Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Vīrietim kaķis sakož plaukstu

Slimnīca ir pārbagāta ar pacientiem, kuri guvuši ziemai raksturīgās traumas – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 65 pacienti. Daļai no viņiem traumas ir visai smagas. Piemēram, 4 pacientiem ir gūžas kaula lūzumi, 2 pacientiem apakšdelma lūzumu reponēšanai vajadzīga narkoze, stacionārā uzņemts arī pacients ar sarežģītu augšdelma lūzumu. 


D.Širovs norāda, ka situācija ar brīvajām gultasvietām stacionārā ir visai saspringta un gultu aprite, pacientus izrakstot un iestājoties jauniem, ir gana intensīva. 


Ambulatori pacienti pēc medicīniskās palīdzības visbiežāk vērsušies paslīdēšanas seku dēļ – ir gan lūzumi, gan sastiepumi un sasitumi. Ievērojami mazumā gājusi attiecību noskaidrošana no spēka pozīcijām. Viens no cietušajiem ir vīrietis, kurš esot piekauts. Ir iesists ar dūri pa seju, salauzts deguna kauls. Diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu.


Bērni joprojām gūst dažāda rakstura traumas: zēns sasitis labo plaukstu pret trepēm un salauzis labās plaukstas pirmo pirkstu, zēns sasitis galvu – diagnosticē sistu brūci galvā, meitenei uzkritusi taburete uz kreisās pēdas – ir kreisās pēdas sasitums. Reģistrēts arī gadījums, kad zēns slidojot kritis un salauzis labo spieķa kaulu, bet meitenei ar koka spēļu lodi iemests pa muguru un sasista mugura.


Negadījumi notikuši dažādās vietās. Uzņemšanas nodaļas durvis ver: vīrietis, kuram basketbola spēles laikā komandas biedrs ar elkoni iesitis pa degunu – ir deguna kaula lūzums un smadzeņu satricinājums, pacients, kurš kritis no 1,7 metru augstuma un sastiepis kreisās pēdas locītavu, vīrietis, kurš, strādājot uz stalažām, sasitis galvu – diagnosticē sistu brūci galvā. Pēc medicīnas darbinieku palīdzības lūko arī pacients, kuram uzkritis koka zars un ir plēsta brūce galvā, kā arī vīrietis, kuram uz labās plaukstas uzkrituši metāla profili, radot daudz ādas bojājumu un pārsitot trešajam un ceturtajam pirkstam cīpslas. Ir arī pacients, kuram labo plaukstu sakodis kaķis, savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti, kura, spēlējot frisbiju, sastiepusi labās pēdas locītavu. 


Un nu paslīdot un uz ledus gūtās traumas: sieviete, paslīdot uz ledus, guvusi kreisās pēdas divpotīšu lūzumu, sieviete kritusi uz ledus un salauzusi labās rokas augšdelma kaulu, sieviete paslīdējusi un salauzusi labo augšdelmu, sieviete, tīrot sniegu, kritusi un sasitusi labo elkoņa locītavu, NMPD atved vīrieti ar visiem makšķerēšanas piederumiem, kurš uz ledus paslīdējis, uzkritis uz makšķernieka kastes un sasitis ribas kreisajā pusē.


Palīdzību saņem arī sieviete ar kreisā spieķa kaula lūzumu, kura paslīdējusi un kritusi. Pacientei, kura uz ledus paslīdējusi, diagnosticē spieķa kaula lūzums tipiskā vietā ar dislokāciju. Ir sieviete, kura kritusi un salauzusi kreisās rokas pirmo pirkstu, sieviete, kura paslīdējusi uz ledus un sasitusi galvu un muguru, sieviete, kura paslīdējusi uz ledus, kritusi un guvusi kreisā spieķa kaula lūzumu ar dislokāciju. Vīrietis paslīdējis un sastiepis labās pēdas locītavas saites. NMPD atved sievieti, kura kritusi uz ledus. Diagnosticē kreisā elkoņa kaula šķembainu lūzumu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu. Diagnosticēts akūts rinīts, akūts gastrīts, zarnu vīrusu infekcija, akūts laringīts, migrēna, akūts sinusīts, urīnceļu infekcija, arteriāla hipertenzija, starpribu neiraļģija, akūts bronhīts, akūta respiratora vīrusu saslimšana, furunkuls vēdera priekšējā sienā, mugurkaula jostas – krustu daļas spondilozes paasinājums, starpribu neiralģija, arteriālā hipertonija, nātrene un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 65 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 20, dienas stacionārā ārstējušies 9. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 68 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43115

21. janvārī, 13:32, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet