Atgriezties pie raksta

Janvārī atskurbtuves pakalpojumus izmantojuši teju 100 klientu

Pagājušajā mēnesī tika uzstādīts rekords – 93 personas nokļuva atskurbtuvē. Tas ir ļoti daudz, jo šajā skaitā neietilpst tās iereibušās personas, kuras nogādātas dzīvesvietā, norāda Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Pašvaldības policijas priekšnieks uzsver, ka pagājušajā mēnesī vismaz trešdaļa alkohola cienītāju bija iebraucēji. 


"Izveidojies savdabīgs tūrisma veids – alkotūrisms. Pārsvarā ir kaimiņu novadu iedzīvotāji, jo Ogrē ir lielveikali, izklaides vietas. Iedzīvotājiem bieži iznāk saskarties ar šīm negācijām, jo alkotūristi aukstā laikā meklē siltākas vietas, kur izgulēties, un nereti tās ir daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas, autoostas, dzelzceļa stacijas uzgaidāmā telpa," saka U.Ulmanis.


Pārmēru alkoholu lietojušas personas atskurbtuvē nonāk ne tikai no ielas,  daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām, autoostas, dzelzceļa stacijas un citām sabiedriskām vietām, bet arī no mājām pēc ģimenes konfliktiem, lai neapdraudētu tuviniekus un bērnus.


"Ziemas periodā klientu skaits palielinās. Vidēji dienā tās ir trīs četras personas, bet ir gadījumi, kad atskurbtuvē policijas darbinieki nogādā pat līdz septiņām personām dienā. Pozitīvi, ka šāds pakalpojums ir pieejams," norāda U.Ulmanis.  


Medicīniskā atskurbtuve Ogrē, Vidzemes ielā 3, tika atvērta pagājušā gada pavasarī, bet līdzekļu trūkuma dēļ aptuveni uz pāris mēnešiem rudens pusē klientus neuzņēma. Novembrī tā darbu atsāka, un atkal var uzņemt iereibušas personas.


Jau vēstīts, ka Jaunā gada pirmajā nedēļā kāds Ogres novada iedzīvotājs, kura deklarētā dzīvesvieta ir Mazozolu pagastā, nedēļas laikā sešas reizes tika nogādāts medicīniskajā atskurbtuvē. 


Minētā persona savu dzīvesveidu nav mainījusi, un nupat 8.februārī no kādas Ogres daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas 4.9 promiļu stiprā alkohola reibumā kārtējo reizi nogādāta atskurbtuvē. 1968.gadā dzimušā vīrieša administratīvo pārkāpumu saraksts jau pārsniedzis četras A4 lappuses.


"Tas neko labu neliecina, jo daļa sabiedrības nodzeras līdz nemaņai, daži pat līdz letālam iznākumam. Pašvaldības policijas uzmanības lokā pēdējā laikā nonāk rekordliels alkohola cienītāju skaits. Tās ir personas ar lielām promilēm un arī agresīvi noskaņotas," atzīst U.Ulmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43265

13. februārī, 08:18, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

tā jau miljonu • 14. februārī, 17:36
nenopelnīs
ja pilsētu sadala cirka laukumā • 13. februārī, 17:11
tad šī atskurbtuve ir laukums, kur laidnis pusmastā un alko bode ir kur zirgs galopā, vai arī karaliene beidzot sāk saprast, ka ir pelnrunšķīte un princis baltā zirgā nu galīgi neiet kopā ar Vara tēlu no Maijas un Paijas.
>meklēju telpas • 13. februārī, 15:29
Meklē Ķegumā pie džagulēna, kopā ar senci varen apsviedīgs žuļiks...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet