Atgriezties pie raksta

Ogres slimnīcā turpinās karantīna; jāievēro dažādi ierobežojumi

Sakarā ar Covid-19 vīrusa straujo izplatību, karantīna Ogres slimnīcā un pansionātā vēl aizvien ir spēkā, apmeklējumi un produktu nodošana pacientiem nav atļauta, norāda Ogres slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja Regīna Neilande.

Ogres slimnīcas pakalpojumi, tajā skaitā ambulatorā palīdzība, tiek sniegti pilnā apjomā. No piektdienas pēcpusdienas līdz pirmdienai stacionēti 32 pacienti, kuri visi slimnīcā nogādāti ar Neatliekamo medicīnisko palīdzības dienestu. Ambulatorā palīdzība sniegta  63 pacientiem. 27 gadījumos konstatētas traumas un 15 – lūzumi. Pacienti, kuri vērsušies ar salīdzinoši nelielām traumām, kā, piemēram, pirkstu lūzumiem, pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas tālāk nozīmēti ģimenes ārsta aprūpē un ķirurga kontrolē. Četri no traumas guvušiem pacientiem atradušies alkohola reibumā.


R.Neilande uzsver, ka pašreizējā situācijā salīdzinoši ar pavasarī pieredzēto Covid-19 infekcijas uzliesmojumu, jūtami uzlabojusies sadarbība ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. "Kaut gan pavasarī katru rītu ziņojām, ka mūsu slimnīcā nav brīvu vietu, tas netika ņemts vērā. Šobrīd  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ievēro mūsu sniegto informāciju. Tāda situācija, ka slimnīcā nav vietu, bet tik un tā tiktu vesti pacienti, nav bijusi," norāda R.Neilande, izsakot cerību uz tikpat veiksmīgu sadarbību arī turpmāk.


Ogres slimnīcā tiek kontrolēti arī potenciālie Covid-19 slimnieki. Analīzes uz Covid-19 tiek veiktas visiem pacientiem, kuriem nozīmēta operācija, kā arī tiem, kam konstatēts plaušu iekaisums – pneimonija. Analīzes katru dienu tiek sūtītas uz Gulbja laboratoriju Rīgā. "Ja rezultāts pozitīvs, tad atbilde pienāk ļoti ātri -  astoņu stundu laikā, Ja negatīvs, tad nākamajā dienā," saka R.Neilande.


Ambulatorās nodaļas apmeklētājiem jāņem vērā, ka ieeja slimnīcā ir tikai ar sejas maskām. Pie ieejas ir norīkots darbinieks, kurš brīdina par sejas masku lietošanu un nepieciešamības gadījumā izsniedz vairākkārt lietojamo masku, kas, atstājot slimnīcu, jānodod. Maska pēc tam tiek dezinficēta. Lai regulētu apmeklētāju plūsmu, darbinieks sniedz arī informāciju, palīdzot atrast vajadzīgo kabinetu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/48236

19. oktobrī, 12:55, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet