Atgriezties pie raksta

Sievietei uz kājas uzkrīt stikla durvis

Kritieni dažādu iemeslu dēļ mājās un uz ielas – viens no biežākajiem traumu gūšanas veidiem – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika. 

Aizvadītās nedēļas nogalē virkne pacientu Uzņemšanas nodaļā vēršas pēc kritiena. Vīrietis ar galvas sasitumu un ādas nobrāzumu kritis mājās, jo sareibusi galva – pacientam konstatē paaugstinātu asinsspiedienu. Vīrietim, kurš paslīdējis uz ielas un kritis, diagnosticē labā apakšstilba ārējās potītes lūzumu.


Pacientu vidū ir vīrietis ar labās puses ceturtās ribas lūzumu, kurš pirms trim dienām mājās kritis, un vīrietis alkohola reibumā ar sistu brūci pierē, kurš kritis uz ielas. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atved vīrieti alkohola reibumā ar sistu brūci pakauša rajonā, kurš, ejot mājās pēc alkohola lietošanas, atmuguriski pakritis uz kāpnēm.


Jaunieši traumas guvuši sportojot: diagnosticē kreisās pēdas sasitumu un sistu brūci zodā. Pie medicīnas darbiniekiem atved bērnu ar vaļēju brūci galvas matainajā daļā – bērns nokritis no krēsla un sasitis galvu.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī sieviete ar grieztu brūci kreisās kājas apakšstilbā – uz kājas uzkritušas stikla durvis. Paciente ar kreisās plaukstas pirmā pirksta sasitumu un naga bojājumu pirkstu iespiedusi durvīs,  bet vīrietis ar labās rokas trešā pirksta traumu guvis, kad iepriekšējā dienā ar roku iesitis pa sienu. Pacientu vidū ir arī sieviete ar kaķa kostu brūci kreisajā rokā.


Uzņemšanas nodaļā pacietiem diagnosticēts akūts bronhīts (4 gadījumi), akūta respiratora vīrusu infekcija (9), mugurkaula krūšu daļas spondiloze ar sāpju sindromu, alerģiska reakcija, krampju lēkme, abpusējs vidusauss iekaisums, kuņģa čūlas paasinājums un citas kaites. Pacienti sūdzējušies par sāpošu kaklu (3), paaugstinātu asinsspiedienu (2) un citām veselības problēmām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 35 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 8, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 11. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 58 gadījumos (saslimšanas un ar traumas).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43436

2019. gada 11. martā, 17:43, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet