Atgriezties pie raksta

Ogres slimnīcas jaunums – radiālo triecienviļņu terapija

SIA "Ogres rajona slimnīca" Rehabilitācijas nodaļā pieejams jauns pakalpojums – radiālo triecienviļņu terapija. Tā ir moderna un augsti efektīva ārstēšanas metode, ko pielieto dažādu kaulu – locītavu sistēmas saslimšanu gadījumos, ortopēdijā, traumatoloģijā, uroloģijā un arī estētiskajā medicīnā.

SIA "Ogres rajona slimnīca" Rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Kristīne Dzene stāsta, ka radiālo triecienviļņu terapija būtībā ir relatīvi jauna, bet pasaulē jau plaši izmantota un atzīta fizikālās terapijas metode, kas tagad pieejama arī Ogres slimnīcā. Tuvākajā apkārtnē šāda iekārta ir tikai galvaspilsētā.


Sāpes ievērojami mazinās jau pēc otrās reizes
"Radiālo triecienviļņu iekārta būtībā ir pneimatiska ierīce, kur kompresors ar gaisu uzpilda aplikatoru. Tā galā ir mehānisks cilindrs, kas kustas. Kad gaiss tiek saspiests ar ļoti lielu spiedienu, šis cilindrs strauji tiek virzīts uz bojātajiem audiem, kurus nepieciešams ārstēt, un tiek izplatīts mehānisks triecienvilnis kopā ar zemas intensitātes skaņas vilni. Iekārtas parametrus uzstāda atkarībā no pacienta vajadzībām – cik liels spiediens, frekvence un impulsu skaits nepieciešams. Aparāts pats aprēķina procedūras laiku, kas vidēji ir 20 minūtes. Aparāts darbojas ar samērā lielu troksni, bet procedūra ir nesāpīga. Pirmajās reizēs var rasties neliela diskomforta sajūta, taču efekts ir tā vērts. Procedūras rezultātā audos tiek uzlabota asinsrite un cirkulācija, veicinot šūnu aktivizēšanos un atjaunošanos. Vienlaikus tiek mazināti arī rētaudi un šķelti kalcināti. Rezultātā bojātie audi pakāpeniski atjaunojas," stāsta K.Dzene.


Triecienviļņu terapija ir efektīva daudzu slimību ārstēšanā
Triecienviļņu terapiju pielieto pie akūtām un hroniskām saslimšanām. Ar to var palīdzēt papēža kaula uzkaļķojuma – "papēža pieša", plantārā fascīta gadījumos. Tāpat, ja ir sāpes plaukstas locītavā – plaukstas kaulu artroze, stiloidīti, karpālā kanāla sindroms (sākuma stadijās), sāpes elkoņa locītavā – epikondilīts (tenisista un golfera elkonis), sāpes pleca locītavā – saišu pārķaļķojumi, elkoņa ārējās un iekšējās malas iekaisumi, sāpes ceļa vai pēdas locītavā – artroze.


Triecienviļņu terapija palīdz arī, ja ir sāpes gūžas un sēžas rajonā, hroniskais iegurņa sāpju sindroms, miofasciālo sāpju sindroms ar trigera punktiem, ideopātiskas muguras lejasdaļas sāpes, ja veikti izmeklējumi, bet vaina nav atrasta. Triecienviļņu terapija var līdzēt arī dažādu cīpslu pārķaļķojumu, akūtu un hronisku muskuļu sāpju, sastiepumu, kalcinātu ieslēgumu, pseidoradikulāro sindromu, kā arī limfostāzes, spondilofītu, hronisku muguras sāpju – diska trūces gadījumos, traumu un pārslodzes radīto seku novēršanai. Uroloģijā ar šo metodi var ārstēt, piemēram, inkontinenci – urīna nesaturēšanu, bet estētiskajā medicīnā – celulītu.


Ir arī kontrindikācijas
Rehabilitācijas nodaļas vadītāja norāda, ka triecienviļņu terapijai, kā jau jebkurai ārstniecības metodei, atsevišķos gadījumos ir arī kontrindikācijas – ar šo metodi neārstē tās cīpslas, kas jau ir plīsušas. Nav ieteicams ārstēt arī tās, kas kādreiz bija plīsušas, pat ja ir saaugušas, jo pastāv risks vēlreizējam plīsumam. Tāpat neārstē arī grūtnieces un bērnus, kas jaunāki par 18 gadiem. Vienīgais izņēmums ir ceļu locītavu sāpju gadījumi, bet tad jābūt nopietnām indikācijām. Šo metodi nepielieto arī pacientiem, kuriem ir asinsrites traucējumi – trombozes, arī tad, ja pacients lieto antikoagulantus – asinis šķidrinošus medikamentus. Lokāli nelieto arī uz audzējiem un brūcēm.


"Ja pacients ierodas pie mums ar locītavu problēmu un viņam pēdējo sešu nedēļu laikā ir veikta hidrokortizona injekcija jeb tā sauktā blokāde, arī tad nav ieteicams veikt šo procedūru – ir jānogaida sešas līdz astoņas nedēļas," skaidro Rehabilitācijas nodaļas vadītāja.


Ārsta nosūtījums ir obligāts
K.Dzene norāda, ka uz šo procedūru, kas ir par maksu, jo valsts to neapmaksā, var nākt tikai ar ārsta nosūtījumu. Lielākoties šādu nosūtījumu var dot fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, kurš pats arī veic procedūru, bet nosūtīt uz procedūru var arī ārsts – traumatologs vai neirologs. Saskaņā ar Ogres rajona slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi, vienas procedūras cena ir 20 eiro, kas ir nedaudz lētāk nekā galvaspilsētā.


"Nākot uz konsultāciju pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, līdzi jāņem izmeklējumu – rentgena, sonogrāfijas vai magnētiskās rezonanses rezultāti, jo ir svarīgi zināt konkrēto punktu, uz kuru vērst triecienvilni, lai tiktu sasniegts maksimālais efekts. Pozitīvi, ka šai metodei ir ļoti iedarbīgs un ātrs pretsāpju efekts, turklāt tā nav invazīva terapija. Ja kādas sūdzības vai sāpes var mazināt neoperējot, tad uzskatu, ka tādā gadījumā ir vērts padomāt par šo terapiju. Ja nepieciešami trīs līdz seši terapijas seansi atkarībā no diagnozes, tad jau pēc otrās reizes 80 procenti pacientu atzīst, ka sāpes ir ievērojami mazinājušās," saka K.Dzene.


Pierakstīties uz konsultāciju pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta var, personīgi vēršoties SIA "Ogres rajona slimnīca" Rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā, vai zvanot uz tālruni:+ 371203 88403.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/45798

24. janvārī, 11:19, Policija, VUGD, slimnīca
Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

Sky • 25. janvārī, 09:44
to iedzīvotājs Kā Jūs bijāt iedomājies? Apkopëjai pēkšņi tiek piedāvāta papildus haltūriņa? Cenu lapu ieraudzīsiet Ogresslimnica mâjaslapā,pakalpjumu cenas.Veiksmi procedūrās.
iedzivotajs • 24. janvārī, 17:40
Vai ir zinosi cilveki ,kas vares stradat ar so ierici. Cik tas maksas?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet