Atgriezties pie raksta

Ģimenes budžets – kā to pareizi veidot?

Mūsdienu saspringtajā pasaulē dzīve ir kļuvusi daudz nedrošāka, un tie laiki, kad ģimenē strādāt gāja tikai viens no vecākiem, kamēr otrs palika mājās audzināt bērnus, ir sen pagājuši.

Lai šodien jauna ģimene varētu izdzīvot, lielākoties jāstrādā ir abiem vecākiem, un bieži vien pat ir nepieciešamas papildus stundas vai papildus darbi, lai varētu, kā saka, "savilkt galus kopā" un nodrošināt sevi un savas atvases ar pilnvērtīgu dzīvi. Un tieši tāpēc aizvien svarīgāk kļūst katrai ģimenei veidot savu budžetu un mēģināt pelnīt vairāk nekā tiek tērēts, tādā veidā neieslīgstot dažādos parādos un ņemot tādus pakalpojumus kā online krediti. Ja ģimenes budžets ir sakārtots un kopējie ienākumi ir lielāki nekā izdevumi, tad starp vecākiem parasti ir mazāk strīdu, un dzīve ir vieglāka, turpretī ja katru mēnesi ir jāaizņemas nauda, lai varētu nomaksāt ikdienas tēriņus, tad agri vai vēlu šādām darbībām izveidosies negatīvas sekas, kas var novest pat pie bankrota jeb privātpersonas maksātnespējas.


Katra ģimene izvēlas veidot savu budžetu atšķirīgi, un, atklāti sakot, nemaz nav iespējams izveidot vienu plānu, pēc kura visi varētu vadīties. Bet nenoliedzami ir dažādas lietas, kas ir nepieciešamas, lai jūs tiktu galā ar naudas jautājumu risināšanu un varētu domāt par citām, daudz interesantākām, nodarbēm.


Lai veidotu sabalansētu ģimenes budžetu, ir nepieciešams:


• Mērķis – Pirmais, kas nepieciešams ģimenes budžeta veidošanai, ir kopējs mērķis, uz ko var tiekties. Šis mērķis var būt vai nu finansiāla neatkarība vai visu savu parādu atmaksa, vai jebkas cits, kas saistīts ar finansēm.


• Plāns – Pēc mērķa uzstādīšanas ir jāķeras pie plāna izveides, kā pie šī mērķa nonākt. Plāns var būt vai nu vispārīgs vai arī konkrēts, bet svarīgākais ir tas, lai tas vispār būtu, jo bez plāna būs ļoti grūti sevi ikdienā piespiest ietaupīt, un jūs ātri vien nokļūsit atpakaļ tajā punktā, kurā jūs bijāt iepriekš.


• Tēriņu uzskaite – Viens no pirmajiem darbiem, kas ir jāveic, lai izveidotu sabalansētu budžetu, ir jāsāk uzskaitīt visi savi tēriņi. To var darīt vācot čekus vai vienkārši mēneša beigās izejot cauri savam bankas konta izrakstam, bet svarīgākais ir tas, lai viss tiktu uzskaitīts, jo tad pēc pāris mēnešiem būs iespējams pārbaudīt, kur un kā aizplūst ģimenes nauda.


• Lielāki ienākumi nekā izdevumi – Pēc tam, kad esat izveidojuši un pieturējušies pie savu tēriņu uzskaites, nākamais solis ir šo pašu tēriņu samazināšana līdz tie ir vienādi vai mazāki nekā ienākumi. Ja jūs katru mēnesi nopelnāt mazāk nekā iztērējat, tad jums noteikti ir vairāki ātrie kredīti vai cita veida aizdevumi, un tas nebūt nav tas labākais risinājums. Šo budžeta sabalansēšanu var panākt vai nu samazinot tēriņus (ietaupot) vai arī palielinot ienākumus ar algas paaugstinājumu, papildus darbiem vai kāda veida pasīvajiem ienākumiem.


• Iekrājumi – Un visbeidzot, kad visi iepriekšminētie darbi ir izdarīti, tad jums ir jāsāk veidot iekrājumi. Pirmais uzdevums ģimenei ir izveidot rezerves iekrājumus, kas ir 1-3 mēnešalgu apmērā un kas ir paredzēti dažādu neparedzētu tēriņu nosegšanai. Pēc tam, kad šie ienākumi ir izveidoti, var sākt domāt par iekrājumu veidošanu noteiktiem pirkumiem vai vispārēju naudas krāšanu.


Ja ģimenei izdodas pieturēties pie noteikta budžeta, un abi vecāki ir ieinteresēti samazināt tēriņus un palielināt ienākumus, tad pāris gadu laikā jebkura ģimene var atmaksāt lielu daļu no saviem kredītiem un sākt dzīvot finansiāli neatkarīgu dzīvi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/36595

2016. gada 14. septembrī, 13:39, Reklāmraksti
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet