Atgriezties pie raksta

Sieviete veikalā nokrīt un sasit galvu

Aizvadītās nedēļas nogalē pēc palīdzības vērsušies vairāki pacienti, kurus sakoduši dzīvnieki – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Svešs kaķis iekodis sievietei kreisajā plaukstā, vīrietim kreisajā apakšdelmā iekodis svešs suns. Savukārt paša suns vienam vīrietim iekodis abās plaukstās, bet citam pacientam, kuru arī sakodis paša suns, diagnosticē virspusējas suņa kostas brūces abās plaukstās.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti ar galvas sasitumu un sistu brūci pierē, kura veikalā kritusi uz betona grīdas. NMPD saukts arī vīrietim alkohola reibumā ar galvas, sejas sasitumu un smadzeņu satricinājumu, kurš iepriekšējā dienā – sestdien – esot piekauts.


Aizvadītās nedēļas nogalē traumas guvuši bērni. Diviem traumas saistītas ar šūpolēm. Ir gadījums, kad bērns, šūpojoties uz šūpolēm, sasitis kreisā pleca locītavu, un ir gadījums, kad bērns, izkrītot no šūpolēm, sasitis galvu un muguru. Diagnosticē galvas un muguras sasitumus.


Salīdzinoši bieži bērni traumas gūst, iespiežot durvīs pirkstus. Atved bērnu, kurš kreisās rokas otro pirkstu iespiedis automašīnas durvīs. Diagnosticē pirksta saspiedumu. Ir bērns, kurš durvīs iespiedis kreisās rokas trešo pirkstu. Pacientu vidū arī bērns ar sistu brūci galvā un galvas sasitumu, kurš kritis un sasitis galvu pret tribīnēm.


Citi gadījumi, kad pacienti medicīniskās palīdzības saņemšanai ver Uzņemšanas nodaļas durvis: vīrietis ar galvas, sejas, augšlūpas sasitumu – iepriekšējā naktī esot piekauts, sieviete ar sistu brūci augšlūpā, kura kritusi uz ielas, vīrietis ar galvas un sejas sasitumu – esot piekauts, jaunietis, ar grieztu brūci kreisās plaukstas trešajā pirkstā – mājās sagriezies ar nazi.


Sniedz palīdzību arī vīrietim, kurš, krītot pa kāpnēm, salauzis kreisās puses ribas, vīrietim ar sistu brūci pierē, labā ceļa un muguras nobrāzumiem, kurš kritis no trepēm, vīrietim ar labās pēdas saišu sastiepumu, kurš traumu guvis motosportā un pacientam alkohola reibumā ar zāģētu brūci kreisās rokas trešajā pirkstā – trauma ar ripzāģi.


Uzņemšanas nodaļā diagnosticēta akūta respiratora vīrusu infekcija (7 gadījumi), alkohola reibums (2), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi (2), pneimonija, migrēna un citas kaites. Pacienti pēc palīdzības vērsušies arī ar paaugstinātu asinsspiedienu (4), mugurkaula kakla daļas saspringumu un galvas reiboni (1), auss sāpēm (2), neskaidras etioloģijas ādas izsitumiem (2), sāpēm vēderā (2) un citām sūdzībām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 39 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 6, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 20. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 77 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43636

2019. gada 8. aprīlī, 13:16, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

NMPD saukts arī vīrietim alkohola reibumā • 2019. gada 10. aprīlī, 18:10
tu esi garlaicīgs

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet