Atgriezties pie raksta

Zāles pļāvēja meklējumos: kurš labākais?

Meklējot piemērotāko zāles pļāvēju, var gadīties apjukt – izvēle ir plaša, tādēļ sākotnēji grūti izvērtēt, kurš būs labākais. Lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk, piedāvājam dažus noderīgus ieteikumus.

Lai piemeklētu atbilstošāko risinājumu, vispirms jāizvērtē savas vajadzības, kā arī teritorijas platība un specifika. Lielākas teritorijas pļaušanai un sarežģītāku uzdevumu veikšanai noteikti jāizvēlas jaudīgāka ierīce. Nelielām piemājas teritorijām pietiks ar kādu vienkāršāku, mazāk jaudīgāku zāles pļāvēju vai trimmeri.


Īpaša uzmanība jāpievērš arī ierīces kvalitātei, sevišķi tādēļ, ka šāds pirkums visbiežāk tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums. Šajā situācijā taupīt nevajadzētu, taču var salīdzināt vairākus variantus, jo, kā zināms, dažādās tirdzniecības vietās cenas var visai būtiski atšķirties.


Zāles pļāvēju veidi


Trimmeris


Viens no populārākajiem variantiem nelielu teritoriju uzkopšanas darbiem ir trimmeris – instruments, kas aprīkots ar rotējošu auklu vai asmeni. Ar šo ierīci var ne tikai pļaut zāli, bet arī piekļūt grūti pieejamām vietām, attīrīt platību no krūmājiem un nezālēm. Savukārt trimmeri krūmgrieži noderīgi krūmu sakopšanai.


Nopērkami dažādu veidu trimmeri – elektriskie, benzīna, akumulatora. Elektriskie trimmeri lieliski piemēroti piemājas teritorijas appļaušanai, taču jārēķinās, ka to darbību ierobežo vada garums. Benzīna trimmeriem ir lielāka jauda, tādēļ tie tiks galā ar sarežģītākiem uzdevumiem un plašākām teritorijām. Akumulatora trimmeri ir ērti pārvietojami, tomēr to darbības laiks ir ierobežots – akumulators periodiski jāuzlādē.


Elektriskais zāles pļāvējs


Elektriskais zāles pļāvējs ir salīdzinoši ekonomisks variants, taču tā darbību ierobežo vada garums. Arī jauda nav ļoti liela. Šo iemesla dēļ elektriskie zāles pļāvēji vairāk piemēroti nelielu teritoriju pļaušanai.


Benzīna zāles pļāvējs


Lielākām teritorijām atbilstošāki benzīna zāles pļāvēji – tos var lietot jebkur. Arī jauda ir lielāka. Vēl kāda priekšrocība – šāda veida zāles pļāvēji ir izturīgi, tādēļ ir labs ilgtermiņa ieguldījums. Jārēķinās gan, ka ar benzīnu darbināmiem zāles pļāvējiem vajadzīga regulāra apkope, kā arī degvielas uzpilde.


Akumulatora zāles pļāvējs


Akumulatora zāles pļāvēji ir vienkārši lietojami, taču tos ik pa laikam nepieciešams uzlādēt. Šī iemesla dēļ tie vairāk piemēroti darbam nelielās platībās.


Citi būtiski kritēriji zāles pļāvēja izvēlē?


Teritorijas platība un specifika ir būtisks kritērijs, taču tas nav vienīgais faktors, kas būtu jāņem vērā. Svarīgs aspekts ir arī izvēlētās ierīces pļaušanas platums. Princips ir vienkāršs – jo pļaušanas platums ir lielāks, jo ātrāk veiksies pļaušanas darbi.


Uzmanība jāpievērš arī zāles savākšanas funkcijai. Iespējami vairāki varianti – nopļautā zāle tiek izmesta turpat zemē, tiek savākta vai mulčēta. Nopērkami arī zāles pļāvēji, kas atbalsta vairākas zāles pļaušanas funkcijas.


Jāizvērtē arī ierīces ergonomiskums, svars, izmēri un dažādi citi faktori, kas ietekmē pļāvēja izmantošanu, uzglabāšanu un pārvietošanu. Lai iegādātos labāko risinājumu, svarīgi salīdzināt vairākas iespējas un tikai tad pieņemt lēmumu.


Kur pirkt zāles pļāvēju?


Visvienkāršāk zāles pļāvēju piedāvājumu aplūkot internetā. Tā ir iespēja ietaupīt laiku, kā arī naudas līdzekļus – pirkumu var noformēt jebkurā sev ērtā laikā, turklāt cenas bieži vien ir zemākas, kā citās tirdzniecības vietās.


Jāņem vērā, ka, iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam ir tiesības 14 dienu laikā atdot preci atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām. Pirms tam gan jāiepazīstas ar preču atgriešanas nosacījumiem.


Zāles pļāvējs – lielisks palīgs teritorijas uzkopšanas darbos. Izvērtē savas vajadzības un izvēlies piemērotāko risinājumu!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/43977

2019. gada 31. maijā, 11:00, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet