Atgriezties pie raksta

Covid-19 dēļ paralizēts Ogres slimnīcas darbs - slēgta Internā nodaļa, slimniekus neuzņem, 27 mediķi atrodas pašizolācijā

Bezprecedenta situācija izveidojusies Ogres slimnīcā, kur pēc saskares ar Covid-19 slimiem pacientiem, slēgta Internā nodaļa un jauni pacienti slimnīcā līdz pirmdienai netiks uzņemti. Kopumā pašizolācijā atrodas arī 27 medicīnas darbinieki, vienam no viņiem Covid-19 tests ir pozitīvs, informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

"28.martā Neatliekamā medicīniskā dienesta darbinieki Ogres slimnīcā no Rīgas nogādāja slimnieku, kam konstatēta plaušu patoloģija un bija nepieciešama stacionāra ārstēšana. Veicām analīzes, un nākamajā dienā saņēmām atbildi, ka pacients ir inficējies ar Covid-19. Rakstveidā lūdzam pacientu evakuēt. Tas arī tika izdarīts, bet palātā kopā ar inficēto atradās vēl divi pacienti. Vienu no viņiem varējām izrakstīt, lai turpinātu ārstēties ambulatori, bet otrajam bija nepieciešama stacionāra aprūpe. Lūdzām arī šo slimnieku pārvest uz novērošanu, bet saņēmām atteikumu," atklāj D.Širovs. 


Tālāk notikumi risinājās nelabvēlīgā virzienā. Ceturtdien, 2.aprīlī, minētajam pacientam paaugstinājās temperatūra, un pēc veiktajām analīzēm piektdien saņemta atbilde, ka viņš ir Covid-19 pozitīvs. 


"Mēs jau iepriekš bijām zaudējuši 17 medicīnas darbiniekus, kuri pēc saskares ar Covid-19 inficētu pacientu pēc Slimību un profilakses centra rekomendācijām bija jāizolē no pienākumu veikšanas. Viņi šobrīd atrodas mājās. Pēc šī notikuma mēs zaudējām 10 mediķus Internajā nodaļā. Lai arī medicīnas  personāls, aprūpējot slimnieku, lietoja individuālos aizsardzības līdzekļus, - virsvalkus, maskas, cepures, brilles, respiratorus, cimdus, - vienam ārstam ir pozitīvs Covid-19 tests."


Vēl pagājušajā sestdienā šim ārstam Covid-19 tests bija negatīvs, bet šajā piektdienā – jau pozitīvs. Kā stāsta D.Širovs. inficētais ārsts, šajā starplaikā pārvietojies ar sabiedrisko transportu, ticies ar daudziem cilvēkiem, tostarp kolēģiem. 


"Infekcija ir diezgan spēcīga un nevaram prognozēt, cik vēl medicīnas personāla nāksies izolēt," norāda D.Širovs. Un piebilst: "Tas viss viena pacienta dēļ."


Šobrīd Internajā nodaļā tiek veikti pastiprināti dezinfekcijas un epidemioloģiskie pasākumi, un līdz pirmdienai, kad tiks izvērtēta situācija, jauni pacienti slimnīcā netiks uzņemti.


Pacienti, kuri ārstējās Internajā nodaļā un kuriem jāturpina ārstēties stacionārā, izvietoti Ķirurģijas un traumatoloģijas nodaļā. Apvienotajā nodaļā aizpildītas 38 gultasvietas. Pieci slimnieki atrodas reanimācijā. Darbu pilnā apjomā turpina Dzemdību un ginekoloģijas nodaļa, kurai ir atsevišķa ieeja un ārstniecības  personāls nenonāk saskarē ar citu nodaļu mediķiem.


D.Širovs uzsver, ka šādu situāciju varētu novērst, ja NMPD rīcībā būtu eksprestesti, kurus vajadzētu operatīvi pielietot diagnozes noteikšanai. To varētu izdarīt arī pacienta dzīvesvietā, un jau ar iegūtajiem rezultātiem izvērtēt, kurā ārstniecības iestādē nogādāt saslimušo. Lai arī eksprestestiem ticamība ir tikai 86%, tomēr tas ļautu ierobežot neprognozējamas situācijas un samazinātu medicīnas personāla inficēšanās iespējamību. Testa veikšana ļautu iegūt zināmu skaidrību pusstundas laikā vai pat ātrāk (atkarībā no testa veida), bet šobrīd uz atbildi jāgaida 24 -48 stundas. 


Pēc D.Širova ieteikuma vairāk vajadzētu izmantot arī Latvijas Infektoloģijas centra un reģionālo specializēto infekciju slimnīcu kapacitāti, nevis riska grupas pacientus nogādāt lokālajās slimnīcās.


"Mēs neesam pret ārstēšanu, bet mūs, profesionāļus, neviens neuzklausa," norāda D.Širovs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46539

5. aprīlī, 12:49, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Par komentāru<<<<<< Par komentāru • 8. aprīlī, 14:11
Nu cik var melot? Ogres slimnīca salīdzinot ar Rīgas slimnīcām ir kā Dubaja pret Čeļabinsku. Protams daudz kas vēl ir uzlabojams, bet kopumā Ogres slimnīcā ir pat patīkami uzturēties un personāls kopumā ir laipns un pretimnākošs. Tak ir skaidrs ka Rīgas miljonāriem, kas saistīti ar medicīnu Ogres slimnīcas attīstība ir kā skabarga pakaļā. Tāpēc arī notiek centieni gan politiski gan ar pērkamajiem "Nekā personīgi" diskreditēt pašu slimnīcu gan tās vadību. Neviens neesam ideāli bet tik klaji uzbrukumi ir maigi sakot aizvainojoši medicīnas darbiniekiem, kas riskēdami ar savu veselību un dzīvību iet uz darbu un strāda. Tā ka lielie ģēniji, kritiķi - dīvāna eksperti aizveriet savas netīrās mutītes.
he-he • 8. aprīlī, 01:15
Vaina nav ciskā bet ļekā¹ Civilā aizsardzīdba irsalaista grīstē visā valstī un Ogrē it īpaši. Ir taču redzams, kas notiek katru gadu pavasara plūdos. Ar slimnīcu ir tāpat. Ne pašvaldība ne slimnīca utt neiztur stresa testu. BET šūmēšanas ir tikai tāpēc, ka aizskarts klubiņa loceklis pārējie ir tiikai, kā saka, peškas gan slimnieki gan dakteri.
Par komentāru <<<<<< • Vakar, 13:15 • 8. aprīlī, 01:11
Tas deputāts Ogres slimnīcu jau reāli ir pataisījis par maksas rehabilitācijas punktu - visi līdzekļi tiek grūsti tikai tajā nodaļā, un daļa no tās nodaļas "speciālistiem" ir visai apšaubāmi. Bet Uzņemšanas nodaļa Ogres slimnīcā ir visbriesmīgākā un vienaldzīgākā no nodaļām. Visā visumā izskatās ļoti aizdomīgi, ka slimnīca nostrādā pāris dienas un pārējo laiku izolējas vai veic karantīnu. Kaut kā nav dzirdēts, ka visas slimīcas Latvijā tā darītu, līdzīgs gadījums dzirdēts tikai par Dobeli.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet