Atgriezties pie raksta

Sasitumi aktuāli arī vasarā

Sasitumi ir samērā bieža diagnoze. Aizvadītās nedēļas nogalē sniegta palīdzība vīrietim, kurš labās kājas pirmo pirkstu sasitis pret bērnu ratiņiem – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Uzņemšanas nodaļas durvis aizvadītās nedēļas nogalē ver jaunietis ar kreisās kājas pirmā pirksta sasitumu un jauniete ar kreisās rokas ceturtā pirksta sasitumu. Trauma gūta, kad, taisot salto, jauniete nokritusi uz rokas.


Vīrietim diagnosticē sistu brūci kreisajā vaigā un alkohola reibumu. Pacients pa sejas kreiso pusi esot saņēmis sitienu. Pie medicīnas darbiniekiem vēršas arī vīrietis alkohola reibumā ar sistu brūci kreisajā celī, kurš skrējis pa lauku un pakritis.


Alkohola reibums diagnosticēts vēl vairākos gadījumos. Pacientu vidū ir vīrietis alkohola reibumā ar kreisā pleca traumu, kurš nokritis no velosipēda, un vīrietis alkohola reibumā ar sistu brūci augšlūpā – esot sakāvies.


Pie medicīnas darbiniekiem vēršas sieviete ar kreisā apakšstilba apdegumu, kura aplējusies ar karstu kafiju, vīrietis ar labās pēdas saišu sastiepumu, kurš kāju traumējis krītot treniņa laikā, un pacients, kurš ar stiklu sagriezis labo plaukstu – ir griezta brūce plaukstā.


Vīrietis kreisā ceļa saišu bojājumu guvis, spēlējot futbolu. Sievietei kreisās potītes sastiepums diagnosticēts pēc neveiksmīga kritiena. Kritiena rezultātā vīrietis guvis labās potītes mežģījumu. Ir arī pacients ar zāģētu brūci kreisās kājas pirmajā pirkstā – esot zāģējis malku.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 34 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 2, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 13. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 69 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām, tajā skaitā arī 10 bērni ar saslimšanām un vieglām traumām.


Uzņemšanas nodaļā diagnosticēta alerģiska reakcija uz medikamentiem (1 gadījums), migrēna (1), funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi (2), alkohola reibums (3), ieildzis bronhīts (1) un citas kaites. Pacienti pēc palīdzības vērsušies arī ar sāpēm mugurā (2) un citām sūdzībām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/43995

2019. gada 3. jūnijā, 11:29, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Pacientu vidū ir vīrietis alkohola reibumā • 2019. gada 4. jūnijā, 10:29
kā ir teicis Lucifers, ja baigi vajag, tad drīkst, tikai skatās lai visi nodoklīši nomaksāti

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet