Atgriezties pie raksta

Pansionātā "Ogre" pēc remonta klientu skaits pieaug Foto

SIA "Ogres rajona slimnīca" pārziņā ir pansionāts "Ogre", kurā nesen pabeigti remontdarbi un vietu skaits no 115 pieaudzis līdz 162.

Pansionāta "Ogre" vadītāja Astrīda Zīverte–Upeniece norāda, ka no februāra pēc iekšdarbu pabeigšanas klientiem atvērti vēl divi ēkas stāvi un nu sekmīgai sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai ir izdarīts viss šobrīd plānotais. Rindas kārtībā vienvietīgajās un divvietīgajās istabiņās ierodas to jaunie iemītnieki. 


Uz pansionātu cilvēki dodas dažādu iemeslu dēļ, bet visbiežāk tas ir vienīgais iespējamais risinājums, lai kādā dzīves posmā (vecums, slimība, trauma) nodrošinātu atbilstošu aprūpi. Pansionātam nav jākļūst par sanatoriju, bet, ja tas ir kā mājas, tad uzdevums izpildīts. 


A.Zīverte–Upeniece informē, ka pansionātā klientu skaits, kuri ir guļoši un pilnībā aprūpējami, ir ap 60. Guļošo klientu skaitu palielināt nav iespējams, jo katram no viņiem jānodrošina atbilstoša aprūpe. Līdz šim pansionātā bija 18 aprūpētāju, bet sakarā ar darba apjoma pieaugumu tiks meklēti jauni darbinieki.


Katrā istabiņā ir ne tikai gulta, galds, skapītis pie gultas, krēsls, drēbju skapis, ir signalizācijas poga personāla izsaukšanai. Ir savs televizors un arī neliels ledusskapis. Katrā istabiņā aiz durvīm ir tualetes telpa ar izlietni un tualetes podu, kuram blakus ir nolaižams, pie sienas piestiprināts atbalsta mehānisms. Arī tualetē ir personāla izsaukšanas poga. Vannas istaba ir kopēja, pa vienai katrā stāvā. Nomazgāties var ar dušas palīdzību. 


"Mūsu klientiem cenšamies sarūpēt viņu spēkiem un interesēm atbilstošas nodarbības," stāsta pansionāta vadītāja. "Te notiek visādi pasākumi. Nāk bērni un pieaugušie. Nāk gan ar dāvanām, gan bez dāvanām. Ir teātra izrādes, koncerti. Brīvprātīgie jaunieši arī ir gādājuši materiālus nodarbībām, kuras vada mūsu sociālā darbiniece. Nodarbībās zīmējam, līmējam, krāsojam mandalas. Ir kustību nodarbības, dziedam. Cenšamies atrast veidu, kā iesaistīt ikvienu staigājošo."


Pansionāts "Ogre" uzņem klientus (guļošus un staigājošus) no Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novadiem. Rindas kārtībā pansionātu par mājām var saukt arī staigājoši klienti no citiem Latvijas novadiem. 


Guļošo klientu aprūpes izmaksa – 20 eiro diennaktī, staigājošajiem – 18 eiro diennaktī. Pansionāts nodrošina ēdināšanu, gultas veļu, apģērbu, higiēnas preces un vajadzības gadījumā arī daļēju medicīnisko aprūpi (medikamenti jāiegādājas klientam pašam, medicīnas personāls tos izdala un ievada, piemēram, injekcijās, sistēmās u.c.)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43346

26. februārī, 15:19, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zinu • 2. martā, 19:21
biju pansionata,apciemoju pazistamu gulosu,tur masas neradas vispar,loti slikti aprupeti tie slimnieki un ja tu vel nevari pats est,tad tev beigas,tur neviens tevi neapkalpos.
0pis • 2. martā, 18:45
Sirovam tie 600 eiro ta ka kabatas nauda bulcinam.
laiks • 27. februārī, 17:24
Širovam arī jādzīvo,un cik dzirdēts,tad vadībai ir svarīgi tas,cik skaisti ir izremontēts,cik krāsaini utt...bet veco ļaužu labklājība-kā nu ir,tā ir...Kauna lieta...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet