Atgriezties pie raksta

Ogres tiesnese skaidro, kāpēc novieto automašīnu invalīdu stāvvietā

Kāds acīgs ogrēnietis nofotografējis brīdi, kad Zemgales rajona tiesas Ogrē tiesnese Zeltīte Kusiņa bija novietojusi savu automašīnu jau tā nelielajā invalīdu stāvvietā tieši zem zīmes.

Tā kā tiesneši ir tās amatpersonas, kuras vistiešākajā veidā lemj par likumpārkāpēju sodīšanu, Jauns.lv tas šķiet ievērības cienīgs fakts. Jautāta par konkrēto gadījumu un apskatot viņai uzrādītās fotogrāfijas, Kusiņa e-pastā atsūtīja īsu komentāru:" Apstiprinu, ka Jūsu atsūtītajā attēlā ir redzama mana automašīna, kuru divas reizes esmu novietojusi invalīdiem paredzētajā stāvvietā tikai, lai izlaistu savu slimo tēvu, kurš devās uz fizikālo terapiju. Otrajā reizē šajā stāvvietā apstājos uz īsu brīdi, lai aptiekā saņemtu zāles. Atvainojos par savu rīcību."


Te gan jāatzīmē, ka tiesnese Kusiņa jau iepriekš nonākusi mediju redzeslokā, neapmierinoši veicot savus amata pienākumus. 2018. gadā viņai izteikts rājiens par lietu izskatīšanas laika kavēšanu, jo salīdzinoši vienkāršs process par cilvēka nogalināšanu autoavārijā bija vilcies piecus gadus.


Apsūdzētajam, starp citu, bijušajam policistam, kurš bez kāda pamatojuma bija pilsētā braucis ar 128 kilometriem stundā un ietriecies citā auto, kura vadītājs mira negadījuma vietā, tiesnese piesprieda vien naudas sodu. Kaut arī konkrētajā Krimināllikuma pantā tik viegls sods nav nemaz paredzēts, tāds bija jāpiespriež, tieši pateicoties ilgajam lietas izskatīšanas laikam.


Pārbaudot citas Kusiņas lietas, atrastas vēl septiņas nepamatoti ilgi skatītas lietas, kurās dažādu iemeslu dēļ atliekot izskatīšanu, nākamās tiesas sēdes nozīmētas tikai pēc gada un vairāk.


2017. gadā izcēlās skandāls saistībā ar Ogres mēra Egila Helmaņa lietu, kurš kopā ar vietējās televīzijas īpašnieku bija apsūdzēts par naudas izspiešanu, pieprasot samaksu no Gunāra Kārkliņa par kompromitējoša sižeta nerādīšanu televīzijā pirms pašvaldību vēlēšanām.


Abiem piesprieda naudas sodu 100 minimālo mēnešalgu apmērā, taču sprieduma pilno tekstu Kusiņa nespēja uzrakstīt veselus deviņus mēnešus, līdz notiesāto advokāti jau sāka apsvērt iespēju vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā.


Jāatzīmē, ka Augstākās tiesas Senāts šā gada februārī notiesājošo lēmumu pilnībā atcēla un nosūtīja to jaunai izskatīšanai, konstatējot, ka apelācijas instances tiesa pieļāvusi ļoti būtisku pārkāpumu.


Interesanti, ka tiesnesei 2018. gada amatpersonas deklarācijā ir uzrādītas visai lielas parādsaistības – 128 000 eiro. Viņai pieder divi dzīvokļi Ogrē un kopīpašums Jumpravas pagastā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46476

28. martā, 09:49, Policija, VUGD, slimnīca
jauns.lv

Jaunākie komentāri

Te • 30. martā, 18:42
Nosita cilveku naudas sots.Nozog zaptes burku divi gadi cietuma forši dzīvojam.Latvija
Taisniba • 30. martā, 18:33
Ka tada kundze var tiesat citus ja pati pārkāpj likumu.sods 55 €
Sarmis • 30. martā, 15:31
Kusiņas rīcība raksturo viņu ! Vistļautība, augsprātība raksturo šo kundzi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet