Atgriezties pie raksta

17.maijs – Ugunsdzēsēju un glābēju diena Video

Šodien, 17.maijā,Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atzīmē Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī Ugunsdzēsībai Latvijā 155.gadadienu.

Šogad, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, dienests nerīkos tradicionālo Atvērto durvju dienu un plašus svinīgos apbalvošanas pasākumus, bet svinēs svētkus citādāk.


VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš:"Apsveicu visus topošos, esošos un bijušos ugunsdzēsējus glābējus, brīvprātīgos ugunsdzēsējus, iestāžu, organizāciju, komercsabiedrību un pašvaldību izveidoto ugunsdzēsības dienestu darbiniekus! Sveiciens ikvienam, kurš sirdī jūtas piederīgs ugunsdzēsēju glābēju profesijai. Novēlu nezaudēt degsmi un palikt sava aicinājuma patriotiem!" 


Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, šogad plašas svētku svinības dienests nerīko.Svinības notiks citādāk! Apsveiksim kolēģus attālināti. Pasniegsim apbalvojumus šaurākā lokā, godinot nodarbinātos, kuri snieguši ieguldījumu VUGD attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus. Kopumā VUGD nodarbinātajiem tiks pasniegti vairāk nekā 300 Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumi.


Šiem svētkiem par godu Zemessardzes orķestris sagatavojis īpašu video sveicienu.


Video sveiciena pamatā ir šai gadadienai veltīta dziesma "Ugunsdzēsējs nedus", kurai tekstu radījis Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra un Zemessardzes orķestra mūziķis Jānis Vēbersts, bet mūziku – Zemessardzes orķestra mūziķe, komponiste Inga Meijere.


Video uzņemts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 2.daļas depo. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video mākslinieks Jānis Porietis.


Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis uzsver: "Ar šo jautro dziesmu vēlamies pateikties ikvienam ugunsdzēsējam glābējam par nesavtīgu un profesionālu dienestu, vienlaikus vēršot uzmanību arī uz Nacionālo bruņoto spēku un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ilggadējo veiksmīgo sadarbību."


Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori "Stars", populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri. 


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/46866

17. maijā, 09:25, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet