Atgriezties pie raksta

Vīrietim draugs iesit pa galvu

Aizvadītajā nedēļas nogalē, kad valstī svinēta Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena, medicīnas darbiniekiem darba pilnas rokas – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Aizvadītās nedēļas nogalē un 6.maijā (pārceltā brīvdiena no 4.maija) Ogres slimnīcā stacionēts 61 pacients, dienas stacionārā ārstējušies 8, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 27. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 96 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.


Daļu no pacientiem uz Uzņemšanas nodaļu nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). NMPD saukts vīrietim alkohola reibumā ar labās kājas potītes lūzumu, kurš pakritis uz ielas. NMPD atved vīrieti alkohola reibumā ar grieztu brūci kreisajā apakšdelmā. Pacients stāsta, ka mājās esot sagriezies, mainot stiklu.


NMPD atved pacientu alkohola reibumā ar galvas sasitumu un brūci labajā celī, kurš piedalījies kautiņā, sastrīdoties ar kaimiņu. NMPD atved vīrieti alkohola reibumā ar galvas sasitumu un zemādas hematomu pieres kreisajā pusē, kuram alkohola dzeršanas laikā draugs ar kaut ko iesitis pa galvu. Un vēl – NMPD atved vīrieti alkohola reibumā ar grieztu brūci kreisajā vaigā. Pēc stāstītā – vaigu ar nazi esot sagriezusi sieva.


Pacientu vidū, kuriem nepieciešama medicīnas darbinieku palīdzība, ir vīrietis ar labās plaukstas virsmas apdegumu, kurš roku apdedzinājis ar tvaiku, sieviete ar grieztu brūci kreisās rokas otrajā pirkstā, kura traumu guvusi ar blenderi, vīrietis alkohola reibumā ar sistu brūci galvā, smadzeņu kontūziju un muguras ādas nobrāzumu, kurš esot piekauts, un pacients alkohola reibumā ar galvas un sejas kaulu sasitumiem, muguras ādas nobrāzumiem, kurš arī esot piekauts. 


Vīrietim alkohola reibumā, kurš ver Uzņemšanas nodaļas durvis, diagnosticē sejas sasitumu un kreisās rokas sasitumu. Pacients traumas guvis, kad ejot nokritis uz ielas. 


Pēc palīdzības atvesti divi bērni ar grieztu brūci labajā pēdā, kuri uzkāpuši uz stikla. Ir bērns ar virspusējiem abu ceļu nobrāzumiem, kurš uz ceļiem nokritis no skrejriteņa. 


Jaunietis pie labās plaukstas locītavas sasituma un saišu sastiepuma ticis sportojot. Jaunietei, kura sasitusi galvu pret futbola vārtiem, diagnosticē galvas sasitumu.


Uzņemšanas nodaļā diagnosticēts akūts laringīts (1 gadījums), akūts bronhīts (3), strutaina angīna (1), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi (3), mugurkaula jostas daļas deformējoša spondiloze (1), starpribu neiralģija (1) un citas kaites. Pacienti pēc palīdzības vērsušies ar saaukstēšanās simptomiem (5), sāpēm kaklā (4) un citām sūdzībām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43827

7. maijā, 15:37, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Edgars • 8. maijā, 01:04
ja tu zinatu,ka tu apnikusi ar saviem iekspagalmiem
NMPD atved pacientu alkohola reibumā • 7. maijā, 16:52
visi veči un vecenes, kas ir iesaistīti alkohola apritē ir sektanti, kur vēl glupāk var būt par maksu piedāvā tev nesaprast kur tu atrodies un ko tu dari. ir sena tautas gudrība ja dzer, tad čurā, kur zini.
antoška • 7. maijā, 16:29
Labāk būtu savus iekšpagalmus pietaisījuši, nevis kāvušies.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet