Atgriezties pie raksta

Kā izvēlēties Ziemassvētku dāvanas ikvienam!

Izvēles, izvēles izvēles – to ir tik daudz! Kur vien lūkojamies, redzamas vismaz desmit dažādas iespējas, no kā izvēlēties, lai gan mums nepieciešama tikai viena, konkrēta lieta.

Un tas vēl tad, ja mums ir padomā kas konkrēts. Bet ja vispār nav nekādas skaidras apziņas, kas nepieciešams? Izvēles iespējas tikai pieaug. Vai Tu jau zini, ko pirksi Ziemassvētku dāvanās? Svētki ir pavisam tuvu. Bet ko darīt, ja dāvanu vēl nav? Izvēļu bijis tik daudz, ka apmulstot plašajā iespēju jūrā, esam pavisam apjukuši, un neesam iegādājušies vēl pusi no visām dāvanām, kas jāsagādā uz svētkiem! Tikai bez stresa – mēdz teikt, ka ir situācijas, kurām noteiktas receptes, kā rīkoties, nav. Šoreiz tāda ir – pieci vienkārši soļi, kā nonākt pie lēmuma – šim cilvēkam iegādāšos šo dāvanu, tam – šo te, un vēl šo trešajam.


1. solis – saraksts
Ziemassvētku vecītim ir saraksts! Ar ko mēs būtu sliktāki? Arī mēs meklējam dāvanas, cenšamies iepriecināt savus mīļos un tuvos. Un kāpēc gan lai arī mums nebūtu saraksts pēc kura vadīties. Tātad vispirms izveidojam sarakstu – tajā iekļūst katrs, kuru vēlamies apdāvināt svētkos ar dāvanu. Nepiemirstam klāt pierakstīt, cik paredzam tērēt dāvanas iegādei. Tas ne tāpēc, ka izpaužas skopums. Ja esam atlikuši konkrētu dāvanu budžetu (plus/mīnus pārdesmit eiro), būs vieglāk orientēties izvēlēs – ko pirkt un ko nē. Reizēm der padomāt arī par iepriekšējā gada dāvanām – vai neradās neveiklas situācijas, pasniedzot vai saņemot pašam pārāk dārgu dāvanu? Respektīvi, izvēlamies dāvanas tādos budžeta rāmjos, kur gan varam atļauties, gan nepārspīlējam ar pārāk dārgām dāvanām. Tas ne vienmēr ir vajadzīgs.


2. solis – miglaina ideja
Pavisam lieliski ir tad, ja mums ir kaut miglaina ideja, aptuvens virziens, kurā jāmeklē dāvana katram cilvēkam sarakstā. Kaut vai joma. Piemēram, ja vārdam "Jānis" pretī ierakstām "Sports", kas ir viņa lielākā aizraušanās, aptuveni tajā virzienā arī varam meklēt dāvanu. Mēģinām šādi, kaut ar abstraktiem vārdiem "Skaists", "Rotas", "Daudz lasa", "Mīl teātri", ierakstīt katrai personai kādu apzīmējumu, tā radīsies skaidrāka apjausma, ko un kādu dāvanu izvēlēties.


3. solis – informācijas ievākšana
Veikalos ir daudz preču. Tomēr, tas nenozīmē, ka visos veikalos ir viss. Bieži vien esam noskatījuši konkrētu lietu, radusies konkrēta ideja, bet tērējam neskaitāmi daudz laika dažādos veikalos, lai konkrēto preci atrastu. Ietaupām laiku – ievācam informāciju laicīgi, kur var atrast tās preces (vai vismaz konkrētās jomas preces), kuras meklējam. Tam lieliski noder internets – pavadot pāris stundas internetā varam jau sastādīt veikalu sarakstu, kur meklēt aptuvenās dāvanas. Turklāt šādi ievācot informāciju, var paveikties vēl vairāk – konkrēto preci varam atrast kādā (uzticamā!) interneta veiklā un iegādāties vispār neizejot no mājām.


4. solis – Esam skaidrībā ar sevi (un sarakstu)
Pirms pērkam dāvanu, ko jau esam noskatījuši, pārdomājam vēlreiz – vai saņēmēju šī konkrētā dāvana iepriecinās? Lai nav tā, ka nopērkam dāvanu, kas patiesībā nemaz nenesīs daudz prieka un būs tikai "vēl viena lieta plauktā". Turklāt, izvēloties dāvanu, nekad nedomājam par to, vai mums tā patīk – domājam par to, vai šī ir tā lieta, kas patiks dāvanas saņēmējam. Varbūt ka mums tā šķitīs pilnīgi muļķīga un nevajadzīga lieta, tomēr tās saņēmējam tā būs pat ļoti noderīga, vajadzīga un vērtīga! Galvenais – lai patīk tam, kurš šo dāvanu atsaiņos.


5. solis – Skaists pušķis
Jā, ir nozīme tam, kas ir dāvanā, bet tikpat liela nozīme ir tam, kā tā izskatās no ārpuses – respektīvi – iesaiņojumam. Veltām vēl nedaudz laika un parūpējamies par to, lai dāvana ir skaisti iesaiņota, tā, lai ir žēl atsaiņot, un reizē tā, lai ir liela ziņkārība uzzināt, kas slēpjas aiz saiņojamā papīra. Ja jūtamies pārliecināti par sevi – varam dāvanas saiņot paši, bet ja nē – labāk uzticam to speciālistam.


6. solis – aizmirstais solis!
Un, lai gan Ziemassvētku dāvanu pirkšanas procesā paredzēti tikai pieci soļi, neaizmirstam par sesto – nerakstīto! Izvēlamies mazu dāvanu arī sev – vismaz gardu kafijas tasi un kūkas gabaliņu kādā kafejnīcā pēc visas iepirkšanās steigas. Arī sevi svētkos vajag palutināt!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/37507

2016. gada 19. decembrī, 18:53, Reklāmraksti
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet