Atgriezties pie raksta

Ogres slimnīcā vēršas vīrietis, kurš traumu guvis, remontējot ventilatoru

17.februārī sniegta medicīniskā palīdzība vīrietim ar labās rokas ceturtā pirksta gala bojājumu, kurš traumu guvis, remontējot ventilatoru – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika. 

Arī aizvadītās nedēļas nogale ir traumām bagāta – netrūkst ne sadzīves konfliktu, ne paslīdot uz ledus gūtu traumu. Uzņemšanas nodaļas durvis ver vīrietis alkohola reibumā, kuram iesists pa seju – diagnosticē sejas sasitumu. Pacientu vidū arī vīrietis ar deguna kaula lūzumu un galvas sasitumu, kuru iepriekšējā dienā (piektdien) piekāvušas nezināmas personas un jaunietis ar sadzīves konflikta laikā gūtu labās plaukstas lūzumu.


Vīrietim, kurš sakāvies, diagnosticē apakšžokļa lūzumu kreisajā pusē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atved vīrieti alkohola reibumā, kurš esot piekauts. Diagnosticē krūškurvja labās puses sasitumu. NMPD saukts arī jaunietim, kuram iesists pa augšlūpu – diagnosticē lūpas sasitumu – un sievietei, kura saņēmusi vairākus sitienus pa seju un rokām. Vīrietim alkohola reibumā, kurš kritis un sasitis galvu, diagnosticē galvas sasitumu un plēstu brūci pierē.


Statistiku papildina uz ielas paslīdot gūtās traumas. Uzņemšanas nodaļā pēc palīdzības vēršas sieviete ar kreisās plaukstas lūzumu, kura paslīdējusi uz ielas un kritusi. Pacientei, kura arī kritusi uz ielas, diagnosticē kreisā ceļa locītavas sasitumu un saišu sastiepumu. Reģistrēts arī gadījums, kad sieviete kritusi uz ielas un sasitusi kreiso elkoņa locītavu – diagnosticē sasitumu. Savukārt pacientei, kura paslīdējusi uz ielas un kritusi, diagnosticē labās pēdas locītavas sasitumu un saišu sastiepumu. NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti alkohola reibumā ar labās kājas potītes lūzumu, kurš kritis uz ledus, un pacientu alkohola reibumā ar labās kājas potītes lūzumu, kurš paslīdējis uz ledus.


Sniedz palīdzību arī sievietei ar kreisā apakšdelma lūzumu (kritusi). NMPD atved jaunieti ar grieztu brūci kreisajā pēdā, kurš pēdu sagriezis baseinā. Reģistrēts arī gadījums, kad sieviete darbavietā ar nazi iegriezusi labajā celī – ir griezta brūce. Ir slēpojot gūta trauma – labā ceļa sasitums. Vīrietim, kurš nokritis no velosipēda un sasitis celi, diagnosticē kreisā ceļa sasitumu. 


Uzņemšanas nodaļā pacietiem diagnosticēta pneimonija, akūta respiratora vīrusu infekcija, alkohola reibums (2 gadījumi), akūts bronhīts (8), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi (1). Pacienti pēc medicīniskās palīdzības vērsušies arī ar sāpēm vēderā un citām veselības problēmām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 40 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 10, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 22. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 73 gadījumos (saslimšanas un ar traumas).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43293

2019. gada 18. februārī, 16:20, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet