Atgriezties pie raksta

Pašvaldības policija Ogrē aiztur bruņotu dzērājšoferi

9.februārī, patrulējot pa Ogres pilsētu, Ogres novada pašvaldības darbinieki no Valsts policijas iecirkņa dežuranta saņēma izsaukumu, kas izvērtās par trillera cienīgu pakaļdzīšanos iereibušam un bruņotam autovadītājam pa Ogres ielām.

Plkst.11.46 ziņots, ka no Ogres centra virzienā un Kartonfabrikas rajonu lielā ātrumā traucas sarkanas krāsas automašīna "Audi 80", kura gandrīz notriekusi gājēju. Aculiecinieks informējis, ka automašīnas vadītājs, iespējams, atrodas alkohola reibumā.


Pašvaldības policijas ekipāža, kas atradās vistuvāk notikuma vietai, apsekoja tuvāko apkārtni. Jau pēc nepilnām desmit minūtēm policijas darbinieki pamanīja, ka minētajām pazīmēm atbilstošs auto Brīvības ielā izbrauc no daudzdzīvokļu mājas autostāvvietas. Tika pieņemts lēmums automašīnu apturēt, lai pārbaudītu sniegto informāciju, vai vadītājs atrodas alkohola reibumā.


Pamanījis, ka viņam seko patruļdienesta automašīna, vadītājs palielināja ātrumu un devās Stirnu ielas virzienā. Ieslēdzot bākugunis un speciālo skaņas signālu, vairākkārt skaļrunī tika dots rīkojums apturēt auto, taču vadītājs šos rīkojumus ignorēja un turpināja palielināt ātrumu. Pakaļdzīšanās turpinājās pa Stirnu ielu, nogriežoties uz Skuju ielu. Pārkāpējs iebrauca sniega kupenā, taču tas viņu nesamulsināja un viņš turpināja braukt Zaļumu ielas virzienā. Arī uz atkārtotu rīkojumu apturēt transportlīdzekli vadītājs nereaģēja un lielā ātrumā iedrāzās pa atvērtiem vārtiem kādas Skuju ielas privātmājas pagalmā.


Pašvaldības policijas darbinieks nekavējoties skriešus devās pie minētās automašīnas vadītāja, kurš jau bija atvēris automašīnas durvis. Autovadītājam tika lūgts izkāpt, lai veiktu dokumentu pārbaudi. Vadītājs uzrādīja autovadītāja apliecību, bet transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību viņš uzrādīt nevarēja. Pārrunu brīdī no vīrieša izelpas bija jūtama alkohola smaka, kas apliecināja policijas izsaucēju aizdomas par autovadītāja atrašanos alkohola reibumā. Pēc veiktās alkohola koncentrācijas izelpā pārbaudes konstatēts 2.39 promiles stiprs alkohola reibums. Par notikušo faktu informēta Valsts policija.


Jautājot autovadītājam, vai viņam kabatās neatrodas asi aizliegti priekšmeti, vīrietis paskaidroja, ka kabatā atrodas gāzes pistole. Veicot pārbaudi, virsjakas iekškabatā atrasts ierocim līdzīgs priekšmets melnā makstī ar aptveri, kā arī kastīte ar, iespējams, gāzes pistoles patronām. 


Noskaidrota vadītāja personība. Tas izrādījās 1986.gadā dzimis Ogres novada iedzīvotājs. 


Gaidot Valsts policijas ierašanos, vīrietis pēkšņi kļuva agresīvs, sāka apvainot policijas darbiniekus, ka viņš esot nepamatoti aizturēts. Vīrietis aizbildinājās, ka esot stāvējis mājas pagalmā, bet tā kā viss aizturēšanas process ir fiksēts video ierakstā, tad pārkāpējam no atbildības likuma priekšā neizdosies izvairīties.


Bažas raisa fakts, ka persona bija bruņota un atradās alkohola reibumā. Ņemot vērā autovadītāja agresivitāti, vīrietis ievietots pašvaldības policijas slēgtajā nodalījumā līdz Valsts policijas ierašanās brīdim.


Kā informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, pašvaldības policijas darbinieki katru nedēļu aiztur vienu vai divus autovadītājus, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā. 


"Dzērājšoferu skaits diezgan strauji ir palielinājies tieši Ogres novada pagastos. Iecirkņa inspektori regulāri informē par iereibušiem transportlīdzekļu vadītājiem, tajā skaitā par velosipēdu vadītājiem. Ne reizi vien nācies lūgt Ceļu policiju doties uz lauku pagastiem," norāda U.Ulmanis.


Lai arī pašvaldības policijas pamatuzdevums nav aizturēt dzērājšoferus, nereti policijas ekipāža atrodas tuvumā notikuma vietai, kur pārvietojas, iespējams alkohola reibumā esošas personas. "Mēs arī esam policijas darbinieki un nedrīkstam ignorēt situācijas, kad redzam paši vai saņemam Valsts policijas dežuranta izsaukumu uz vienu vai otru notikuma vietu, kur pārvietojas, iespējams, alkohola reibumā esošas personas," skaidro U.Ulmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43248

11. februārī, 14:53, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

skolas gados • 12. februārī, 15:37
iedibinājām kārtību, ja kāds klases biedrs gāja starpbrīžos smēķēt, tad kad atnāca no starpbrīža uz stundu uzdāvinājām banāna formas čupa čupu un knupīti, zin kā maziem bērniem ilgi saglabājas zīšanas sindroms, tā arī nezinam saka mācīties vai nē

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet