Atgriezties pie raksta

Aizvadītajā nedēļā pēc mediķu palīdzības vērsušies daudz bērnu un jauniešu

Aizvadītajā nedēļā Ogres rajona slimnīcā uzņemti 48 pacienti, ambulatorā palīdzība sniegta 74 pacientiem, savukārt dienas stacionārā uzņemti 10 pacienti.

Iepriekšējās nedēļas laikā pēc pediatra palīdzības vērsušies 20 mazie pacienti, kuriem vairumā gadijumu tika konstatēta vīrusa saslimšana - iesnas, klepus, kakla sāpes. Vienam bērnam tika konstatēts plaušu karsonis, savukārt diviem bērniem - vēdera vīruss.


Jau iepriekš ziņojām, ka Ogres rajona slimnīca kopš šī gada 1. janvāra nodrošina diennakts pediatra pakalpojumu, līdz ar to mazie pacienti nav jānogādā, piemēram, uz Bērnu klīnisko universitāti Rīgā, bet palīdzību var sniegt uz vietas Ogrē.


Nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) slimnīcā nogādāja jaunu vīrieti 4,45 promiļu reibumā, kurš vakarpusē tika atrasts guļot uz ielas, zālē. Vīrietis tika izmeklēts un nodots ģimenei.


Naktī NMPD dienests slimnīcā nogādāja jaunu vīrieti, kuram kautiņa rezultātā bija radusies brūce uzacs rajonā. Vīrietim konstatēts 2,34 promiļu stiprs alkohola reibums, savukārt kāds cits vīrietis tajā pašā naktī vērsās pēc palīdzības, jo pēc kautiņa viņam bija virspusēji ķermeņa sasitumi, sasista apakšlūpa un sabojāti divi zobi.


Aizvadītās nedēļas laikā pacienti pēc palīdzības vērsušies ar sadzīves traumām, sasitumiem, sastiepumiem sportojot, kā arī muguras sastiepumu no ilgstošiem dārza darbiem. Slimnīcā tika nogādāta arī sieviete ar kukaiņa kodumu sejā. Viņai bija sākusies spēcīga alerģiska reakcija.


Apkopojot aizvadītās nedēļas statistiku, vērojama tendence - starp traumas guvušajiem daudz nepilngadīgo. Traumas pārsvarā ir gūtas nenovaldot velosipēdu - iebraucot kādā šķērslī. Vairākiem jauniešiem, kuri guvuši dažādus sasitumus, braucot ar velosipēdu, bija nepieciešama ambulatorā palīdzība. Tādēļ vecākiem būtu vērts pārrunāt ar bērniem un jauniešiem par savu un citu drošību, baudot vasarīgās aktivitātes, aicina SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/44171

2019. gada 1. jūlijā, 14:24, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet