Atgriezties pie raksta

Vīrietis traumu gūst ap pusnakti, grābjot lapas no jumta

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā sniedz palīdzību vīrietim ar kreisās acs traumu, kurš uzdūries uz koka zara – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Traumas guvusi virkne jauniešu. Traumas saistītas ne tikai ar sportu, bet arī ar pavisam ikdienišķām aktivitātēm. Piemēram, uzlejot uz apakšdelma priekšējās virsmas verdošu ūdeni (diagnosticē termisku apdegumu), sasitot kreisās plaukstas trešo pirkstu pret automašīnas durvīm (diagnosticē pirksta lūzumu) vai, iespiežot pirkstu automašīnas durvīs (ir  sista brūce kreisās rokas pirmajā pirkstā). 


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī jauniete, kura kritusi sportojot  – ir kreisā apakšdelma sasitums, jaunietis ar kreisās pēdas locītavas saišu sastiepumu – trauma gūta basketbola spēles laikā, un jaunietis ar kreisā elkoņa sasitumu – hokeja spēles laikā viņam pret elkoni atsitusies ripa.


Medicīnas darbinieki sniedz palīdzību sievietei ar labās pēdas locītavas saišu sastiepumu – trauma notikusi, ejot pa ielu, un pacientei ar grieztu brūci kreisās plaukstas pirmajā pirkstā – griezusi salātus un iegriezusi pirkstā.


Pēc palīdzības vēršas arī vīrietis (pulksten 00.54 14.aprīlī), kurš pirms stundas grābis lapas no jumta, pakritis un guvis labās pēdas locītavas saišu sastiepumu. Pacientam, kurš kritis no velosipēda un celi sasitis pret akmeni, ir kreisā ceļa sasitums. Vīrietim, kurš traumu guvis nokrītot, kad braucis ar kvadriciklu, diagnosticē kreisā apakšstilba un kreisā pleca sasitumu.


Ir pacients ar svešķermeni labajā augšstilbā, kurš sevi sadūris ar makšķerēšanas āķi, ir pacients, kurš nokritis no velosipēda un traumējis labās kājas potīti – diagnosticē sasitumu. Palīdzības saņemšanai atvests bērns, kuram labās kājas augšstilbā iedūrusies skabarga.


Uzņemšanas nodaļā diagnosticēts akūts bronhīts (2 gadījumi), angīna (4), mugurkaula krūšu daļas sāpju sindroms, alkohola reibums un epilepsija (2), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi (2), reimatoīdais artrīts un citas kaites. Pacienti pēc palīdzības vērsušies ar sāpēm vēderā (2), paaugstinātu asinsspiedienu (3), saaukstēšanās pazīmēm un paaugstinātu ķermeņa temperatūru (8 bērni) un citām sūdzībām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 32 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 4, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 62 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43686

15. aprīlī, 14:12, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

lalala • 18. aprīlī, 16:14
варбут ка нетира, бет аптира юмту
Pêteris • 16. aprīlī, 13:00
kartonka
xa xa • 16. aprīlī, 10:49
Nu i slava bogu, što ņesvaļilsja s jumta, kur takoj durak ka pa noč tīrī jumtu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet