Atgriezties pie raksta

Pansionātā "Ogre" pēc remonta klientu skaits pieaug Foto

SIA "Ogres rajona slimnīca" pārziņā ir pansionāts "Ogre", kurā nesen pabeigti remontdarbi un vietu skaits no 115 pieaudzis līdz 162.

Pansionāta "Ogre" vadītāja Astrīda Zīverte–Upeniece norāda, ka no februāra pēc iekšdarbu pabeigšanas klientiem atvērti vēl divi ēkas stāvi un nu sekmīgai sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai ir izdarīts viss šobrīd plānotais. Rindas kārtībā vienvietīgajās un divvietīgajās istabiņās ierodas to jaunie iemītnieki. 


Uz pansionātu cilvēki dodas dažādu iemeslu dēļ, bet visbiežāk tas ir vienīgais iespējamais risinājums, lai kādā dzīves posmā (vecums, slimība, trauma) nodrošinātu atbilstošu aprūpi. Pansionātam nav jākļūst par sanatoriju, bet, ja tas ir kā mājas, tad uzdevums izpildīts. 


A.Zīverte–Upeniece informē, ka pansionātā klientu skaits, kuri ir guļoši un pilnībā aprūpējami, ir ap 60. Guļošo klientu skaitu palielināt nav iespējams, jo katram no viņiem jānodrošina atbilstoša aprūpe. Līdz šim pansionātā bija 18 aprūpētāju, bet sakarā ar darba apjoma pieaugumu tiks meklēti jauni darbinieki.


Katrā istabiņā ir ne tikai gulta, galds, skapītis pie gultas, krēsls, drēbju skapis, ir signalizācijas poga personāla izsaukšanai. Ir savs televizors un arī neliels ledusskapis. Katrā istabiņā aiz durvīm ir tualetes telpa ar izlietni un tualetes podu, kuram blakus ir nolaižams, pie sienas piestiprināts atbalsta mehānisms. Arī tualetē ir personāla izsaukšanas poga. Vannas istaba ir kopēja, pa vienai katrā stāvā. Nomazgāties var ar dušas palīdzību. 


"Mūsu klientiem cenšamies sarūpēt viņu spēkiem un interesēm atbilstošas nodarbības," stāsta pansionāta vadītāja. "Te notiek visādi pasākumi. Nāk bērni un pieaugušie. Nāk gan ar dāvanām, gan bez dāvanām. Ir teātra izrādes, koncerti. Brīvprātīgie jaunieši arī ir gādājuši materiālus nodarbībām, kuras vada mūsu sociālā darbiniece. Nodarbībās zīmējam, līmējam, krāsojam mandalas. Ir kustību nodarbības, dziedam. Cenšamies atrast veidu, kā iesaistīt ikvienu staigājošo."


Pansionāts "Ogre" uzņem klientus (guļošus un staigājošus) no Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novadiem. Rindas kārtībā pansionātu par mājām var saukt arī staigājoši klienti no citiem Latvijas novadiem. 


Guļošo klientu aprūpes izmaksa – 20 eiro diennaktī, staigājošajiem – 18 eiro diennaktī. Pansionāts nodrošina ēdināšanu, gultas veļu, apģērbu, higiēnas preces un vajadzības gadījumā arī daļēju medicīnisko aprūpi (medikamenti jāiegādājas klientam pašam, medicīnas personāls tos izdala un ievada, piemēram, injekcijās, sistēmās u.c.)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43346

2019. gada 26. februārī, 15:19, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Evita • 8. janvārī, 12:34
Ļoti pārliecinošs un it kā labs raksts par pansionātu. Taču daudz kas neatbilsts reālajai situācijai uz vietas. Vad;itāja vēlas radīt labu iespaidu, tas ir saprotams. Turklāt vadītāja netiek labi galā ar personālu, ar infekciju, kuru izplata personāls aprūpējamo vidū, arī klientu tiesības rupji tiek ignorētas, jo netiek savlaicīgi nodrošināta medicīniskā palīdzība. Ārste, kas pansionātā strādā 2 reizes nedēļā pieļāva kašķa infekcijas neārstēšanu, maldināja tuviniekus un neārstēja slimību. Mana tante šīs slimības rezultātā ļoti cieta, mocījās. Par drošības pogām. Uz tām vakara stundās un brīvdienās neviens nereaģē, neatnāk vispār apskatīties izsaukšanas iemeslu.Pati personīgi to pārbaudīju, tāpēc atbildu par saviem vārdiem. Kvalificētu darbinieku, arī aprūpētaju trūkst. Aprūpe nav tik laba kā aprakstīts. Nākas secināt, ka veci cilvēki netiek cienīti, viņu vajadzības tiek nonicinātas un pamazinātas kā otršķirīgas.
zinu • 2019. gada 2. martā, 19:21
biju pansionata,apciemoju pazistamu gulosu,tur masas neradas vispar,loti slikti aprupeti tie slimnieki un ja tu vel nevari pats est,tad tev beigas,tur neviens tevi neapkalpos.
0pis • 2019. gada 2. martā, 18:45
Sirovam tie 600 eiro ta ka kabatas nauda bulcinam.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet