, ledu un sniegu, pulka traumu gūtas saistībā ar dažādiem ziemas sporta veidiem un aktivitātēm. Virkni traumu guvuši jaunieši: jaunietis sportojot sastiepis kreisā ceļa locītavas saites, jaunietis sportojot sasitis kreisās kājas potīti, vēl kāds pacients slēpojot nokritis un salauzis labās plaukstas pirmo pirkstu, cits – sportojot sastiepis kreisās kājas saites. Ir gadījums, kad jaunietis pēc neveiksmīga lēciena sastiepis labā ceļa locītavas saites.


Citas traumas, kuras gūtas aizvadītās nedēļas nogalē: slēpojot sastieptas kreisās pēdas saites, kritiena rezultātā sasists kreisās rokas piektais pirksts, griezta brūce labās rokas pirmajā pirkstā, krītot uz ielas, sasista kreisā plauksta. 


Uzņemšanas nodaļā pacietiem diagnosticēts alkohola reibums (3 gadījumi), urīnceļu infekcija, alkohola intoksikācija, angīna un citas kaites. Pacienti pēc medicīniskās palīdzības vērsušies arī ar sāpēm vēderā (3), paaugstinātu ķermeņa temperatūru un sāpēm kaklā (4) un citām veselības problēmām. Gripas diagnoze šajā sezonā vēl nevienam nav uzstādīta.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 47 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 5, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 16. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 45 gadījumos (saslimšanas un ar traumas).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43078

14. janvārī, 13:58, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

aha • 14. februārī, 17:39
beerns nebija mazins, viss labi.
Tā var būt • 14. janvārī, 16:42
Mjā, bērns pats var arī nopietnās sekas pārgājiena laikā nesaprast. Jeb arī, piemēram, zinot vecāku pārspīlēto attieksmi - nečīkstēt!, bērns baidās ko teikt. Taču arī no pāraprūpētiem bērniem dzīvē "nesagaidīt" normālus cilvēkus.
A • 14. janvārī, 15:33
Pastaigu laika varbut.... un cik mazins un kur vecaki

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet