Atgriezties pie raksta

Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļai jauna vadītāja

Rehabilitācijas nodaļa SIA "Ogres rajona slimnīca" darbojas jau piekto gadu, piedāvājot aizvien jaunus gan valsts apmaksātos, gan maksas pakalpojumus dažādu veselības problēmu un funkcionālo traucējumu risināšanā visa vecuma cilvēkiem. Kopš pagājušā gada novembra šīs nodaļas vadību uzņēmusies jauna un enerģiska fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Kristīne Dzene.

Jaunā Rehabilitācijas nodaļas vadītāja pērnā gada septembrī beigusi Rīgas Stradiņa universitāti kā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste. Rezidentūras ietvaros četrus gadus strādājusi Nacionālajā rehabilitācijas centrā «Vaivari». Jautāta, kāpēc izvēlējusies savu dzīvi saistīt ar medicīnu, K.Dzene stāsta, ka galvenais iemesls bijusi vēlme palīdzēt cilvēkiem.


Rehabilitācija spēj uzlabot dzīves kvalitāti
"Mācoties Āgenskalna valsts ģimnāzijā, vēl līdz vidusskolas pēdējai klasei domāju, ka varētu kļūt par arhitekti vai studēt Banku augstskolā, bet sapratu, ka vēlos darbu, kur ikdienā ir saskarsme ar cilvēkiem, nevis datoru. Sākumā gribēju palīdzēt akūtās situācijās, bet ar laiku sapratu, ka vēlos palīdzēt cilvēkiem uzlabot dzīves kvalitāti. Manuprāt, fizikālā un rehabilitācijas medicīna ir lielisks šīs vēlmes piepildījums. Rehabilitācija būtībā nepieciešama visa spektra pacientiem – gan ar kardioloģiskām, gan neiroloģiskām saslimšanām, gan pēc traumām, turklāt visās vecuma grupās, – kā bērniem, tā pieaugušajiem. Rehabilitācijas nodaļas mērķis ir uzlabot šo cilvēku veselības stāvokli, lai viņi savā ikdienā varētu būt pēc iespējas neatkarīgāki. Vislielākais gandarījums ir redzēt pacienta veselības stāvokļa uzlabošanos, un Rehabilitācijas nodaļa ir vieta, kur šo uzlabojumu var vislabāk redzēt," saka K.Dzene, piebilstot, ka pēdējo gadu laikā Rehabilitācijas joma Latvijā ir ļoti strauji ieguvusi popularitāti un pacienti sākuši novērtēt tās nozīmi un efektivitāti.


"Ar akūtajiem pacientiem sastopamies jau slimnīcas nodaļās. Pēc stacionārā aizvadītā laika, atkarībā no tā, cik akūts ir pacientu stāvoklis, nosūtām viņus uz rehabilitācijas centriem vai turpinām rehabilitāciju Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas dienas stacionārā. Šajā nodaļā ir iespēja saņemt pakalpojumus arī ambulatori. Ambulatorajās pieņemšanās konsultējam ikvienu pacientu par viņam piemērotāko rehabilitācijas veidu un ārstēšanās intensitāti, izveidojot individuālu pasākumu plānu," skaidro fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste.


Katram pacientam nodrošina individuālu pieeju
SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs piebilst, ka Rehabilitācijas nodaļa Ogres slimnīcā izveidota 2015.gadā un pērn atzīmēja piecu gadu jubileju. 'Esmu patiesi lepns par profesionāļiem, kas strādā šajā nodaļā. Īpaši vēlos uzteikt līdzšinējo Rehabilitācijas nodaļas vadītāju dr. Daigu Onužāni, kura daudzus gadus veidojusi un vadījusi nodaļu tā, ka tagad tā strādā kā saliedēts mehānisms un ir ieguvusi labu reputāciju pacientu vidū. Dr.Onužāne nodaļai spējusi piesaistīt profesionālus darbiniekus, izveidojot multiprofesionālu speciālistu komandu. Katru mēnesi rehabilitācijas pakalpojumus šeit var saņem vairāk nekā 300 pacienti. Nodaļa turpina attīstīt aizvien jaunus pakalpojumus, sekojot līdzi jaunākajām tendencēm rehabilitācijā un nodrošinot individuālu pieeju katram pacientam, ar ko arī atšķiramies no citiem līdzīgiem rehabilitācijas centriem Latvijā," saka D.Širovs.


Ambulatori pieņem trīs ārsti
K.Dzene ir salaspiliete un pēc rezidentūras pabeigšanas, saņemot darba piedāvājumu Ogrē, ne mirkli nešaubījusies, ka tieši šeit ir viņas īstā vieta. "Ogre, kas, manuprāt, ir ļoti skaista pilsēta, atrodas tuvu Salaspilij. Sāku ar ambulatorajām pieņemšanām, konsultācijām. Piedāvājums uzņemties Rehabilitācijas nodaļas vadību man, jaunai ārstei, bija gan liels izaicinājums, gan pagodinājums. Dzīvē tā notiek, ka mēdz mainīties prioritāte un iepriekšējā nodaļas vadītāja dr. Daiga Onužāne turpina darbu nodaļā kā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste. Pateicoties tieši dr. D.Oužānei, man bija viegli izlemt uzņemties šīs nodaļas vadību, jo dr. D.Onužānes vadībā nodaļa ieguvusi saliedētu un profesionālu kolektīvu, kā arī pacientu atzinību un uzticību. Pacientus ambulatori pieņem arī ārste Dana Sviķe. Līdz ar to šobrīd Rehabilitācijas nodaļā esam trīs fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, un ir iespēja samazināt gaidīšanas rindu uz konsultāciju," stāsta K.Dzene, piebilstot, ka Rehabilitācijas nodaļā gan dienas stacionāra ietvaros, gan ambulatori iespējams saņemt kompleksus rehabilitācijas pakalpojumus veselības atgūšanai, ko nodrošina multiprofesionāla speciālistu komanda – ne vien fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsti, bet arī masieri, fizioterapeiti, psihologi, ergoterapeits, fizikālās māsas, audio logopēds, uztura speciālists, psihologs, deju kustību terapeits, asistents. Pieejamas arī fizikālās medicīnas procedūras, un klāt nākuši jauni pakalpojumi. Pērn – zemūdens jeb hidro masāža un slinga terapija, bet šogad iegādāts aparāts limfodrenāžas masāžas veikšanai un radiālo trieciena viļņu terapijas aparāts.


Ir svarīgs slimnīcas vadības atbalsts
K.Dzene pērn ieguvusi arī Eiropas rehabilitologu asociācijas sertifikātu, kas ir atzīts Eiropas mērogā.
"Laikam jau esmu savas valsts patriote, jo nekad neesmu domājusi vai vēlējusies strādāt ārpus Latvijas. Uzskatu, ka arī Latvijā var gūt panākumus ar pietiekami labu izglītību un vēlmi strādāt. Cenšos sekot līdzi visiem jauninājumiem rehabilitācijas jomā, apmeklēt konferences, arī šogad maijā došos uz Eiropas konferenci. Varbūt tas ir jaunības entuziasms, bet man ļoti patīk strādāt Ogres slimnīcā, kur ir jūtams vadības atbalsts, gan iegādājoties jaunākās tehnoloģijas, gan atbalstot dažādas ieceres nākotnē, kas Rehabilitācijas un droši vien arī daudzās citās jomās ir ļoti būtiski, jo medicīna ik dienu attīstās. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc daudzi jaunie ārsti, līdzīgi kā es, izvēlas darbu tieši Ogres slimnīcā. Uzskatu, ka darba uzsākšana Ogrē ir svarīgākais un veiksmīgākais notikums manā dzīvē pagājušajā gadā,' smaidot saka K.Dzene.


Pierakstīties uz Rehabilitācijas nodaļas sniegtajiem pakalpojumiem vai vizītē pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta var Rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā, vai zvanot uz tālruni: + 371203 88403.


Kādā no nākamajiem "OVV" numuriem lasiet par Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas jauninājumiem –  limfodrenāžas masāžu un radiālo triecienviļņu terapiju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/45735

17. janvārī, 19:01, Policija, VUGD, slimnīca
Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

Krista • 18. janvārī, 14:57
Superīgas masieres un fizioterapeiti, iesaku!!
Zina • 18. janvārī, 12:51
man bija lielisks masieris - Mārtinš.
inga • 17. janvārī, 21:36
Liels paldies fizikālo procedūru māsiņām, ergoterapeitam, bet fizioterapeiti un masieri nu tā - formāli atstrādā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet