Atgriezties pie raksta

Apskatīt Latviju ar velosipēdu: Kas jāņem vērā velotūrismā?

Vasara ir skaistākais laiks, lai dotos izbraucienos ar velosipēdu. Maršrutu izbraucieniem ar velosipēdu ir ne viens vien, tāpēc atliek vien izvēlēties uz kuru Latvijas pusi un kuru maršrutu vēlies izbraukt. 

Ja esi vēl tikai domās par to, ka šādi izbraucieni ar draugiem vai ģimeni būtu fantastisks piedzīvojums šajā vasarā, kā arī aktīvā atpūta nav sveša, tad vispirms, protams, ir jāsāk ar velosipēda iegādi, ja tāds vēl līdz šim nav iegādāts.


Pēc tam seko arī maršrutu izpēte un papildekipējuma iegāde. Visu šo piedzīvojumu plānojot no A-Z, ir jāņem vērā daži faktori, lai garie pārbraucieni un atpūta pie dabas neliktu sapņot, kā tikt ātrāk mājās un dusmoties, cik neērts un nepraktisks ir izvēlēts šo braucienu transportlīdzeklis. Labāk laikus būt gatavam un pārliecinātam, jo nepiemērota sagatavošanās var sākt sagādāt raizes un grūtības jau uzsākot pirmos kilometrus.


Šajā rakstā apskatīsim dažus ieteikumus, lai velobrauciens Tev izdotos lielisks un tādi Tavā dzīvē tiktu plānoti arvien vairāk.


Velosipēda iegāde


Ja Tev vēl nav velosipēda, tad tā iegāde ir pirmais solis, lai varētu doties izbraucienā. Velosipēdam jābūt piemērotam tālākiem braukšanas gabaliem, kas nozīmē, ka izvēlei par labu ir jākrīt vai nu kalnu velosipēdam, ja dosieties regulāri kalnainākos un paugurainos maršrutos, vai arī krosa un pārgājienu velosipēdam, kas ir tieši paredzēts ārpus pilsētu maršrutiem. Krosa velosipēdi ir izturīgi, jo ir paredzēti tieši garajiem braucieniem.


Lai būtu drošs par jaunā pirkuma kvalitāti, noteikti pievērs uzmanību velosipēda tehniskajai specifikācijai. Izcili, ja pie velosipēda tehniskajiem parametriem ir norādes par ergonomiskajiem principiem- tā uzbūve un veidotā konstrukcija neļaus pleciem kļūt stīviem un rokām ātri nogurt. 


Velosipēda iegādei pievērs uzmanību arī tā izmēram - tam ir jābūt ērtam, Tev ir jāspēj aizsniegt pedāļus, kā arī sēdeklim jābūt tā, lai neizjustu diskomfortu. Lēti velosipēdi ir pieejami sākot no 100 Eiro, bet tāds jāiegādājas tikai ar nosacījumu, ka vispirms izprotiet savas vajadzības un ērtības, kas labākiem velosipēdiem, protams, ceļas arī ar pašu cenu. Savu velosipēdu ar sev vēlamām komforta un vajadzības funkcijām, vari meklēt interneta veikalā 220.lv- kreisajā malā atlasi sev vēlamos velosipēda parametrus un pārskatāmi redzēsi piedāvājumu.


Iepazīšanās ar jauno velosipēdu


Nebrauc garākos izbraucienos, ja neesi iepazinies ar savu jauno transporta līdzekli- trenējies izbraucot vakaros vai brīvdienās, lai pierastu gan pie paša velosipēda, gan slodzes.


Papildus nebaidies uzlikt sev uz muguras mugursomu ar smagumiem un pieradināt sevi pie papildus slodzes, jo pavisam noteikti šajos velotūrisma maršrutos ņemsi līdzi papildus sev vajadzīgās lietas, piemēram, ēdienu, ūdeni, apģērbu vai fotokameru.


Izvēlies maršrutu


Šeit palīgā var nākt Google.com, lai palīdzētu maršruta izvēlē. Ieraksti Google meklētājā "velotūrisms" vai "velo maršruti" un izvēlies sev interesantāko. Ņem vērā arī maršruta garumu, tā grūtības pakāpi vai citus faktorus, kas būtu būtiski- piemēram, vai naktsmītne ir galamērķī, kā dosies atpakaļ, vai arī izvēlēsies atpakaļceļu ar sabiedrisko transportu. Izplāno savu braucienu- aprēķini potenciāli pieveicamo kilometru skaitu un ieplāno konkrētas apskates vietas.  Sagatavo arī velosipēda slēdzeni, lai varētu piekļūt vietām, kuras ir apskatāmas atstājot velosipēdu velonovietnēs.


Piemērots apģērbs


Kad velosipēds aprīkots un ir jau idejas par pirmajiem izbraucieniem, tad vēl vari izskatīt, kāds apģērbs Tev ir pieejams Tavā garderobē- vislabāk, ja ir elpojoša veļa un pārējais apģērbs, lai nejūties nosvīdis un noguris jau pēc pirmajiem kilometriem. Vajadzības gadījumā piepērc apģērbu, kas būtu ērts, elpojošs un arī vēsākam vakaram vai vējam pielāgots.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/43743

2019. gada 26. aprīlī, 10:06, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet