Atgriezties pie raksta

Pašvaldības policijas darbinieku profesionāla rīcība palīdz glābt seniora veselību vai pat dzīvību

17.februārī plkst.17.38 policijas dežūrdaļā saņemts tālruņa zvans, ka kāds vīrietis demolē autobusa pieturu "Kārļi". Notikuma vietā tuvāko desmit minūšu laikā ieradās patruļdienesta darbinieki, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Autobusa pieturā tika pamanīts vecāks kungs, kurš bija ģērbies laika apstākļiem nepiemērotā apģērbā. Vīrietim nebija mugurā virsdrēbju. Viņam rokās bija noplēsts autobusu saraksts.


Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Ogres policijas iecirknī personības un lietas apstākļu noskaidrošanai. Tika noskaidrots, ka minētā persona ir 1946.gadā dzimis Jaunjelgavas novada iedzīvotājs. Pārrunu laikā policijas darbinieki mēģināja noskaidrot, kāpēc vīrietis tādā izskatā atradās autobusa pieturā un kāpēc viņš norāva autobusu sarakstu.


Ar aizturēto bija problemātiski komunicēt, jo bija noprotams, ka kungam ir atmiņas zudums. Vīrietis vienubrīd sacīja, ka viņa atrašanās Ogrē skaidrojama ar ārstēšanos, bet jau pēc brīža teica, ka esot šeit darba meklējumos. Viņš stāstīja, ka esot gājis uz tuvāko autobusa pieturu un gribējis braukt mājās, bet sarakstu norāvis un paņēmis līdzi, lai būtu informēts par autobusu kustību.


Skaidrojot vīrieša tuvāko radinieku kontaktus, policijas darbinieki pārliecinājās, ka tuvinieki dzīvo tālu no Ogres novada un nespēj viņam palīdzēt šajā situācijā.


"Ņemot vērā, ka ir vēla vakara stunda, un ar Jaunjelgavas novada pašvaldības un tiesībsargājošām iestādēm nebija iespējams sazināties, problēmas tālāka risināšana tika atlikta uz nākamo dienu. Lai vīrietis šajos apstākļos nepaliktu uz ielas, viņam tika rasta iespēja pārnakšņot bezpajumtnieku patversmē. Kungs tika paēdināts un saņēma arī siltu tēju. Ilgstoši uzturoties ārā bez virsdrēbēm, viņam varēja rasties veselības traucējumi. Nesniedzot palīdzību, viņš varēja arī nosalt," norāda U.Ulmanis. 


Jau ap plkst.20.00 policijas dežūrdaļai tika ziņots par pacientu, kurš pazudis no Ogres slimnīcas. Kā izrādījās, laikā, kamēr tika noformēti dokumenti, vīrietis no slimnīcas patvaļīgi aizgājis. Slimnīcas darbinieki sākumā paši mēģinājuši atrast pazudušo pacientu, bet, kad tas nesekmējās, vērsās tiesībsargājošās institūcijās.


Ogres novada pašvaldības policijas darbinieku aizturētais kungs tika identificēts kā Ogres slimnīcas pacients, un tajā pašā vakarā nogādāts ārstniecības iestādē.


"Šis ir stāsts ar laimīgām beigām," piebilst U.Ulmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46077

18. februārī, 17:01, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sos • 19. februārī, 08:46
Ulmanim pašam ir vajadzīga palīdzība ārstēšanai no alkohola atkarības.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet