Atgriezties pie raksta

Kā kļūt taupīgākiem?

Kļūt taupīgākiem ir viena no labākajām lietām, ko jūs varat darīt, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju. Ja jūs vēlaties tērēt mazāk naudas, lai arī kāds būtu šīs vēlmes iemesls, jums būs jāmācās, kā kļūt taupīgākiem.

Tas, iespējams, būs kaut kas, ko jūs neesat ieraduši darīt, bet, par laimi, pastāv padomi, kuriem jūs varat sekot un kuri jums palīdzēs pievērsties taupīgākam dzīvesveidam.


Pārbaudiet un salīdziniet cenas
Pārbaudīt produktu cenas un savstarpēji tās salīdzināt, ir viens no labākajiem paradumiem, kuru piekopt, ja jūs vēlaties dzīvot taupīgi. Ir cilvēki, kas pērk produktus, nemaz neskatoties uz to cenām. Ja jūs šiem cilvēkiem pajautātu, cik maksā šis vai tas produkts, tie, visticamāk, nespētu nosaukt pat aptuveno cenu. Kad mēs sekojam līdzi produktu cenām, mēs sākam saprast, kas ir dārgs un kas nav dārgs. Orientēšanās cenās sniedz iespējas arī savstarpēji salīdzināt tās, izvēloties izdevīgāko produktu. Salīdzināt cenas ikdienas patēriņa produktiem nav tik svarīgi kā salīdzināt cenas produktiem, ko mēs iegādājamies ilgtermiņam, kā arī par augstu cenu, piemēram, elektrotehnikai, mēbelēm, automašīnām vai pat mājokļiem.


Izveidojiet budžeta plānu
Skaidrs, ka budžeta plāns ir svarīgs instruments ikvienam, kuram rūp savas finanses, tomēr, ja vēlaties dzīvot taupīgi, vislielāko vērību vajadzētu pievērst izdevumiem. Jūs varat analizēt savu budžeta plānu un ieviest tajā nepieciešamās korekcijas, piemēram, reizi dienā, reizi nedēļā vai reizi mēnesī, tomēr, kā rāda pieredze, jo biežāk, jo labāk. Budžeta plāns palīdz jums daudz uzmanīgāk izdarīt savas izvēles un palīdz saprast, vai tas, kam jūs vēlaties tērēt savu naudu, ir patiešām jums vajadzīgs. Ja jums būs noteikts limits tam, cik daudz jūs varat tērēt, jūs sapratīsit, ka ir lietas, bez kurām iztikt ir vieglāk nekā jūs iepriekš bijāt domājuši. Protams, var jau neierobežot sevi, paņemt kredit un iegādāties it visu, ko vien sirds vēlas, bet tas ne pie kā laba nenovedīs.


Nepērciet zīmolu drēbes
Ir vērts pastaigāt pa veikaliem vai ielūkoties dažādos interneta veikalos, lai salīdzinātu cenas viena un tā paša zīmola apģērbiem. Jūs, visticamāk, pamanīsit, ka dažādās vietās tie tiek pārdoti par dažādām, nereti ļoti atšķirīgām cenām. Iespējams, jūs esat ieraduši iepirkties vienās un tajās pašās vietās, par tajās nopirktajām precēm regulāri pārmaksājot. Tas pats attiecas uz zīmolu drēbēm – jūs, iespējams, esat iecienījuši kāda zīmola apģērbus, kas ir ievērojami dārgāki par tādiem pašiem vai vismaz ļoti līdzīgiem ne-zīmola apģērbiem. Padomājiet, vai ir vērts maksāt vairāk tikai par zīmolu, ja kvalitāte un vizuālais izskats ar neko neatšķiras no lētākām alternatīvām? Protams, nereti ir vērts maksāt vairāk par zīmola apģērbu, bet gadās, ka arī zīmola apģērbs pieviļ, un nākas nožēlot tam iztērēto naudu.


Lasiet par naudas ietaupīšanas iespējām
Mūsdienās pastāv daudz un dažādi informācijas avoti, kuros tiek sniegti padomi par to, kā piekopt taupīgu dzīvesveidu un ietaupīt naudu. Ir interneta portāli, piemēram, CredMe.eu, kuros tiek dziļi un plaši izklāstīti temati par to, kā iespējams samazināt izdevumus un palielināt ienākumus. Protams, ne visi padomi der visiem, bet it visos no šiem informācijas avotiem ir atrodami padomi, kuros pavisam noteikti ir vērts ieklausīties un ņemt vērā.


Izaiciniet sevi
Lai padarītu savu dzīvi interesantāku un jautrāku, pieņemiet taupīšanas izaicinājumu. Piemēram, katru nedēļu mēģiniet iztērēt arvien mazāk un mazāk, lai redzētu, cik maz cilvēkam patiesībā vajag, lai pilnībā apmierinātu visas savas vajadzības. Jebkurš no šāda veida izaicinājumiem parasti izvēršas par jautru sāncensību pašam ar sevi, kā arī palīdz padarīt jūs par taupīgāko cilvēku, kāds vien zināms.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/36346

2016. gada 16. augustā, 15:23, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

he • 2016. gada 17. augustā, 18:28
Ko taupa taupītājs to laupa laupītājs. Tas tak redzams mūsu dzīvē. Tantuki ekonomē elektrību, sēž pie svecītes, kampējiem maz un paceļ tarifus, lai tās tur sēž tumsā kopā ar mazbērniem. Un Ogres namsaimniekam vēl pa maz , tie ar laupa iedzīvotājus.
trtr • 2016. gada 16. augustā, 21:12
Latvijā taupīgam neizdodas būt, jo valdība finansiāli drāž visos caurumos un vēl izbauda to.
llolle • 2016. gada 16. augustā, 19:36
nez uz ko tas viss?kāpēc nav padomu, kā vairāk nopelnīt,nevis taupīt.Bij tāda dziesmiņa:ko taupa taupītājs,to paņem laupītājs.Vai tas nav par mums?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet