Atgriezties pie raksta

Bērni, metot kūleņus, gūst traumas Foto

Aizvadītās nedēļas nogalē traumas guvuši bērni – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Zēns, braucis ar velosipēdu, kritis un nobrāzis kaklu. Zēns, metot kūleņus, sasitis galvu. Uz Uzņemšanas nodaļu atvests arī zēns, kurš traumu guvis, kad skrējis un atsities pret automašīnas spoguli, sasitot pieri. Citā gadījumā – zēns ieskrējis ar pieri stabā – ir sista brūce degunā.  Atvests arī zēns, kuram uz labās pēdas uzkritis iepakots skapis.


Traumas guvušas arī meitenes. Diagnosticē iekaisumu labajā plaukstā – pirms vairākām dienām paciente esot plaukstā iegriezusi ar šķērēm. Kāda cita, metot kūleni, sasitusi labo plecu. Sniedz palīdzību arī meitenei, pieķērusies pie karsta grila un apdedzinājusi kreiso plaukstu.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī pusaudži. Reģistrēts gadījums, kad pusaudzis mežā, spēlējoties ar nazi, kritis un sagriezis labo kāju. Sniedz palīdzību pusaudzim, kurš motosportā kritis un satraumējis kreisās pēdas locītavu.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 2,78 promiles lielā alkohola reibumā, kurš naktī saņēmis sitienu pa galvu. Ir brūce galvā. NMPD atvesto pacientu vidū arī vīrietis 3,45 promiles lielā alkohola reibumā, kurš trīs dienas lietojis alkoholu un esot piekauts – saņēmis vairākus sitienus pa galvu. Diagnosticē sistas brūces galvas matainajā daļā. NMPD saukts arī pacientam, kurš, braucot ar kvadriciklu, apmetis kūleni un sasitis plecu, pārraujot vienu pleca saiti.


Citi gadījumi, kuru dēļ nedēļas nogalē meklēta medicīnas darbinieku palīdzība: vīrietis mājās ar cirvi iecirtis kreisās rokas pirmajā un otrajā pirkstā (brūces sašuj), vīrietis (apskates laikā viņš ir 1,81 promili lielā alkohola reibumā) gājis, kritis un sastiepis labā ceļa locītavu, vīrietis sportojot sastiepis labo pēdas locītavu, vīrietis dejojot nokritis un sabrāzis seju, sieviete kritusi un sasitusi kreiso plaukstu.


Pēc palīdzības ieradies arī pacients, kurš spēlējis futbolu un satriecis labo pēdas locītavu, vīrietis, kurš ar zāģi iezāģējis kreisajā celī (brūci sašuj), vīrietis, kurš kritis no motocikla un guvis brūci apakšstilbā, un sieviete, kuru saskrāpējis kaķis un radies iekaisums.


Policijas darbinieki uz Uzņemšanas nodaļu atved divas sievietes – māsas – alkohola reibumā un vīrieti (konkrēto vīrieti šajā nedēļas nogalē jau divas reizes). 


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā diagnosticēts hronisks alkoholisms, alerģiska sejas reakcija, žults ceļu kolika, alkohola reibums, vēnu tromboze, funkcionāli zarnu darbības traucējumi, cukura diabēts, mugurkaula spondiloze, zemādas audu infekcija, akūta respiratora vīrusu infekcija, veģetatīva distonija, alerģiska reakcija, starpribu nerva iekaisums, akūts rinīts, asiņošana no deguna, sēžas nerva iekaisums, akūts gastroenterīts, akūts rinīts, iekaisums vēdera priekšējā sienā, epilepsija, pleca nerva iekaisums, tromboflebīts un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 43 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 53 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43522

2019. gada 25. martā, 14:56, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet