Atgriezties pie raksta

Viss, kas tev jāzina, ja vēlies pirkt malkas skaldītāju

Ja ziemā mājokli apsildām izmantojot koksni, malkas gatavošana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas jāpaveic jau vasarā. Skaldāmās malkas apjomi var atšķirties, ņemot vērā to, cik ēkām siltums būs jāsaražo, kā arī, cik tās ir lielas.

Piemēram, ir gadījumi, kad pat daudzdzīvokļu māju saimnieki vienojas, ka paši gādās kurināmo, un tas nozīmē, ka šādā situācijā nepieciešams sagatavot salīdzinoši daudz koksnes. Tad lieti noder jaudīgas iekārtas – malkas skaldītāji. Iepazīsimies ar tiem tuvāk.


Kas ir malkas skaldītājs?
Tā ir dārza tehnika, kas paredzēta īpašam mērķim – malkas skaldīšanai, šķelšanai, dalīšanai utt. Šīs iekārtas ir neatņemami un jaudīgi palīgi gadījumos, kad jāsastrādā lieli malkas apjomi. Malkas skaldītāji aizvieto cirvjus un zāģus, paveicot uzdevumu ātrāk un efektīvāk.


Elektrisko, benzīna vai hidraulisko?
Ņemot vērā savas vajadzības, kā arī skaldāmās malkas daudzumu, iespējams izvēlēties no trim iekārtu veidiem, vadoties pēc to darbības principa. Populārākie ir elektriskie un benzīna malkas skaldītāji. • Elektriskie – tos iesaka izvēlēties, ja katru gadu jāsaskalda apmēram 10 m3 koksnes. Elektriskie modeļi ir praktiski, jo tie darbojas klusāk, nepiesārņo dabu, kā arī lietošanas izmaksas ir mazākas. Lai arī šo iekārtu parametri var atšķirties, elektriskais malkas šķēlējs nereti spēj saskaldīt koku, kura diametrs ir līdz pat 40 cm. Tiesa, vidēji šādās iekārtās var ievietot 25 cm diametra malku. Savukārt elektrisko skaldītāju jauda var variēt no 1500 līdz pat 3500 W, atkarībā no modeļa.

 • Benzīna – piemēroti izmantošanai gan mājsaimniecībās, gan arī industriālām vajadzībām, kad gada laikā jāsaskalda vairāk nekā 12 m3 malkas. Šīs iekārtas radītas, lai nodrošinātu efektīvāko darbību, sastrādājot lielus koksnes apjomus. 4 taktu dzinējs ļauj bez problēmām saskaldīt teju jebkāda veida malku. Iekārtu trieciena spēks atšķiras, tas var būt no 11 tonnām līdz pat 25 tonnām, kas nodrošina tādu koku saskaldīšanu, kuru diametrs ir līdz 60 cm.


Horizontālo vai vertikālo?
Neatkarīgi no tā, kāds ir iekārtas motors, malkas skaldītāji iedalās horizontālajos un vertikālajos modeļos.  • Horizontālie – šie malkas šķēlēji ir krietni izplatītāki. Tiesa, ņemot vērā dizaina īpatnības, ar horizontālajiem modeļiem nevarēs saskaldīt garāku malku. Tas nozīmē, ka tos vislabāk būs izmantot koksnes sastrādāšanai mājokļa apsildīšanas vajadzībām ziemā. Šie skaldītāji arī nereti ir mazāka izmēra un lētāki, tādēļ lieliski piemēroti izmantošanai mājsaimniecībās. Pie trūkumiem var minēt to, ka horizontālie skaldītāji nav paredzēti ļoti garas malkas skaldīšanai. Maksimālais pagales garums parasti ir aptuveni 52 cm. 

 • Vertikālie – šie malkas skaldītāji būs piemēroti apjomīgākiem darbiem, kur nepieciešams skaldīt pagales, kas garākas par 50 cm, kā arī, ja tās ir īpaši cietas un zarainas. Šos modeļus nereti izmanto industriāliem mērķiem, un tādēļ, ka tie veic smagākus darbus lielākā apjomā, arī iekārtu izmērs ir lielāks, kas parasti apgrūtina to pārvietošanu.


Kādi parametri raksturo malkas skaldītāju?
Kad ir noskaidrots skaldāmās malkas apjoms, garums, diametrs un vajadzības, meklējot piemērotāko skaldītāju, pievērs uzmanību šiem parametriem: • Pieļaujamam pagales garumam un koksnes diametram;

 • Atbilstībai augstākajiem drošības standartiem;

 • Platiem un stabiliem riteņiem, lai iekārtu varētu pārvietot;

 • Darbības skaņas līmenim (dB);

 • Skaldītāja izmēram;

 • Jaudai (W);

 • Trieciena spēkam (t).


Plaša malkas skaldītāju izvēle Inserv.lv
Inserv.lv ir elektroinstrumentu un dārza tehnikas veikals, kurā visu sev nepieciešamo atradīs tie, kas plāno veikt remontu, dārza darbus, aizraujas ar dažādu materiālu apstrādi, vienkārši vēlas sakopt savu mājokli un tā apkārtni utt. Plašajā piedāvājumā ieraudzīsi instrumentus, piederumus un iekārtas gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Inserv.lv vari iegādāties arī malkas skaldītājus no augstvērtīgiem zīmoliem – Scheppach, Ryobi, Powerplus u.c.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/41974

2018. gada 27. jūlijā, 10:06, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kretīna forsunkas starp indiotiem simonaauzina90@gmail.com sanemt pufaiku ar pidžiku. • 2018. gada 29. jūlijā, 21:20
Kretīna forsunkas starp indiotiem simonaauzina90@gmail.com sanemt pufaiku ar pidžiku.
kaimiņš • 2018. gada 29. jūlijā, 16:47
Viss, kas sievietei jāzina, ja vēlas pirkt vibratoru.
kaimiņš • 2018. gada 29. jūlijā, 16:00
Viss, kas sievietei jāzina, ja vēlas pirkt vibratoru.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet