Atgriezties pie raksta

VUGD: saistībā ar stiprā vēja postījumiem izsaukumi arī Ogres novadā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15. aprīļa plkst. 6.30 līdz 16. aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 198 izsaukumus –35 uz ugunsgrēku, tai skaitā astoņu kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 143 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi.

Saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem aizvadītajā diennaktī tika saņemti 130 izsaukumi, no kuriem 108 gadījumos bija jānovāc nolūzuši un aizlūzuši koki, tai skaitā tādi, kas draudēja uzgāzties dzīvojamām mājām, 17 gadījumos bija jānovērš bojātu konstrukciju apdraudējums, bet piecos gadījumos informācija par apdraudējumu neapstiprinājās. Vēja postījumu radītajos notikumos cilvēki nav cietuši. Lielākā daļa izsaukumu (83) tika saņemts vakar laika posmā no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00. Visvairāk izsaukumu bija Rīgas reģionā (65),  Ogrē un Ogres novadā kopumā saņemti 15 izsaukumi, lielākoties, vēja nogāztu koku dēļ.


Neraugoties uz to, ka vējš, galvenokārt, lauzis kokus, ir nodarīti postījumi arī ēkām un būvēm. Piemēram, Jēkabpilī skolas ēkai daļēji norauts jumts, Dobelē noliktavai norauta daļa jumta, Rīgā un Aizkrauklē tika bojāti kopumā četri reklāmas plakāti. Stiprā vēja dēļ tika bojātas arī VUGD struktūrvienību būves – Varakļānu postenim nobruka šļūteņu žāvēšanas tornis, bet Rēzeknes daļas vieglo automašīnu garāžām tika norauts jumta segums.


Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, dzīvojamās mājas jumts, sešos gadījumos sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, sadzīves mantas garāžā, vieglā automašīna, četros gadījumos piededzis ēdiens, elektrolīnijas balsts stabs, šķūnis ar malku, nojume, elektrosadales skapis daudzstāvu mājas kāpņu telpā, sadzīves mantas uz balkona, neapsaimniekota ēka, kioska ārsiena.


VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46624

17. aprīlī, 09:58, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet