Atgriezties pie raksta

Ogres rajona slimnīcā nedēļas nogalē mediķiem darba pilnas rokas

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres rajona slimnīcas diennakts stacionārā stacionēti 31, bet dienas stacionārā - 7 pacienti. Slimnīcā observēti 14, savukārt ambulatori aprūpēti 58 pacienti, medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama 21 bērnam, informē Dainis Širovs, SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs.

Bērniem konstatētas galvenokārt akūtas saaukstēšanās slimības un iekaisumi: bronhīts, tonsilīts (mandeļu iekaisums), auss iekaisums, kakla iekaisums, gripa, faringīts, strutains konjunktivīts. Vienam mazajam pacientam konstatēta skarlatīna, vēl citam - gastrīts, vēl kādam bērnam ārstētas vīrusa kārpas. Visi bērni – kopskaitā 21 - palīdzību saņēmuši Ogres rajona slimnīcā, nevienai ģimenei nav bijis jādodas pēc palīdzības uz Rīgu.


Savukārt pieaugušie pacienti mediķu aprūpē nonākuši ar visdažādākajām sūdzībām: vīrusa infekcijas, gripa, labās puses otīts, pēdas iekaisums, starpribu neiroze, miokarda infarkts.


3.janvāra vakarā mediķiem palīdzību lūgusi kundze, kura, skrienot uz autobusu, sajutusi pēkšņas, asas sāpes celī. Mediķi konstatējuši kreisā ceļa locītavas meniska bojājumu.


4.janvārī grieztas brūces bijušas vairākiem pacientiem. Jau agrā rītā sieviete ar grieztu brūci ieradusies slimnīcā pēc palīdzības, savukārt dienas gaitā ieradās vēl kāda kundze, kura, veicot saimnieciskus darbus, arī sagriezusi roku. Abām pacientēm brūces apstrādātas un sašūtas.


Mediķu aprūpē nonāca arī pacienti, kuri guvuši dažādas traumas: sievietei uz galvas uzkritis smags priekšmets, kā rezultātā gūta sista brūce galvā, vīrietis krītot, salauzis sesto ribu, bet gados jauna paciente krītot sasitusi labās kājas ceļa locītavu.


Ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) slimnīcā tika nogādātas vairākas pacientes: sieviete, kura krītot kāpņu telpā guvusi dažādus sasitumus, kā arī paciente ar akūtu vīrusu infekciju un nelielu alkohola daudzumu asinīs. Ar NMPD palīdzību slimnīcā nogādāta sieviete ar smagām narkotisko vielu lietošanas sekām.


Valsts policija nogādājusi slimnīcā 2 vīriešus, abiem veiktas analīzes alkohola koncentrācijas līmeņa noteikšanai. Vienam no viņiem tika aktualizēts jautājums par atrašanos atskurbtuvē.


5.janvāra naktī sieviete lūgusi mediķu palīdzību, jo krītot guvusi traumu - sasitusi elkoni. Dienas otrajā pusē kāda kundze ar stiklu sagriezusi kreiso plaukstu, brūce apstrādāta un sašūta.


Iedzīvotāji svētdien pie mediķiem vērsušies ar visdažādākajām sūdzībām un diagnozēm: gripa, vidusauss iekaisums, podagras saasinājums, vīrusu infekcijas, alerģiskas reakcijas, angīna, pankreatīts, plaušu karsonis funkcionālie kuņģa-zarnu trakta traucējumi, stenokardija, akūta respiratora vīrusu infekcija, mugurkaula kakla daļas spondiloze, kā arī epilepsija.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā pasaulē nākuši 4 bērni. Neskatoties uz to, ka pagājušajā gadā valstī dzemdību skaits samazinājies par 10%, Ogres slimnīcā tas pat par 15% ir pieaudzis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/45633

6. janvārī, 12:56, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet