Atgriezties pie raksta

Palielinās vasarai raksturīgu traumu skaits

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā sniegta medicīniskā palīdzība pacientiem, kuri guvuši  traumas, lecot piepūšamajā baseinā, sasitoties pret laivu, neuzmanīgi rīkojoties ar grilu un apdedzinoties ugunskurā. Par vasaras brīvdienu sākumu liecina arī augstais traumatisma īpatsvars bērnu un jauniešu vidū.

13.jūnijā īsi pēc pulksten pieciem no rīta pēc palīdzības vērsies 2000.gadā dzimis jaunietis, kurš naktī savainojies ar stikla lauskām. Viņam konstatētas asiņojošas brūces plaukstā. Šajā pašā dienā slimnīcā nonākuši bērni -  2008.gadā dzimis zēns ar kritienā satraumētu labās plaukstas locītavu, viņa vienaudzis kritis no velosipēda un sagrūdis kreiso plaukstu, 2011.gadā dzimis zēns sportojot kritis un sasitis kreiso elkoni un kreiso plecu, 2010.gadā dzimusi meitene sasitusi labās rokas piekto pirkstu. Pusdesmitos vakarā uz slimnīcu atvests 2015.gadā dzimis puika, kurš apdedzinājis pēdu saskaroties ar grilu.


Bez traumām nav iztikuši arī pieaugušie – vīrietis sagriezies ar stikliem, sieviete aizrijusies ar gaļas gabalu. Sestdienas pēcpusdienā pēc palīdzības vērsies vīrietis, kurš, nesot smagu laivu, paslīdējis un pret laivu sasitis krūšu kurvi.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki slimnīcā nogādājuši vīrieti 4,23 promiles stiprā alkohola reibumā, kurš sācis vemt asinis. Pacients slimo ar kuņģa čūlu un viņam kategoriski aizliegts lietot alkoholu. Neraugoties uz mediķu ieteikumiem, vīrietim "plosts" bija ievilcies nedēļas garumā. 


Sestdienas pēcpusdienā pie Ogres Ledus halles uz gājēju pārejas 1975.gadā dzimušai sievietei ar elektroskūteri uztriekusies cita sieviete. Cietušajai konstatēts plaukstas kaula lūzums. Vairākas traumas gūtas arī sportojot. Pēc palīdzības vērsies vīrietis, kurš sacensību laikā braucis ar motociklu, kritis un sasitis krūškurvi un kaklu, bet kāds cits vīrietis sportojot sastiepis labās pēdas locītavu.


14.jūnijā ap pulksten trijiem naktī NMPD darbinieki slimnīcā nogādāja 2001.gadā dzimušu jaunieti 1,9 promiles stiprā alkohola reibumā, kurš piekauts Suntažos pie vidusskolas. Cietušajam konstatēti galvas sasitumi. Ap pusčetriem slimnīcā pēc palīdzības vērsusies sieviete, kura ugunskurā apdedzinājusi pēdu. Īsi pirms plkst sešiem no rīta ar NMPD atvests vīrietis, kurš Ikšķilē kritis no motovelosipēda un sasitis krūšu kurvi.


Šajā pašā dienā medicīniskā palīdzība sniegta vīrietim, kurš pārdozējis narkotikas. Pēc palīdzības vērsies vīrietis, kurš, lecot piepūšamajā baseinā, sasitis muguru.


Slimnīcā nonācis 2017.gadā dzimis puisītis, kurš krītot pārsitis zodu. Palīdzība sniegta vīrietim, kuram plaukstā iekodis suns. Savukārt kāds cits vīrietis ar ripzāģī iezāģējis sev plaukstā. NMPD slimnīcā nogādāja vīrieti 3,79 promiles stiprā alkohola reibumā, kurš krītot pārsitis pakausi.


15.jūnijā ap pustrijiem naktī uz slimnīcu atvesta iereibusi sieviete, kurai konstatēta sista brūce galvā un atmiņas zudums.


Kā informē Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs, aizvadītās nedēļas nogalē kopumā slimnīcas diennakts stacionārā uzņemti 36, dienas stacionārā 3, novēroti 8, bet ambulatorā palīdzība sniegta 44 pacientiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/47106

2020. gada 15. jūnijā, 15:42, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

info • 2020. gada 15. jūnijā, 17:34
Cilvēki sevi traumē cīnoties ar neesošu Covid-19.
??? • 2020. gada 15. jūnijā, 16:34
Traumas pieņemas spēkā? Kā to saprast?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet