Atgriezties pie raksta

5 ieteikumi, kas jāņem vērā ceļojot ar auto par Latviju vai Eiropu

“Vairāk ceļot” – šādu vai līdzīgu frāzi var atrast daudzu cilvēku dzīves mērķu sarakstā. Bagāta ar vēsturiskiem objektiem un neaizmirstamām ainavām, Eiropa un, tai skaitā, arī Latvija piesaista daudzus tūristus no citām zemēm, kas vēlas iepazīt jaunas vietas, izbaudīt citādu pieredzi, cilvēkus un vidi.

 Ja arī Tev ir padomā tuvāks vai tālāks ceļojums ar automašīnu, ir vairākas lietas, kas jāņem vērā, lai brauciens būtu izdevies. Par tām vairāk lasi raksta turpinājumā.


1. Zini, uz kurieni dodies.


Ja plāno apmeklēt vairākas Eiropas valstis, svarīgi ņemt vērā konkrētā teritorijā spēkā esošos likumus un ierobežojumus, jo nezināšana diemžēl neatbrīvo no atbildības. Īpašu uzmanību vajadzētu pievērst ātruma ierobežojumiem, vienvirziena ceļu satiksmei, apļu izbraukšanai un, ko darīt, ja pēkšņi jāapstājas šosejas malā. Protams, neaizmirsti arī to, ka ir valstis, kurās braukšana notiek pa ceļa kreiso pusi, piemēram, Lielbritānijā.


Ja plāno ņemt līdzi savu atvasi, noteikti rūpīgi izpēti noteikumus par bērnu pārvadāšanu automašīnā, proti, no kāda vecuma vai auguma tos drīkst sēdināt priekšējā sēdeklī, kad jāizmanto auto sēdeklītis vai paliktnis.


2. Pārbaudi apdrošināšanu un sakārto citus dokumentus.


OCTA auto apdrošināšana šoferiem jāiegādājas obligāti, un tā darbojas gan Latvijā, gan visās pārējās Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs, kā arī Šveicē, Serbijā un Andorā.


Ir vairākas valstis, kuru apmeklēšanai ar auto Tev būs nepieciešama Zaļā karte jeb starptautiskais līgums. To izmantot vajadzēs: Irānā, Krievijā, Melnkalnē, Moldovā, Baltkrievijā, Turcijā, Bosnijā un Hercogovinā, Izraēlā, Maķedonijā, Marokā, Albānijā, Tunisijā un Ukrainā. Zaļā karte darbojas tāpat kā OCTA polise. Lai pārliecinātos, vai valstī, uz kuru brauc, pietiek ar OCTA standartlīgumu, vai arī nepieciešama Zaļā karte, ielūkojies šeit. Papildu OCTA apdrošināšanai, iesakām izvērtēt arī KASKO apdrošināšanas iegādes nepieciešamību, ko ietekmēs Tavas vajadzības un budžets.


Prātīgi ir pārbaudīt, vai nav nepieciešami citi dokumenti iebraukšanai valstīs, piemēram, vīzas. Tāpat noskaidro, vai braucēju identifikācijas dokumentiem un Tavai vadītāja apliecībai netuvojas termiņa beigas un noformē EVAK (Eiropas veselības apdrošināšanas karti).


3. Plāno brauciena maršrutu laikus.


Pat tad, ja Tevī mitinās piedzīvojumu meklētāja gars, dodoties braucienā ar automašīnu uz vietām, kur nekad neesi bijis, vērts veikt izpēti, lai noskaidrotu, kāds būs Tavs maršruts. Jo detalizētāk izplānosi ceļojumu, jo vieglāk būs pēc tam, un samazināsi risku apmaldīties vai nokavēt ierašanos plānotajos galamērķos. Esam pārliecināti, ka Tev vai vismaz kādam no mašīnā esošajiem cilvēkiem līdzi būs viedtālrunis ar Google vai Waze aplikāciju, kas ļaus vienkāršāk nonākt tur, kur plāno doties. Atceries noskaidrot, vai Tavā viedierīcē internets būs pieejams arī ārzemēs!


4. Sagatavo savu auto braucienam.


Mēs visi zinām, ka lidmašīnas no lidlauka paceļas tikai tad, kad tām veiktas rūpīgas drošības pārbaudes. Taču, cik daudzi ceļotāji atceras arī par savu automašīnu tehniskā stāvokļa noskaidrošanu, pirms dodas garos braucienos? Pirms ceļojuma vienmēr vajadzētu veikt vismaz pamata pārbaudes, piemēram, vai eļļas un vajadzīgie šķidrumi ir atbilstošā līmenī, vai riepu spiediens ir pareizs un tamlīdzīgi. Šādas profilaktiskās aktivitātes var Tevi pasargāt no izdevumiem un nepatīkamām situācijām ceļojuma laikā. Un visbeidzot – nomazgā savu auto!


5. Paņem līdzi skaidru naudu.


Lai arī daudzās Eiropas valstīs norēķini pakāpeniski pāriet digitālajā vidē, proti, arvien biežāk tiek maksāts ar karti, joprojām ir daudz vietu, it īpaši, ārpus lielākām pilsētām, kur vajadzīga skaidra nauda. Kad esi izlēmis, kuras valstis apmeklēsi, laikus sagatavo skaidru naudu konkrētajā valūtā, lai nepieciešamības gadījumā varētu norēķināties bez aizķeršanās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44156

2019. gada 28. jūnijā, 07:35, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet