Atgriezties pie raksta

Kādas tad patiesībā ir dakstiņu jumta seguma kopējās izmaksas šobrīd?

Ikkatrai ēkai pienāk laiks, kad ir nepieciešama jumta seguma maiņa. Visapkārt ir redzamas ēkas, kuras rotā eleganti jumta segumi. Pirmā doma, kas nāk prātā, ir tāda, ka šis jumta segums noteikti ir ļoti dārgs. Taču ne visi jumta segumi, kas izskatās ekskluzīvi, ir dārgi.

Jumta seguma pirkums ir ilgtermiņa pirkums, kuru veicot, ir iepriekš jāizvērtē daudz dziļāki un detalizētāki apsvērumi. Jāizanalizē visas priekšrocības un trūkumi, lai nonāktu pie pareiza gala risinājuma.


Domājot par jumta seguma izmaksām, pastāv tendence vērtēt tā izmaksas uz vienu kvadrātmetru. Bet patiesībā izmaksas par pašu jumta segumu ir tikai daļa no kopējām jumta izmaksām. Jumta seguma materiāls aptuveni sastāda tikai 20 % no visa jumta kopējām izmaksām. Tātad jumta seguma kopējās izmaksas ir 5 reizes lielākas par jumta seguma izmaksām. Pirms izvēlamies materiālu jumta segumam, ir jāizrēķina, cik daudz citu materiālu būs nepieciešams tā konstrukcijai, tai skaitā stiprinājumu elementi un citi. Bieži vien materiāls, kura izmaksas par vienu kvadrāmetru šķiet sākotnēji mazākas, kopējās izmaksas ir graujošas. Lai nekļūdītos izvēlē, ir jāsazinās ar attiecīgu speciālistu, kas palīdzēs noteikt kopējās izmaksas par jumta segumu.


Pastāv uzskati, ka dakstiņu jumti ir ļoti dārgi. Patiesībā, piemēram, betona dakstiņu jumts šobrīd ir viens no lētākajiem jumta segumiem. Rēķinot dakstiņu jumta seguma kopējās izmaksas, kas ietver gan darbus, gan citus materiālus, ir redzams, ka šis jumta segums, salīdzinot ar citiem, ir gana lēts. Ja vēl jumta uzklāšanas procesā tiek pieaicināts būvnieks, nebūs atšķirības izmaksu ziņā, uzstādot dakstiņu vai skārda jumtu.


Viena no atzītākajām kompānijām MONIER piedāvā aprēķināt dakstiņu jumta seguma kopējās izmaksas. Protams, dažādiem dakstiņiem cenas ir atšķirīgas.


Kompānija MONIER ir veikusi aprēķinu paraugmājai – parastai mājai, kurai ir 160 m2 liela jumta virsma un spāru garums 5 metri. Šai mājai ir 1 ventilācijas izvads, kanalizācijas izvads, 1 skursternis un 10 jumta drošības pakāpieni. Cenas ir aprēķinātas jumta risinājumam, kas ietver pašus dakstiņus, stiprinājumus, zemsegumu, kuram izmantots DIVOROLL UNIVERSAL +2S, blīvētājus, drošības aprīkojumu un ventilācijas risinājumu. Betona dakstiņu izmaksas ir dažādas. Kompānijas MONIER piedāvājumā ir dažādi dakstiņi. Piemēram, krāsoti betona dakstiņi “MINISTER TE” šādai ēkai izmaksā EUR 3140,00, betona dakstiņi“ZANDA PROTECTOR” – EUR 2140,00,  betona dakstiņi “ZANDA LUX” – EUR 1850. Savukārt, māla dakstiņu izmaksas šādai mājai ir sākot no EUR 2170,00 līdz EUR 4290,00.


Tomēr jebkurā gadījumā ir ieteicams pieaicināt speciālistu, kas izvērtējot mājas kopējos parametrus un citas būtiskus apstākļus, varēs noteikt pēc iespējas precīzākas jumta seguma kopējas izmaksas. Rēķinot kopējās izmaksas visai  jumta platībai, ir nepieciešams izvērtēt seguma materiāla, apdares elementu, tai skaitā kores, karnīzes, teknes u.c. izmaksas, gan nesošās konstrukcijas, tai skaitā kores, karnīzes, plēves u.tt., jo bieži mēdz būt gadījumi, kad cilvēks aprobežojas ar seguma izmaksām uz kvadrātmetru, un jumta seguma uzklāšanas rezultātā nonāk pie secinājuma, ka sākotnēji izdevīgais pirkums vairs nemaz nav izdevīgs. Dakstiņu jumta segums šajā gadījumā ir pateicīgs, jo kopējās izmaksas šādam jumta segumam ir salīdzinoši lētas, un šis materiāls kalpo ilgtermiņā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/41883

2018. gada 11. jūlijā, 10:53, Reklāmraksti
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet