Atgriezties pie raksta

Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionē 53 pacientus

Slimnīcas Uzņemšanas nodaļai ir ļoti liela slodze, jo pacientu aprite ir visai intensīva – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Stacionāra pacientiem Ogres slimnīcā ir tikai 108 gultasvietas, kas tādas saslimstības un traumu pieauguma apstākļos ir par maz. Ir gripas laiks, saslimuši arī paši medicīnas darbinieki. Piemēram, no 8 Ambulatorās nodaļas reģistratūras darbiniekiem, darba ierindā ir 5.


Slimību un traumu uzskaite aizvadītās nedēļas nogalē ir visai iespaidīga. Ja saslimušie var cerēt ar slimību tikt galā vienā, divās vai trīs nedēļās, tad traumas guvušajiem šis laiks ir krietni ilgāks un var ietekmēt arī valsts tautsaimniecības rādītājus.


Sāksim ar lūzumiem! Sieviete, trenējot suni un strauji atliecot kreiso plaukstu, salauzusi vienu pirkstu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti, kura paslīdējusi uz kāpnēm un salauzusi kreiso augšdelma kaulu.


Lūzumus guvušo vidū arī sieviete, kura kritusi un salauzusi labo roku, sieviete, kura kritusi un salauzusi labo plaukstas locītavu, paciente, kura kritusi un salauzusi atslēgas kaulu, zēns, kurš skrējis, paslīdējis un salauzis elkoņa kaulu, un jauniete, kura kritusi un salauzusi roku.


Traumas guvušo bērnu vidū ir zēns, kurš kritis un sasitis kreiso plaukstu, savukārt meitenei māsa uzkāpusi uz kreisās plaukstas – diagnosticē plaukstas saspiedumu. Zēnam, kurš, mājās spēlējoties, ieskrējis radiatorā, diagnosticē sistu brūci galvā. Vēl kāds pacients ieskrējis galdā un pārsitis uzaci.


Uzņemšanas nodaļā sniedz palīdzību pusaudzei, kura sastiepusi kreisās pēdas locītavu, un jaunietim, kurš kritis un sasitis galvu.


Reģistrēts gadījums, kad vīrietis, kāpjot ārā no automašīnas, paslīdējis un pret transporta līdzekli pārsitis galvu (brūci sašuj). NMPD atved pacientu, kurš, spēlējot handbolu, ieskrējis stabā un sasitis krūškurvi. NMPD saukts arī vīrietim, kurš, ejot pa ledu, kritis un sasitis galvu – diagnosticē smadzeņu satricinājumu.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver sieviete, kura paslīdējusi un sastiepusi labās pēdas locītavu, vīrietis ar labās plaukstas sasitumu, pacients ar paslīdot sastieptu kreiso potīti, vīrietis ar sastieptu labās pēdas locītavu un sieviete ar sasistu labo apakšstilbu.


Pēc palīdzības vērsies pacients, kurš paslīdējis, kritis atmuguriski un sasitis augšstilbu, vīrietis, kurš kritis un sastiepis kreiso potīti, sieviete, kura kritusi un sasitusi kreiso elkoni, kā arī paciente, kura kritusi un sagrūdusi labās pēdas locītavu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu. Diagnosticēts akūts bronhīts, akūta respiratora vīrusu saslimšana (viena no biežākajām diagnozēm), stenokardija, akūta augšējo elpceļu infekcija, abpusējs vidusauss iekaisums, gripa, akūts stomatīts, starpribu neiralģija, akūts laringīts, auss iekaisums, akūta pneimonija, migrēna, urīnceļu iekaisums un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 53 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 15, dienas stacionārā ārstējušies 8. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 70 gadījumos. 


2.februārī Ogres slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā piedzimuši šī gada pirmie dvīņi – zēns un meitene.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43199

4. februārī, 15:21, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Marija • 5. februārī, 20:00
nevis vairāk ārstu vajag, bet iztīrīt ietves vajag!
.... • 4. februārī, 21:17
varbūt vēl kādu terapeitu vajag papildus, jo kur lai cilvēki griežas šādās situācijās.....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet