Atgriezties pie raksta

Ar ko vasaras riepas uz ceļa atšķiras no vissezonas riepām?

Vissezonas riepas, ko var atpazīt pēc marķējuma "all seasons" (visas sezonas), "4S" (četras sezonas) vai "AW" (all weather jeb visi laika apstākļi), ir viens no tiem riepu veidiem, kas gūst popularitāti tāpēc, ka autovadītāji meklē veidus, kā atvieglot savu ikdienu un mazināt auto ekspluatācijas finansiālo slogu.

Riepas ir viens no lielākajiem izdevumiem, ar ko regulāri jārēķinās katram autovadītājam. Tāpēc vissezonas riepas šķiet tiešām vilinošs risinājums, jo nav jāsatraucas par riepu maiņu, pēkšņu laika apstākļu pasliktināšanos, gaidīšanu rindā servisā pirms 1.decembra.


Tomēr riepu eksperti vissezonas riepu sakarā nemaz nav tik optimistiski un norāda, ka vissezonas riepas ziemā un vasarā nevarēs sasniegt maksimumu no drošības un komforta viedokļa. Tāpēc iesaka vasarai tomēr izvēlēties tieši šim gadalaikam piemērotas riepas, lai gūtu vislabāko braukšanas pieredzi gada siltajā sezonā. 


1. Vasaras riepas kalpos ilgāk
Ja salīdzina vasaras un vissezonas riepu kalpošanas ilgumu, tad jārēķinās, ka vissezonas riepas vasaras apstākļos nodils daudz ātrāk, nekā kvalitatīvas vasaras riepas. Tas nozīmē, ka vissezonas riepu kalpošanas mūžs ir daudz īsāks, tāpēc jaunas riepas nāksies iegādāties daudz ātrāk. Augstas kvalitātes ziemas un vasaras riepām ir atšķirīgs gumijas sastāvs un arī protektora zīmējums, tāpēc nav iespējams, ka ražošanas procesā to visu var apvienot, lai radītu riepas, kas maksimāli sasniedz gan ziemas, gan vasaras riepu īpašības. Tas drīzāk ir kompromiss starp abiem riepu veidiem. Un kompromiss attiecas arī uz riepu kvalitātes un drošības faktoriem.


2. Drošības ziņā iegūsiet maksimumu
Bīstamās situācijās, kad riepu kvalitātes īpašības var būt izšķirošas, vissezonas riepu sniegums nebūs tik labs kā vasaras riepām. Sezonai īpaši pielāgotas vasaras riepas sniegs labāku vadāmību, īsāku bremzēšanas ceļu uz slapja un nevienmērīga seguma, arī labāku kontroli pagriezienos. Katram atbildīgam autovadītājam, kurš arī ikdienā vadā pasažierus, drošībai vajadzētu būt pirmajā vietā. Tāpēc tas ir būtisks arguments, ja tiek salīdzinātas vasaras un vissezonas riepas.


3. Vasaras riepas samazinās degvielas patēriņu
Izvērtējot visas tehniskās īpašības un gumijas sastāvu, skaidrs, ka vasaras riepas arī būs daudz ekonomiskākas, jo tās ļaus samazināt degvielas patēriņu. Riepu pretestība ir viens no aspektiem, kas nosaka to, cik daudz degvielas tiek patērēts braukšanas laikā. Ja automašīna būs aprīkota ar vissezonas riepām, tad vasarā tas ievērojami palielinās auto ekspluatācijas izmaksas. Degvielas uzpildes stacijā nāksies iegriezties biežāk. Ja vissezonas riepas bijusi izvēle, ko rosina vēlme ietaupīt, tad tomēr vajadzētu parēķināt arī visas slēptās izmaksas, jo tikai tā var saprast, kas beigu beigās tiešām ir izdevīgāk.


4. Ātrums, dinamika un komforts
Augstas kvalitātes jaunas vasaras riepas nekādā veidā neierobežo autovadītāja braukšanas paradumus, jo riepām ir augsta izturība, laba vadāmība un tās sniedz maksimālu drošību uz jebkāda ceļa seguma. Latvija ir gana maza, lai katram būtu vēlme un vajadzība braukt tālāk par pilsētu. Reģionos ir liels ceļu ar grants segumu īpatsvars, arī asfaltētais ceļa segums ir ar zemāku kvalitāti, tāpēc riepu drošības parametri ir īpaši būtiski, lai sniegtu labu braukšanas pieredzi. Vissezonas riepas vislabākos rādītājus var sasniegt pilsētā, kur ir neliels ātrums, gluds un sauss ceļa segums. Ja gribat, lai riepas un to veiktspēja neierobežo jūs vēlmē braukt kur, kad un cik daudz vien vēlaties, tad vispareizāk ir aprīkot automašīnu ar jaunām vasaras riepām, kas iegādātas pie uzticama pārdevēja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/38434

2017. gada 13. aprīlī, 10:18, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet