Atgriezties pie raksta

Par klaiņojošiem suņiem un kaķiem jāvēršas Mežavairogos

Pēdējā laikā iedzīvotāji aizvien biežāk vēršas pašvaldībā ar jautājumu par dzīvnieku patversmi Ogrē. 


Pašvaldības aģentūra "Ogres komunikācijas", kuras pienākumos ietilpst arī dzīvnieku patversmes darbības nodrošināšana Ogrē, informē, ka dzīvnieku patversme tuvākajā laikā savu darbību atsāks, šobrīd tiek risināts funkciju pārdales jautājums. 


Līdz patversmes darbības atsākšanai dzīvnieku patversmes pakalpojumu nodrošina biedrība "Dzīvnieku patversme Mežavairogi", tālr. 24422440, ar kuru PA "Ogres komunikācijas" ir noslēgts sadarbības līgums.

Iedzīvotāji par klaiņojošiem dzīvniekiem aicināti zvanīt uz norādīto tālruņa numuru.


Informācijai! 


Pārtikas un veterinārais dienests ir nācis klajā ar ieteikumiem saistībā ar COVID-19 iespējamo izplatību mājas (istabas) dzīvniekiem. 


Ņemot vērā, ka slimība ir jauna  un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina:   


-neglaudīt svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvoties tiem, neņemt uz mājām;


-pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir jūs mājdzīvnieks) mazgāt rokas;


-neļaut svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;


-pastaigas laikā neļaut savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;


-ja jums ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairieties no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuviniet mājdzīvniekam seju, neglaudiet mājdzīvnieku);


-ja jūsu slimošanas laikā nav neviena, kas parūpētos par jūsu mājdzīvnieku, ievietojiet to PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs).  


Biedrība "Dzīvnieku patversme Mežavairogi" atgādina, ka patversme šai laikā var strādāt pastiprinātā režīmā, nodrošinot lielāka dzīvnieku skaita uzņemšanu, ievērojot visus drošības pasākumus. 


Biedrība arī aicina iedzīvotājus ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem un pašvaldības atbildīgajai struktūrai nekavējoties izsaukt dzīvnieku ķērāju, nemēģinot pašiem saviem spēkiem sagūstīt mājdzīvnieku, vest uz patversmi, ņemt mājās, lai sameklētu saimnieku u.t.t. 


"Jāatceras, ka pavasaris ir laiks, kad ir novērojama pastiprināta dzīvnieku klaiņošana dzimumtieksmes apmierināšanai, tāpēc šobrīd iespējamā COVID-19 izplatība ar mājdzīvnieku palīdzību var nopietni palielināt inficēto cilvēku skaitu," norāda biedrības "Dzīvnieku patversme Mežavairogi" valdes locekle Danuta Priede.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46568

8. aprīlī, 21:48, Policija, VUGD, slimnīca
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet