Atgriezties pie raksta

Suņi sākuši kost biežāk

Aizvadītās nedēļas nogalē pieaudzis traumu skaits, kad cilvēkam iekodis suns – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Vienu no pacientiem – vīrieti, kuram kreisajā apakšstilbā iekodis zināms suns,-  uz Uzņemšanas nodaļu atved Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Pacientu vidū ir arī sieviete ar suņa kostu brūci kaklā un vīrietis, kuram labā augšstilba augšdaļā iekodis zināms suns. 


NMPD saukts arī vīrietim ar labā spieķa kaula lūzumu, kurš kritis no motocikla, pacientam alkohola reibumā ar galvas sasitumu, sistu brūci zodā, hematomu acs rajonā, apakšžokļa kreisās puses lūzumu, kurš esot sakāvies, un vīrietim alkohola reibumā ar grieztu brūci labajā plaukstā, kuram alkohola dzeršanas laikā plaukstā iedūris draugs.


Sporta traumu – galvas sasitumu, smadzeņu satricinājumu, krūškurvja sasitumu – guvis vīrietis, kurš kritis no motocikla, un jaunietis, kuram futbola spēles laikā ar bumbu trāpīts pa seju. Šajā gadījumā diagnosticē sejas sasitumu.


Kritienu rezultātā gūtas traumas arī aizvadītās nedēļas nogalē. Uzņemšanas nodaļas durvis ver vīrietis ar labā augšstilba muskuļu sastiepumu, kurš mājās kritis. Arī sieviete ar labās puses 8.ribas lūzumu traumu guvusi, mājās krītot. Ir paciente ar labās kājas otrā pirksta sasitumu, kura kritusi no velosipēda. Sievietei, kura nokritusi no kāpnēm, diagnosticē galvas sasitumu, muguras sasitumu un kreisās kājas sasitumu.


Pēc medicīniskās palīdzības ierodas arī vīrietis ar zāģētu brūci labās rokas pirmajā pirkstā – mājās zāģējis ar fleksi, pacients ar durtu brūci kreisajā augšdelmā ar audu bojājumu, kuram rokā iedūries koka dēlis, un jaunietis, kuram uz kājas uzkritis skapis. Diagnosticē kreisās kājas pirmā pirksta sasitumu. 


Sniedz palīdzību arī jaunietim ar āķi kreisajā apakšdelmā un sievietei ar sistu brūci virs kreisās uzacs, kura makšķerēšanas laikā saņēmusi sitienu ar svina lodīti. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 38 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 7, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 13. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 79 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām, tajā skaitā arī 12 bērniem. 


Bērniem diagnosticēti funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi, akūta respiratora vīrusu infekcija, akūts bronhīts, alerģiska reakcija pēc insekta koduma un citas kaites.  


Pieaugušajiem: alerģiska reakcija pēc bites koduma, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi (6 gadījumi), angīna, alkohola reibums (2), pneimonija, akūta respiratora vīrusu infekcija (4) u.c. Trim pacientiem konstatēts paaugstināts asinsspiediens.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/44089

2019. gada 17. jūnijā, 15:29, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

juris • 2019. gada 20. jūnijā, 20:27
sunjiem vienmeer jaabuut pavadaa,ja ved suni bez pavadas,tad bargus sodus,vispaar dziivnieki nav jaamoka dziivokljos
nu • 2019. gada 19. jūnijā, 21:07
Jāņi tuvojās.
>kārlis • 2019. gada 19. jūnijā, 13:43
Pie ķēdes jātur suņu saimnieki.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet