Atgriezties pie raksta

NMPD uz Ogres slimnīcu atved sakāvušos brāļus

29.martā Ogres slimnīcā pēc palīdzības vēršas vīrietis ar sistu brūci kreisajā plaukstā, kuram plaukstā ar ragu iedūrusi govs – informē SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) darba nav trūcis. NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kurš braucis ar velosipēdu, kritis un salauzis atslēgas kaulu. NMPD saukts pacientam (Uzņemšanas nodaļā viņam konstatē 1,78 promiles lielu alkohola reibumu), kuru nezināmi cilvēki uz ielas piekāvuši.


Un vēl vairāki gadījumi: NMPD atved vīrieti 2,62 promiles lielā alkohola reibumā, kurš zāģējis kokus un zāģis ieķēries apakšstilbā, un vīrieti, kurš sakāvies ar brāli – ir sista brūce galvā. Pēc 3 minūtēm medicīnas darbinieki sniedz palīdzību arī otram konflikta dalībniekam, kuram diagnosticē sistu brūci labajā uzacī. 


Bērni un pusaudži traumas guvuši lielākoties sportiskās aktivitātēs. Zēns trenējoties sporta spēlēs sastiepis labo pēdu. Meitene, braucot ar velosipēdu, sasitusi kreiso pēdas locītavu. Pusaudze sastiepusi labo pēdu, bet pusaudzis sportojot sastiepis labās plaukstas pirkstus.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī jauniete, kura sportojot sastiepusi labās pēdas locītavas saites, zēns, kurš sportojot kritis un sastiepis kreisās plaukstas locītavu, un zēns, kurš, skrienot pa mežu, kritis un sasitis labo plecu.


Nedēļas nogale bagāta ar traumām, kādas nenotiek bieži. Vīrietim uz kājas uzkritis bloks – diagnosticē labās kājas viena kaula lūzumu. Pacientu vidū ir vīrietis 2,29 promiles lielā alkohola reibumā, kurš apgalvo, ka, stāvot autobusu pieturā, garāmbraucoša automašīna viņam pārbraukusi pār pēdu. Sieviete pastaigas laikā dabas parkā nokritusi un salauzusi pleca kaulu. Vīrietis ar elektrisko zāģi iezāģējis sev kreisajā plaukstā, pārzāģējot kaulu un cīpslas – nosūtīts pie mikroķirurga.


Pie medicīnas darbiniekiem vēršas vīrietis 1,44 promiles lielā alkohola reibumā, kurš pie kluba esot piekauts. Diagnosticē sejas sasitumu, ceļa nobrāzumu un saskrāpētu pieri. Sieviete, spēlējoties ar bērnu, kritusi un sastiepusi kreisās plaukstas locītavu. Vīrietim, kuram uz labās plaukstas uzkritis žogs un to pārsitis, ir brūce plaukstā. Pacients, spēlējot volejbolu, iespējams, pārrāvis labās kājas Ahileja cīpslu.


Ir virkne grieztu brūču: sieviete sev iegriezusi kreisajā plaukstā, sieviete ar stiklu sagriezusi kreiso plaukstu, vīrietis iegriezis kreisajā plaukstā – brūci sašuj. Brūce jāšuj arī sievietei, kura ar nazi iegriezusi kreisajā plaukstā.


Sportojot arī pieaugušie nav iztikuši bez traumām. Piemēram, vīrietis sportojot sasitis kreiso roku. Citā gadījumā – vīrietis sportojot kritis un sasitis kreiso ceļa locītavu.


Diagnožu vidū ir arī labās plaukstas sasitums, salauzta kreisās pēdas laterālā potīte, krītot sasista kreisā elkoņa locītava, ar cirvi iecirsta brūce kreisajā plaukstā, kas jāsašuj, paslīdot sasists krūškurvis. Vīrietis, braucot ar velosipēdu, kritis, nobrāzis un sastiepis kreiso plaukstas locītavu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā diagnosticēta akūta pneimonija, gastroenterīts, hipertoniskā krīze, mugurkaula jostas daļas lumbalģija, akūta respiratora vīrusu infekcija, mugurkaula spondiloze ar sāpju sindromu, starpribu neiralģija, akūts bronhīts, akūta respiratora vīrusu saslimšana, plaukstas locītavas iekaisums, akūts cistīts un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 24 pacienti, dienas stacionārā uzņemti 8, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 10. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 72 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43581

2019. gada 1. aprīlī, 14:01, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet